نمناک بهداشت و سلامتسلامت جنسی بعد از رابطه جنسی چه کنیم و چه نکنیم؟
بعد از رابطه جنسی ، بعد از رابطه زناشویی
اشتباهات زوجین در رفتارهای بعد از رابطه جنسی گاهی جبران ناپذیرند. رفتارهای نامناسب بعد از مقاربت و ناتوانی در حفظ تعادل از علل ایجاد اختلال و مشکلات در روابط زناشویی است.
بازدید : 51,492 نفر

بعد از رابطه جنسی چگونه رفتار کنیم؟

بعضی از روابط زناشویی به مرور زمان رو به سردی می رود چرا که به اشتباه برخی از زوجین رابطه زناشویی را بعد از ارگاسم پایان یافته می دانند. بعد از رابطه جنسی ارتباط هنوز ادامه دارد اما به شکلی که باید در مسیر مثبت به پایان رساند. معمولا زوجین در برخی موارد نمی دانند که نتیجه و ماحصل رابطه جنسی آنها، ملاعبه بعد از مقاربت است و شاید بتوان گفت این همان دقایقی است که لذت طرفین کامل می شود .برخی از زوج ها از اینکه بعد از رابطه جنسی، ملاعبه و پس نوازی بین آنها و همسرشان وجود ندارد، شکایت دارند. درحالی که زوجین باید بدانند هیچ عذری برای اغماض و چشم پوشی رفتارهای جنسی بعد از مقاربت وجود ندارند.

رفتار و تعامل بعد از مقاربت، رفتارها و مراقبت هایی هستند که زوجین بعد از نزدیکی با همسر خود انجام می دهند. اغلب برخی از زوج ها از اینکه بعد از رابطه جنسی، ملاعبه و پس نوازی بین آنها و همسرشان وجود ندارد، شکایت دارند. درحالی که زوجین باید بدانند هیچ عذری برای اغماض و چشم پوشی رفتارهای جنسی بعد از مقاربت وجود ندارند چون همیشه فرصتی برای آرامش و نوازش بعد از مقاربت وجود دارد، مگر اینکه یکی از دو نفر، با ناآگاهی از کنار موضوعی به این مهمی عبور کند. در این رابطه یکی از مشاوران خانواده توضیحاتی ارائه کردند.
 این مشاور خانواده با اشاره به اینکه فرونشینی جنسی در زنان نسبت به مردان به تدریج و آرام تر اتفاق می افتد، توضیح داد:«در مردان بعد از ارضای جنسی، تنها آلت تناسلی نیست که شل می شود و به حالت اول بازمی گردد، بلکه علایم فیزیولوژیک دیگر مثل ضربان قلب و دمای بدن هم به سرعت کاهش پیدا می کند.

بعد از رابطه جنسی

اشتباهات زن و مرد بعد از رابطه جنسی و زناشویی

در درواقع بعد از ارضای جنسی، در مردان مدت زمان زیادی لازم است تا دوباره تحریک و برانگیختگی ایجاد شود درحالی که فرونشینی جنسی در زنان در مقایسه با مردان تدریجی بوده و حتی ممکن است بعد از ارگاسم، در فاصله بین ملاعبه و پس نوازی، ارگاسم دیگری را تجربه بکنند. بنابراین خانم ها باید توجه داشته باشند که مردان پس از ارضا، امکان دارد که احساس خستگی کرده که این مساله طبیعی است و با نوازش، در آغوش کشیدن و گاهی لمس و ماساژ با رضایت می توان این مرحله را پشت سر گذاشت. پس اگر چه مرد و چه زن در این فاز بعد از ارضا و ارگاسم، به همسر خود پشت کنند و بخوابند، فاز فرونشینی به تنهایی سپری می شود که مسلما بر رضایت زوج تاثیر منفی دارد.

وی با هشدار اینکه زوجین باید مراقب عادت ها و رفتارهای خود بعد از برقراری رابطه زناشویی باشند، گفت:«برخی از مردان عادت دارند بعد از رابطه جنسی بلافاصله یا به حمام می روند یا اینکه برای خوردن میوه یا تماشای تلویزیون رختخواب را ترک می کنند غافل از اینکه این عمل، برای همسرشان بسیار ناخوشایند بوده و ممکن است زن به این نتیجه برسد که یا رابطه جنسی برای همسرش خسته کننده و ناخوشایند بوده و یا اینکه او بلافاصله بعد از اینکه کارش را انجام داده، او را ترک کرده که قطعا حس بدی به زن دست می دهد. از این رو توصیه می شود بعد از برقراری رابطه، در این مرحله علاوه بر تماس بدنی نزدیک مثل در آغوش کشیدن و نوازش، بیشتر از ارتباطات کلامی در وصف لحظات خوبی که زوجین با هم داشته اند، استفاده شود.»

وی در ادامه با تاکید بر اینکه وقت گذاشتن برای همسر در ملاعبه بعد از مقاربت، از نیازهای جنسی اوست و باید به آن توجه شود، خاطرنشان کرد:«ملاعبه بعد از مقاربت می تواند فقط چند دقیقه باشد و نیاز نیست که زمان طولانی مثل معاشقه قبل از مقاربت صرف این مرحله شود. ضمن اینکه زوجین حتما باید با همسرشان درباره چگونگی پس نوازی صحبت کنند چون نمی توان الگوی واحدی را برای همه زوجین پیشنهاد کرد. بنابراین هر زوجی باید الگوی مناسب و خوشایند خود را پیدا کند. برای مثال اگر دو نفر تصمیم گرفته اند دوش بگیرند، این عمل می تواند بخشی از ملاعبه و رفتار بعد از مقاربت باشد. به طور کلی، هر رفتاری که هر زوجین با هم انجام می دهند، می تواند ملاعبه و مراقبت بعد از مقاربت به شمار بیاید و به عبارتی، این مرحله لزوما در رختخواب صورت نمی گیرد.

زوجین باید سعی کنند در این فاز موفق شوند زیرا این رفتارها، معاشقه رابطه جنسی بعدی محسوب می شود و علاوه بر انگیختگی طرفین، برای رابطه بعدی از این طریق می توان اهمیت تاثیر روابط جنسی عاطفی را بر استحکام روابط زناشویی خود نشان داد. بنابراین اگر ازدواج و روابط زناشویی برای دو طرف مهم است باید تمام مراحل را با دقت و جدیت دریافت کنند.

بعد از رابطه جنسی ، رفتار مناسب با همسر بعد از رابطه جنسی

بعد از رابطه جنسی چه کنیم و چه نکنیم؟
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 171
برگرفته از سلامانه /ن
این مطلب مفید بود ؟ 153 18
برچسب ها :
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف