نمناک سبک زندگیکار و زندگی بهترین شهرهای اروپا برای زندگی و کار کدامند؟
اروپا ، بالاترین درآمد
کشور اروپا با وجود مساحت نسبتاً کم خود، پس از آسیا دومین قاره جهان از نظر تراکم جمعیت است. شماری از شهرهای مهم و تاریخی و گران جهان ازجمله لندن، زونیخ ، آمستردام ، ژنو، و پاریس در اروپا قرار گرفته اند.
بازدید : 3,715 نفر

گران ترین شهرهای اروپا برای زندگی کدامند

اروپا خانه شماری از مردم کشورها و شهرهایی است که بالاترین درآمد و استانداردهای زندگی در جهان را دارند، اما این مزیت بدون هزینه نیست.

شرکت «گلس دور» در گزارشی با عنوان «کدام کشورها در اروپا بهترین استانداردهای زندگی را فراهم می کنند؟» به بررسی شهرهایی پرداخته که در آنها مردم برای داشتن سقفی بالای سرشان، بخش زیادی از حقوق ماهانه شان را هزینه می کنند.

شاخص هزینه زندگی «گلس دور»، میزان درآمد را در برابر میزان پولی که برای خرید یک سبد استاندارد از کالاها و خدمات شامل مواد غذایی، رستوران، حمل و نقل، آب و برق و اجاره در کشورهای مختلف ضروری است، بررسی کرده است.

11 شهر گران برای زندگی در اروپا

1-ژنو

این شهر سوئیسی برای زندگی کردن سه درصد گران تر از شهر نیویورک است و این در حالی است که درآمد در ژنو، یکی از بالاترین درآمدها در کل اروپا است.

2-زوریخ

این شهر یکی از قطبهای مالی سوئیس به شمار می رود، اما یکی از بالاترین هزینه ها برای حمل ونقل، سکونت و آب و برق را دارد.

3-لندن

پایتخت انگلیس بالاترین نرخ اجاره در اروپا را دارد و با توجه به اینکه متوسط درآمد در این شهر چندان چشمگیر نیست، بخشی از درآمد ماهانه مردم لندن صرف پرداخت اجاره می شود.

اروپا

گران ترین شهر های اروپا

4-اسلو

پایتخت نروژ یکی از بالاترین دستمزدها را در کل اروپا دارد، اما همه چیز از مواد غذایی گرفته تا صورتحساب آب و برق در این شهر گران است. حتی هزینه حمل و نقل بخشی از حقوق ماهانه را می بلعد.

5-برگن

این شهر ساحلی نروژی با کوه ها و آبدره ها احاطه شده، اما هزینه زندگی در این شهر بالاتر از هزینه زندگی در لس آنجلس آمریکا است.

6-کپنهاگ

این شهر که مرکز فرهنگی، اقتصادی و دولتی دانمارک است، یکی از بالاترین هزینه های زندگی را در این کشور دارد.

7-پاریس

دستمزدهای سالانه در این شهر نسبتا اندک هستند به طوریکه در شاخص متوسط دستمزدهای سالانه اسمی «گلس دور»، از انتهای فهرست در رتبه ششم قرار دارد. با این همه هزینه های ملک در پایتخت فرانسه بسیار بالا بوده و باعث شده پاریس یکی از گران ترین شهرها برای زندگی در اروپا باشد.

اروپا

 بهترین استانداردهای زندگی در اروپا

8-دوبلین

پایتخت جمهوری ایرلند یکی از بالاترین متوسط های دستمزد در اروپا را دارد، با این همه افزایش هزینه ها برای مسکن، حمل و نقل و مواد غذایی، زندگی در این شهر را امسال گران تر کرده است.

9-استکهلم

سوئد به مدد هزینه کالاها و خدمات داخلی مانند مواد غذایی، حمل و نقل و اجاره که نسبتا اندک است، در میان یکی از کشورهایی رتبه بندی شده که بالاترین استانداردهای زندگی در اروپا را دارند.

10-هلسینکی

هلسینکی در همه بخشها، یکی از بالاترین هزینه ها برای زندگی دارد، اما هزینه های بالا با متوسط دستمزدهای بالا متعادل شده است.

11-آمستردام

پایتخت هلند یکی از محبوب ترین شهرهای این کشور برای زندگی به شمار می رود، با این همه محبوبیت این شهر، هزینه ها داخلی را بالاتر برده، بنابراین زندگی در آن را گران تر کرده است.

بهترین شهرهای اروپا برای زندگی و کار کدامند؟

بهترین شهرهای اروپا برای زندگی و کار کدامند؟
:
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 6
برگرفته از ایسنا-/ر
این مطلب مفید بود ؟ 5 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف