نمناک بهداشت و سلامتتغذیه دلیل مهم برای آب پز نکردن کلم بروکلی
کلم بروکلی ، حفظ خواص بروکلی
کلم بروکلی سرشار از ویتامین های مورد نیاز بدن و آنتی اکسیدان است ، ترکیباتی که انسان برای سلامتی به شدت به آنها نیاز دارد پس دانستن بهترین روش پخت این سبزی اهمیت دارد.

کلم بروکلی را آب پز نکنید چون خواص آن را فراری می دهید

کلم بروکلی به عنوان یکی از سبزیجات پر خاصیت در لیست توصیه های مهم متخصصان تغذیه قرار دارد این نوع کلم منبع غنی ویتامین های گروه A,B است و برای دارا بودن آنتی اکسیدان بالا بایستی در پخت آن دقت بیشتری داشته باشیم.

کلم بروکلی

بهترین روش پخت کلم بروکلی آب پز کردن نیست

بهترین روش پخت کلم بروکلی

اگر توجه کرده باشید هنگام آبپز کردن کلم بروکلی آب داخل ظرف سبز رنگ می شود که این تغییر رنگ در حقیقت به دلیل آزاد شدن و یا بهتر است بگوییم از بین رفتن خواص بروکلی است که به واسطه آن ویتامین ها و خواص موجود در بروکلی را به طور شناور در آب مشاهده می کنید.

به دلیل خاصیت فوق العاده و آنتی اکسیدان بالای کلم بروکلی کارشناسان با امتحان روش های مختلف بهترین راه را برای پخت و استفاده از کلمه بروکلی معرفی  و بارها تاکیید شد که این سبزی پرخاصیت را آب پز مصرف نکنید  چرا که بهترین روش پخت و استفاده از کلم بروکلی روش بخارپز است.

زمان پخت این سبزی حتی به حالت بخارپز نیز نباید بیش از چند دقیقه باشد چار که آنتی اکسیدان موجود در آن تا حد قابل توجهی کاهش می یابد.

بروکلی از سبزیهایی است که بهترین فصل آن پاییز و زمستان است. این سبزی پرخاصیت منبع خوب ویتامین سی و فیبر است.  بوکلی را می توانید 3 روز یا بیشتر در یخچال نگهداری کنید. قبل استفاده از بوکلی را خوب با آب بشویید و برگها و ساقه های سفت آن را جدا کنید و ساقه های نازک و گلهای کوچک آن را خرد کرده و استفاده کنید.

دلیل مهم برای آب پز نکردن کلم بروکلی

دلیل مهم برای آب پز نکردن کلم بروکلی
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 2
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک /ن
این مطلب مفید بود ؟ 2 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف