نمناک اخبارسیاست بیوگرافی بشار اسد و همسرش اسما + تصاویر
بشار اسد و همسرش ، بشار اسد
بیوگرافی کامل بشار اسد رییس جمهور سوریه و همسرش اسما اسد و عکسهای آنها را در کنار فرزندانشان در سایت نمناک ببینید.

بیوگرافی بشار اسد و همسرش اسما اسد را در ادامه ببینید.

او در سال 1965 در شهر دمشق به دنیا آمد. بشار پس از تمام کردن مدرسه رشته پزشکی در دانشگاه دمشق را انتخاب کرد و در سال 1988 فارغ التحصیل شد و در بیمارستان نظامی مشغول به کار شد. وی سپس در سال 1992 برای ادامه تحصیل به انگلستان رفت و در سال 1994 موفق به اخذ مدرک تخصصی چشم پزشکی گردید. او علاوه بر زبان عربی، به زبان های انگلیسی، فرانسه و اسپانیایی تسلط دارد.

بشار اسد

خانواده اسد که از اقلیت علوی مذهب می باشند دارای مناصب مختلفی می باشند. فهرست زیر، اسامی تعدادی از افراد شاخص این خانواده بشار اسد است:

  • اسماء اسد، همسر، دارای نقش سیاسی تأثیرگذار
  • حافظ اسد، پدر، رئیس جمهور سابق، مرگ در سال 2000
  • رفعت اسد، عمو، از مقامات نظامی، تبعید به فرانسه پس از سعی در مبادرت به کودتا در سال 1984، تا سال 1998 او مقام تشریفاتی معاونت رئیس جمهور را حفظ نمود.
  • باسل اسد، برادر، نامزد اصلی برای جانشینی، مرگ در اثر تصادف با ماشین 1994
  • ماهر اسد، برادر، فرمانده گارد رئیس جمهوری، فرمانده لشکر چهارم زرهی سوریه، عضو کمیته مرکزی حزب بعث خانواده اسد.

خانواده بشار اسد

همسر او اسما اسد نیز متولد 11 اوت 1975بانوی اول سوریه محسوب می شود. وی فارغ التحصیل رشته علوم کامپیوتر از دانشگاه کینگز لندن است.

آنها در سال 2000 به عقد یکدیگر در آمده و رسما ازدواج کردند.حاصل این ازد.واج سه فرزند بوده است.دو پسر به نامهای حافظ 8 ساله و کریم 3 ساله و یک دختر 5 ساله می باشد.

خانواده بشار اسد و همسر و فرزندانش

بشار اسد و همسر و فرزندانش

 
اسما اسد دختر یک متخصص سرشناس قلب و بزرگ شده منطقه اکشن در غرب لندن پس از فرغت از تحصیل در دانشگاه کیگنز لندن در رشته کامپیوتر دو سال از عمر خود را در دویچه بانک صرف کرد و سپس به بانک جی.پی مورگان پیوست.
 
اسما اسد همسر بشار اسد
 
اسماء به عنوان بانوی اول سوریه سرمنشأ طرح هایی برای توسعه روستایی و نیز عامل برگزاری تعدادی از رویدادهای فرهنگی سوریه بود.
 
اسما اسد همسر بشار اسد
 
خانواده اسما و شوهرش پیش از ازدواج با یکدیگر آشنایی داشتند. مادر وی، دبیر اول سفارت سوریه در لندن بود و خانواده اش در مناصب بالای دیپلماتیک قرار داشتند.
 
بشار اسدو همسرش اسما
 
وی که از ابتدا تلاش داشت خود را از آداب و رسوم دیپلماتیک دور نگه دارد یکبار از سوی نشریه مد فرانسوی به عنوان یکی از شیک پوش ترین زنان سیاستمدار جهان، حتی بالاتر از کارلا برونی، همسر رئیس جمهور پیشین فرانسه و میشل اوباما، همسر رئیس جمهور آمریکا، انتخاب کرد.
 
 
بشار اسدو همسرش اسما
 
اسما اسد از زمانی که حدود ده سال قبل با بشار اسد، رئیس جمهور سوریه، ازدواج کرد افکار سنتی و قواعد مرسوم را کنار گذاشت.
اولین کاری که اسما انجام داد ناپدید شدن از دید عموم بود. سه ماه بعد که سرو کله اش پیدا شد تازه معلوم گردید که وی در این مدت به طور ناشناس با لباس جین و تی شرت در سراسر سوریه می چرخیده تا از نزدیک با مشکلات کشورش آشنا شود و قبل از آنکه مردم هرگونه تصور قبلی درباره وی پیدا کنند او مردم خود را بشناسد:"برای من این کار منطقی بود، راهی بود برای آغاز کردن."
«اسما» ضیافتی برگزار کرد و وزیران دولت شوهرش را به این ضیافت دعوت و البته با یک اقدام غیرمرسوم ،متحیر کرد.
اسما اسد
 
 
 
عکسهای بشار اسد و همسرش اسما اسد
 
اسما به شخصه دختری آراسته، ترکه ای و مدل مانند است. مجله French Elle در گذشته او را به عنوان یکی از شیک پوش ترین زنان سیاستمدار جهان، حتی بالاتر از کارلا برونی، همسر رئیس جمهور فرانسه و میشله اوباما، همسر رئیس جمهور منتخب آمریکا، انتخاب کرد.
اسدها دارای دو فرزند پسر هستند، حافظ 7 ساله و کریم 3 ساله و یک دختر پنج ساله که همگی در یک بلوک آپارتمانی بر روی تپه ای مشرف به دمشق زندگی می کنند.

حافظ اسد از سال ها پیش از مرگ خود، پسر بزرگش، باصل اسد را برای جانشینی خویش تعلیم داده بود، اما یک سانحه رانندگی مشکوک در سال 1994 جان او را گرفت و پسر دوم خاندان اسد، بشار اسد که تا آن زمان علاقه چندانی به سیاست نشان نمی داد و در لندن در حال تحصیلات پزشکی با تخصص چشم پزشکی بود، به صحنه سیاست کشانده شد.

در سال 2000 بشار اسد به عنوان تنها کاندیدای ریاست جمهوری سوریه به جانشینی پدرش حافظ اسد انتخاب شد. وی در این انتخابات 97 درصد آرا را به دست آورد.

بشار اسد در سال 2007 هفت سال دیگر برای ریاست جمهوری سوریه انتخاب شد. وی در آن سال در همه پرسی، 11 میلیون رای مثبت آورد.

عکسهای بشار اسد

بشار اسد نماینده حزب حاکم (البعث) است که از حاکمیت سوریه را در دست دارد.

حافظ اسد، پدر بشار اسد تا سال 2000 میلادی که درگذشت، حکمران سوریه بود.

حافظ اسد در چهارم ژوئن 2014 برای سومین بار به سمت ریاست جمهوری سوریه رسید.

 

بیوگرافی بشار اسد

تحریم ها

در تاریخ 23 مه 2011 میلادی، وزیران خارجه کشورهای عضو اتحادیه اروپا، بشار اسد و 9 شخصیت ارشد حکومت سوریه را به فهرست افراد تحریمی این کشور افزودند. حدود دو هفته قبل از تاریخ مذکور اتحادیه اروپا در مورد بلوکه کردن دارایی ها و ممنوعیت سفر 13 مقام عالی رتبه سوری از جمله بشار اسد، توافق کرده بودند.

 

زندگینامه بشار اسد

 

نامزدی انتخابات ریاست جمهوری 2014 سوریه

در 8 اردیبهشت 1393، بشار اسد برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری سوریه (2014) ثبت نام کردو در 14 اردیبهشت 1393 صلاحیت وی و دو نفر دیگر، ماهر حجار و حسن النوری تأیید شد.بشار اسد نهایتاً با کسب 88٫7 درصد آرا مجدداً برای سومین دوره هفت ساله رییس جمهور سوریه شد.

بیوگرافی بشار اسد و همسرش اسما + تصاویر

بیوگرافی بشار اسد و همسرش اسما + تصاویر
:
امتیاز : 3.6 تعداد رای : 80
منبع : نمناک - / ک
این مطلب مفید بود ؟ 58 22
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف