نمناک سرگرمیآیا میدانید بطری آب داخل ماشین چگونه باعث تصادف میشود؟
بطری آب در اتومبیل ، بطری آب
قرار دادن بطری آب در اتومبیل روی کاغذ ، لباس و صندلی زیر آفتاب باعث بروز آتش سوزی و سر خوردن بطری زیر پدال ها باعث تصادفات می شود.

به چه علت بطری آب در اتومبیل باعث تصادفات جاده ای می شود؟!

یکی از دلایلی که به روز مره می توانند جان انسان های بسیار زیادی را بگیرند،تصادفات جاده ای هستند که روزانه جان صدها نفر در کره زمین را می گیرند.با این وجود آیا تا به حال با خودتان تامل کرده اید که اغلب سهل انکاری ها تنها علتش خودمان بوده ایم؟!

برای مثال زمانیکه بسیار مایوس و عصبی هستیم نباید در پشت فرمان اتومبیل قرار بگیریم چرا که می تواند جان ما را به خطر بیندازد و یا حتی خواب آلودگی نیز می تواند به شدت باعث تصادفات جاده ایی شود که متاسفانه بیشتر تصادفات جاده ای به این دلیل می باشد.

بسیاری از علل تصادفات جای تامل بیش از حدی دارند و نباید از آنها به راحتی گذشت.اما یکی دیگر از عواملی که بطور ناگهانی باعث تصادفات و مرگ جاده ای می شود،بطری آب می باشد.جزئیات کامل این مطلب را از بخش سرگرمی نمناک خواهیم گفت.

بطری آب معدنی

بطری آب یکی از علت های تصادفات جاده ای

عواقب فاجعه بار نگهداری و استفاده از بطری آب در اتومبیل

شاید تصادفات جاده ای به علت عدم آگاهی و یا کمبود اطلاع رسانی ها می باشند.برای مثال برخی از اینکه چرا نباید از بطری آب در اتومبیل شان استفاده کنند را نمی دانند.

اگر برای عدم استفاده از بطری های آب بخواهیم تعریفی را بیان کنیم،این گونه است؛در فصل تابستان یکی از پرکاربردترین وسایل خارجی،بطری های آب می باشند که ما آنها را می توانیم به راحتی در هر اتومبیل بیابیم.

اما بطری آب می تواند به راحتی باعث مرگ جاده ای تبدیل شود.برای مثال اگر پس از نوشیدن آب،آنرا در زیر کفی راننده بیندازیم می تواند به راحتی باعث تصادف شود.چرا که ما وقتی این کار را انجام می دهیم،بطری آب به راحتی جابجا می شود و می تواند در زیر پدال ها قرار بگیرد که با این کار دیگر ما کنترلی بر اتومبیل نخواهیم داشت و عواقب آن فاجعه بار خواهد بود.

جای بطری در ماشین

جابجا شدن بطری آب در ماشین و اختلال در کنترل خودرو

همچنین به غیر از آسیب رسانی از طریق قرار گرفتن در زیر پدال های اتومبیل از طروق دیگر می تواند منجر به مرگ و میر شود.برای مثال زمانیکه بطری آب را سر می کشیم،می تواند منجر به انحراف دید ما در هنگام حرکت اتومبیل شود و یا حتی پیش آمده است که پس از نوشیدن آب،بطری آن را بر روی محفظه بین سرعت سنج اتومبیل و فرمان قرار دهیم که در شیب ها می تواند منجر به عدم کنترل اتومبیل و در نهایت مرگ راننده شود.

 بطری آب و تصادف

قرار دادن اشتباه بطری آب روی فرمان

با این وجود اغلب شرکت های اتومبیل سازی،برای این مشکل راه حل اندیشیده اند و فضاهایی برای نگهداری بطری آب را اغلب در کنار جعبه دنده اتومبیل تعبیه کرده اند که با این کار پس از نوشیدن آب دیگر بطری آن برای حادثه ساز نخواهد بود و اما برخی از شرکت های اتومبیل سازی نیز متاسفانه هنوز این قابلیت را بر روی اتومبیل های خود تعبیه نکرده اند.

همچنین لازم است بدانید،زمانیکه شما بطری آب را در ضل آفتاب بر روی صندلی اتومبیل ، کاغذ و لباس قرار می دهید،می توانند همانند یک ذره بین عمل کند که با متمرکز کردن نور آفتاب بر یک نقطه،می تواند باعث آتش سوزی اتومبیل شود.

بطری آب در کف ماشین

بطری آب باعث آتش سوزی در اتومبیل

چگونه بطری آب در اتومبیل باعث تصادفات و مرگ جاده ای می شود؟

بطری آب داخل ماشین چگونه باعث تصادف میشود؟
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 7
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ف.ن/آ
این مطلب مفید بود ؟ 7 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف