نمناک بهداشت و سلامتسلامت جنسی برای بهبود روابط زناشویی چه کنیم؟
روابط زناشویی ، تقويت رابطه زناشويي
روابط زناشویی شما خسته کننده شده است و مدام احساس می کنید که همسرتان از این رابطه احساس رضایت ندارد. بهتر است به خودتان متکی باشید و با روش هایی برای بهبود روابط زناشویی این اختلال را رفع کنید.
بازدید : 10,903 نفر

نکات مهمی که بهتر است در مورد بهبود روابط زناشویی بدانید.

 

 روابط زناشویی سالم و موفق اصل پایداری زندگی زناشویی است. بی شک شما هم به این یقین رسیده اید که داشتن یک رابطه جنسی سالم در سلامت جسم و روان موثر است ولی گاها زوجنی در این مسئله دچار مشکل می شوند.

 راه های زیادی برای جلوگیری از سردی روابط جنسی وجود دارد اما چند راه پیشنهادی پی آمده، اثرات کمابیش مناسبی در جان بخشیدن دوباره به زندگی جنسی و بهبود روابط زناشویی  زوجین را در پی دارد.

 برای بهبود روابط زناشویی از خودتان شروع کنید

فرقی نمی کند که همسرتان چقدر دوستتان داشته باشد و بخواهد ارضائتان کند؛ تحریکات و شور جنسی او به هیچ وجه شبیه به شما نیست. به همین دلیل غیرمنطقی است اگر انتظار داشته باشید هر زمان شما خواستید در اختیارتان باشد. باید یاد بگیرید که چطور گهگاه نیازهایتان را کنترل کنید. احتمالاً تصور خواهید کرد که چنین رفتاری عادلانه نیست و مطمئناً عصبانی خواهید شد. این مساله ای کاملاً طبیعی است و باید آن را بپذیرید. هرچه تلاش همسرتان برای فهمیدن شما و نیازهایتان بیشتر شود، تلاش شما نیز در درک این تفاوت ها باید افزایش یابد. اگر اطمینان داشته باشید که همسرتان واقعاً دوستتان دارد و به شما توجه می کند، انجام این کار با راحتی بیشتری صورت خواهد گرفت.

 رابطه زن و شوهر

نکاتی برای بهبود روابط زناشویی

تنوع در روابط زناشویی فراموش نکنید

احتمالاً زندگی جنسی شما دچار یکنواختی شده است. حتی مهیج ترین فرد در رابطه جنسی هم اگر این روابط برایش تکرار مکررات شود، از آن دلزده خواهد شد. اگر این مورد را در روابطه جنسی خودتان با همسرتان هم مشاهده می کنید، پس وقتش رسیده که کمی تنوع وارد این رابطه کنید. برای بهبود روابط جنسی، باید کمی خلاق باشید.

روش های بهبود و تقویت روابط زناشویی:

- مکانی جدید انتخاب کنید

- لباس خواب مناسب و جدید بخرید.

-عطر خوشبو استفاده کنید.

- حتماً مسائل بهداشتی و نظافتی را رعایت کنید.

- آرایش و زیبایی را فراموش نکنید زیرا نشانه اهمیت دادن به شریک زندگی خود است.

- معمول است که مرد در روابطه جنسی پیشقدم می شود. بد نیست زن نیز گاهی پیشقدم شود.

- با آرامش و مهربانی رفتار کنید.

- خشن و عجول نباشید.

- سعی کنید با کلام، نگاه، حرکات و رفتار خود به آرامی همسرتان را راضی کنید. بگذارید او نشانه های عشق و محبت را در شما ببیند.

 

بهبود روابط زناشویی و آماده سازی روان

رابطه زناشویی فقط به نوع فیزیکی محدود نمی شود و نوع روانی نیز دارد که باید به صورت همزمان استفاده شود. به همسر خود بفهمانید که رابطه جنسی با او سبب آرامش او می شود و می خواهید با این عمل عشق و محبت خود را بیشتر به او ثابت کنید و هدف فقط ارضاء جنسی-جسمی نیست بلکه روح معنوی شما نیز با این عمل ارضاء می شود. زوج های زیادی بوده اند که بی علاقگی و نارضایتی یکی از زوجین از روابط زناشویی باعث جدایی آن ها شده است. البته شما هم ممکن است به فکر این کار بیفتید. اما بدانید طلاق راه حل مناسبی نیست.

 اگر به جای پیدا کردن راه حل و برطرف کردن مشکل، از آن فرار کنید (پاک کردن صورت مساله)، ممکن است زوج دیگری پیدا کنید که او نیز از نظر جنسی با شما ناهماهنگ و ناسازگار باشد و بهتر است از خود بپرسید این کار را تا کجا ادامه خواهید داد؟ قبل از اینکه بار و بندیلتان را جمع کنید و همسرتان را ترک کنید، ببینید آیا همسرتان از این جریان خبر دارد؟ اطلاع دارد که شما از رابطه جنسی با او ناراضی هستید؟

کار را به دعوا نکشانید. تقصیرها را به گردن او نیندازید، انتقاد نکنید، فقط خیلی آرام با او در مورد مشکلاتتان صحبت کنید. بگویید که به خاطر اختلافاتی که در روحیات جنسی شما وجود دارد، می خواهید کاری کنید که به بهبود روابط زناشویی تان منتهی می شود و برای این کار همکاری بیشتر او کمک می کند و باید برای بهتر شدن ارتباطتان هردو فعالانه رفتارکنید و برای این امر باید حتی با کنار گذاشتن خجالت و تعصبات به متخصصین مربوطه مراجعه نمایید.

 افکار خود را با او در میان بگذارید. این را به صورت یک تهدید مطرح نکنید. فقط میزان امیدواری خود را با او در میان بگذارید. به او فرصتی دوباره برای اصلاح و سازگار شدن بدهید، و منتظر نتیجهٔ آن شوید.

برای بهبود روابط زناشویی چه کنیم؟

برای بهبود روابط زناشویی چه کنیم؟
:
امتیاز : 4.8 تعداد رای : 42
برگرفته از زندگی زناشویی /ن
این مطلب مفید بود ؟ 40 2
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف