نمناک اخبارجامعه تکذیب کشف بمب در مسجد کنی تهران
مسجد کنی ، کشف بمب در تهران
خبری در خصوص کشف بمب آتش زا در مسجد کنی تهران منتشر شده بود که سخنگوی وزارت کشور این موضوع را تکذیب کرد.
تاریخ انتشار : 5 تیر 1395

تکذیب بمب گذاری در مسجد کنی تهران

سخنگوی وزارت کشور با اعلام اینکه خبر بمب گذاری در مسجد کنی تهران از اساس کذب است، گفت:تدابیر ویژه امنیتی برای شب های قدر اندیشیده شده و معاون امنیتی وزارت کشور نیز مسائل مربوط به امنیت تهران را رصد می کند.

حسینعلی امیری قائم مقام و سخنگوی وزارت کشور در گفت و گویی با رد برخی اخبار منتشر شده مبنی بر بمب گذاری در مسجد کنی واقع در میدان هروی تهران گفت:این خبر از اساس کذب بوده و تایید نمی شود.

وی افزود:تدابیر ویژه امنیتی برای شبهای قدر اندیشیده شده و معاون امنیتی وزارت کشور نیز مسائل مربوط به امنیت تهران را رصد می کند.

سخنگوی وزارت کشور تصریح کرد:کنترل محسوس و نامحسوسی بر اماکن مذهبی در شب های قدر برقرار است اما با این حال از مردم عزیز و شریف ایران می خواهیم هرگونه حرکات مشکوک و ضد امنیتی را به نهادهای امنیتی گزارش کنند.

دقیاقی پیش خبرگزاری میزان در گزارشی نوشت:یک بمب آتش زا دست ساز در مسجد کنی میدان هروی کشف شد.

پس از نماز مغرب و عشا نماز گزاران مسجد کنی در میدان هروی متوجه بسته مشکوکی داخل مسجد شدند.

با حضور عوامل تیم چک و خنثی مشخص شد بسته مشکوک بمب آتش زا دست ساز است که بلافاصله به بیرون مسجد منتقل شد.

در حال حاضر تحقیقات در این باره ادامه دارد.


 

واکنش پلیس پایتخت به خبر کشف بمب در مسجد کنی

به دنبال انتشار اخباری مبنی بر کشف بمب آتش زا در مسجد کنی واقع در میدان هروی خبرنگار ایسنا در پیگیری از مرکز اطلاع رسانی پلیس پایتخت باخبر شد که چنین خبری صحت نداشته و کشف بمب در پایتخت از اساس کذب است.

مرکز اطلاع رسانی پلیس پایتخت در این باره اعلام کرد:حوالی غروب آفتاب امروز در تماس با مرکز فوریت های پلیسی 110 خبر کشف بسته ای مشکوک به پلیس اطلاع داده شد که در پی آن بلافاصله ماموران و عوامل تیم چک و خنثی در مسجد کنی حاضر شده و اقدامات لازم را انجام دادند.

پس از بررسی تیم چک – خنثی مشخص شد که چنین گزارشی از اساس کذب بوده و صحت ندارد. بنابراین خبر کشف بمب ساعتی یا هر نوع مواد منفجره دیگر در پایتخت کذب است.

مرکز اطلاع رسانی پلیس پایتخت با اشاره به برگزاری مراسم شب های قدر در مساجد، هیات ها، امامزاده ها و ... اعلام کرد که امنیت کامل در شهر و مراکز مذهبی برقرار است و پلیس در این شب در آماده باش است و تاکنون نیز هیچ مورد ناامنی در پایتخت گزارش نشده است.

پلیس پایتخت به شایعه سازان و انتشاردهندگان اخبار غیررسمی و کذب هشدار داد که برهم زدن آرامش عمومی جامعه تخلف بوده و با این افراد برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

این مرکز همچنین از شهروندان نیز خواست تا اخبار را از منابع رسمی و موثق پیگیری کنند.

مسجد کنی ، ماجرای بمب گذاری در مسجد کنی تهران

تکذیب کشف بمب در مسجد کنی تهران
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 2
برگرفته از تسنیم، ایسنا - /م
این مطلب مفید بود ؟ 2 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف