نمناک سبک زندگیکودک بهترین اسباب بازی برای کودکان یک تا دو ساله
کودکان دو ساله ، اسباب بازی‌
کودکان دوساله بیش از دیگر کودکان به تحرک داشتن و سرک کشیدن علاقه مند هستند. آنها یاد گرفته اند که راه بروند و این مسیر دراز را در کشف دنیای پیرامون برای شان باز است.

برای کودکان دو ساله هدیه تولد چی بگیریم

کودکان دو ساله تان مملو از انرژی و کنجکاوی است، بنابراین شاید بخواهید فعالیت هایی را برای او انتخاب کنید تا توجه اش را جلب کند. موارد زیر اسباب بازی هایی هستند که برای هدیه دادن به این کودکان بسیار مناسب هستند.

کودکان دوساله

هدیه برای کودک دو ساله

اسباب بازی های مناسب برای کودکان دو ساله

سه چرخه

فرزندتان در این سن از حرکت با سه چرخه اش به اطراف بسیار لذت خواهد برد. استفاده از این وسیله بازی برای شکوفا سازی حس استقلال او نیز مفید است. او می تواند مانند باد حرکت کند و می آموزد که پدال بزند. مدل هایی را انتخاب کنید که سطح اتکای وسیع تری دارند.

لوازم هنری

چگونه اولین نقاشی ها و خط خطی های کودک تان را ارج می نهید؟ آن ها روی یخچال مادربزرگ و یا دیوار محل کارتان زده می شوند؟ بسیار خوب است اما بهتر از آن این است که کودک هنرمندتان را با دادن وسایلی ایمن که برای انجام کارهای هنری و کاردستی به آنها نیاز دارد، تشویق کنید (مانند ماژیک، پاستل، آبرنگ و مقوا) و سپس به تماشای خلاقیت او بنشینید. یادتان نرود برچسب این وسایل را چک کنید تا مطمئن شوید همه آنها غیر سمی و قابل شستشو هستند.

اسباب بازی های مربوط به آشپزخانه

کودک تان را از هم اکنون آماده کنید تا یک آشپز ماهر شود. نوپایان از بازی با میوه ها، ظروف و وسایل پلاستیکی بسیار لذت می برند. او با این اسباب بازی ها کارهایی که شما یا آشپزان در آشپزخانه انجام می دهند تقلید می کنند و به مرور بازی شان با این وسایل ماهرانه تر و پیچیده تر می شود.

جعبه شن

یک جعبه شن به همراه سطل و بیلچه مخصوص آن برای کودک تان بسیار مفرح و جالب خواهد بود. او می تواند با شن ها یک قلعه و یا تپه درست کند. حتی اگر یک کامیون زرد هم داشته باشد به جذابیت بازی اضافه می شود. او می تواند شن ها را داخل کامیون ریخته و سپس بارش را خالی کند.

کتاب

کتاب یک هدیه بسیار مناسب برای تمام سنین است، اما برای یک نوپا شما باید دنبال کتابی بگردید که چیزی بیشتر از چند کلمه در هر صفحه داشته باشد، و داستان های آن کمی پیچیده تر از داستان های کتاب های نوزاد باشد. به کتاب فروشی بروید و تعدادی کتاب که دوست دارید و مناسب سن کودک تان نیز هستند تهیه کرده و به کودک تان هدیه بدهید.

اسباب بازی های مخصوص حمام

به آسانی می توانید زمان حمام کردن را به زمان تفریح تبدیل کنید. علاوه بر اردک های پلاستیکی می توانید اسباب بازی های جالبی پیدا کنید که کودکتان را تمیز هم بکنند، برای مثال لیف اسب آبی یا ببر و یا صابونی به شکل خرس و یا ماهی.

بلوک های چوبی بزرگ

این بلوک ها تقویت کننده مهارت های در حال رشد نوپا مانند مهارت گرفتن، چیدن و طبقه بندی است. اطمینان حاصل کنید که بلوک ها آن قدر بزرگ هستند که نوپا نمی تواند آن ها را وارد دهانش کند؛ بدین ترتیب از خطر خفگی او پیشگیری کنید.

پازل

نوپایان از چالش هوشمندانه بازی با پازل لذت می برند، و در حین بازی اشکال و رنگ ها را نیز یاد می گیرند. می توانید انواع مختلفی از پازل های چوبی زیبای حیوانات (مناسب سن او) را برای او تهیه کنید.

بهترین اسباب بازی برای کودکان یک تا دو ساله

بهترین اسباب بازی برای کودکان یک تا دو ساله
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 3
برگرفته از پارسه گرد-/ ر
این مطلب مفید بود ؟ 3 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف