نمناک بهداشت و سلامتتازه های سلامت چند توصیه ساده برای بهبود متابولیسم بدن
بهبود متابولیسم بدن ، عادات مفید
بهبود متابولیسم بدن و رسیدن به حال خوب آنقدرها هم کار دشواری نسیت ، از همین امروز تغییرات ساده ای در عادات به نظر بی اهمیت خود ایجاد کنید تا به این نتیجه برسید.

بهبود ذهن و متابولیسم بدن در 5 دقیقه

سحرخیز و موثر بودن در یک زمان بسیار سخت است.صبح بیدار شدن و روز را آغاز کردن آن قدرهای هم غیر ممکن نیست زمانی که بدانید یکی از روش های بهبود متابولیسم بدن است. به نوشته ی نمناک، وقتی صبح ها سایر افراد خواب هستند، بیدار شوید و فعالیت هایی انجام دهید که به تقویت سیستم های بدن شما کمک کنند.

 عادات، سن، وزن، رژیم غذایی و ورزش نیز نقش مهمی در سوخت و ساز بدن بازی می کنند. به عنوان مثال، با افزایش سن در زنان، سرعت متابولیسم بدن آنها کم می شود زیرا آنها در حال از دست دادن پنج یا شش پوند عضله در هر دهه هستند. اگر شما در حال تلاش برای از دست دادن وزن هستید افزایش متابولیسم بدن می تواند شما را قادر به از دست دادن وزن بدون کاهش کالری بیشتر می کند. متابولیسم سریع تر شما را قادر می سازد تا نسبت به یک فرد با همان سطح فعالیت، وزن و رژیم غذایی کاهش وزن بیشتری داشته باشید. 

بهبود متابولیسم بدن

 

عادت های خوب روز خوبی را به ارمغان می آورند.

ساعت درونی را تنظیم کنید :این ساعت بنابر طبیعت و عادت انسان مثل خوابیدن و بیدار شدن تنظیم می شود.کم و زیاد بودن خواب به دلیل میزان ترشح ملاتونین است. این هورمون توسط خواب تنظیم می شود و تقریبا شب ها بالا و صبح ها افت می کند. وقتی در طول روز بیشتر از 9 ساعت بخوابید،ملاتونین بیشتری در بدن تولید می کنید.

صبح ها بدون هیچ تاخیر و قطع آلارمی بیدارشوید،چون باعث عصبانیت می شود.

صبح ها حرکات ورزشی و کششی انجام دهید چون انرژی و نیرو برای ادامه روز را تامین می کند و صبح ها بهترین زمان برای بالا بردن انرژی است و هرکسی می تواند اینکار را انجام دهد.

همانطور که می دانید، وعده ی صبحانه بهترین وعده است و هرگز خود را از خوردن صبحانه محروم نکنید.از غذاهای حاوی آهن متناسب با رژیم تان استفاده کنید که بدین وسیله هم انرژی کافی داشته باشیم و هم از بی خوابی جلوگیری کرده باشید و از سبزیجات تیره مثل :اسفناج ، لوبیا ، تخم مرغ ، پاستا ، نان و آبلیمو به جای قهوه استفاده کنید که انرژی و ویتامین را بیشتر و متابولیسم را بالا می برد و هضم را راحتر و میل به غذا را کاهش می دهد.

تلویزیون را قبل از خواب خاموش و مطالعه الکترونیکی انجام ندهید و لباس راحتی برای خواب بپوشید.

چند توصیه ساده برای بهبود متابولیسم بدن

چند توصیه ساده برای بهبود متابولیسم بدن
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 2
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ز.ن
این مطلب مفید بود ؟ 2 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف