نمناک اخبارفرهنگ و هنر کشف بقایای کشتی نوح در ایران ! + عکس
بقایای کشتی نوح ، بقایای کشتی نوح در کوههای آرارات
گروهی از محققان پس از بررسی تکه چوب های سنگ شده در کوه تخت سلیمان در شمال ایران معتقدند این چوب ها متعلق به کشتی حضرت نوح (ع) است.
تاریخ انتشار : 30 آبان 1397

پیدا شدن بقایای کشتی حضرت نوح در کوههای آرارات

ایسنا: به نقل از «سان»، محققان "موسسه باستان شناسی، جست وجو و کاوش کتاب مقدس" (پسث) مدعی شدند که شواهد بسیار قوی وجود دارد که بر اساس آن بقایای کشتی حضرت نوح (ع) در بالای کوه تخت سلیمان در شمال ایران قرار دارد.

این گروه از محققان اعلام کرده اند که تکه هایی از چوب سنگ شده را در ارتفاع 4500 متری پیدا کرده اند و پس از بررسی، شواهدی از زندگی موجودات آبزی را در این تکه چوب های سنگ شده کشف کرده اند که به طور معمول در کف دریا زندگی می کنند.

این موضوع در حالی مطرح شده است که تاکنون ادعاها و گمانه زنی های بسیاری درباره محل کشف کشتی حضرت نوح در کشورهایی چون جمهوری آذربایجان، ترکیه و ایران مطرح شده است.

پیش از این در ترکیه عکس های هوایی از آثار شبیه به یک کشتی بر کوه های آرارات گرفته شد و بعد از تحقیقات ادعا شد نمونه فسیل حیوانات به گل نشسته را نیز پیدا کرده اند. این ادعا موجب شد تا تحقیقات بسیاری از سوی پیروان ادیان ابراهیمی برای پیدا کردن بقایای کشتی نوح، در منطقه مورد نظر انجام شود. سال 2007 تیمی که از سوی کلیسای مسیحیت حمایت می شد، تکه چوب هایی در ارتفاعات قله آرارات در ترکیه پیدا کرد. هرچند تیم جست وجوگر مدعی شد اطمینان دارد کشتی نوح را یافته است اما باستان شناسان این ادعا را با توجه به شواهد علمی موجود مورد تردید فراوان دانستند. ادعاهایی مشابه نیز در این باره در کشورهای یمن، عراق، سوریه و آذربایجان مطرح شده است.

کوه آرارات

محلی در کوه آرارات که به عنوان مکان فرونشست کشتی نوح (ع) معرفی می شود

همچنین بر اساس یک باور قدیمی برخی نیز معتقدند کشتی نوح در کوه های زاگرس در استان لرستان ایران در منطقه ای به نام «سرکشتی» (در کوهی به همین نام که شبیه کشتی است) فرونشسته است اما باستان شناسان معتقدند کوه سرکشتی به خاطر توپوگرافی منطقه و شکل خاصی که دارد، این باور را در ذهن مردم منطقه ایجاد کرده که کشتی نوح است اما به لحاظ باستان شناسی این قضیه دارای اهمیت نیست چون داستان نوح نبی که در قرآن هم ذکر شده، دارای سابقه طولانی تری است.

منطقه سرکشی لرستان

منطقه سرکشتی لرستان

 انتهای پیام/م

ادعای پیدا شدن بقایای کشتی حضرت نوح در ایران

این مطلب مفید بود ؟ 7 2
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف