دیگران چه می خوانند..؟
نمناک سرگرمیدیدنی ها آشنایی با بهترین فرودگاه های جهان در سال 2017 + عکس
بهترین فرودگاه ، بهترين فرودگاه دنيا
بهترین فرودگاه های جهان در سال 2017 معرفی شده اند که اسامی آنها در این گزارش می توانید ببینید.
بازدید : 1,942 نفر

این ها  بهترین فرودگاه های جهان هستند

اگر می خواهید بدانید 15 بهترین فرودگاه جهان در کدام کشور قرار دارد با ما در این مقاله همراه باشید تا به شما بگوییم از نظر وسعت، زیبایی، تعداد مسافران، امکانات و تسهیلات، کارکنان سودمند، معماری مدرن، و … کدام فرودگاه ها رتبه 1 تا 15 بهترین فرودگاه جهان در 2017 را به دست آورده اند.

وبسایت مشتریان هواپیمایی اسکای ترکس جدیدترین جوایز سالانه ی بهترین فرودگاه جهان را منتشر کرده است و برای پنجمین سال پیاپی، فرودگاه بین المللی چانگی سنگاپور تاج بهترین فرودگاه جهان را به خانه برد. این فرودگاه یکی از بزرگ ترین مراکز حمل ونقل آسیای جنوب شرق و از چرخ دنده های اصلی اقتصاد این دولت شهر است.

لی سو هیانگ مدیرعامل گروه فرودگاه چانگی در بیانیه ای گفت ” برنده شدن جایزه ی بهترین فرودگاه جهان در 2017 از سوی اسکای ترکس برای پنجمین سال پیاپی، مشوقی قوی برای جامعه فرودگاهی قوی و 50،000 نفره ی ما در فرودگاه چانگی است، که تک تک شان مشتاقند خاطره انگیزترین تجربه ی فرودگاهی را برای مسافران مان فراهم کنند. این جایزه بر باور خدماتی ما صحّه می گذارد که در تمام این سال ها بدان پایبند بوده ایم ـ مسافران را در کانون آن چه انجام می دهیم قرار دهیم.”

 

بهترین فرودگاه

بهترین فرودگاه های 2017

 

رده بندی سالانه ی اسکای ترکس بر اساس نظر تقریبا 14 میلیون مسافر از 105 کشور است. در این نظرسنجی که 39 معیار خدمت و عملکرد را پوشش میداد، بیش از 550 فرودگاه گنجانده شدند.

نگاه دقیق تری بیندازیم به سایر فرودگاه هایی که در صدر فهرست با ابهت اسکای ترکس قرار گرفتند:

 

اسامی بهترین فرودگاه های 2017:

 

15. فرودگاه کپنهاگن

بهترین فرودگاه

بهترین فرودگاه های 2017

مسافران سالانه: 26.6 میلیون نفر

رتبه ی پیشین: 18

چرا عالی است:

کپنهاگن یکی از شلوغ ترین مراکز شمال اروپا و از پایگاه های اصلی عملیات های هواپیمایی اسکاندیناوی و نروجین ایرشاتل است. داوران اسکای ترکس این فرودگاه را به خاطر علائم واضح و قرار گرفته در محل مناسب، و امکانات کارآمد هرچند گاهی پرازدحام، مورد تحسین قرار دادند.

 

14. فرودگاه بین المللی ناریتا توکیو (NRT)

بهترین فرودگاه

بهترین فرودگاه های 2017

مسافران سالانه: 39.1 میلیون نفر

رتبه ی پیشین: 11

چرا عالی است:

ناریتا یکی از دو اولین فرودگاه توکیو است که در این فهرست ظاهر شد. فرودگاه ناریتا که در 35 کیلومتری خارج از پایتخت ژاپن قرار گرفته است، بیش ترین بار ترافیکی بین المللی وارد شده و خارج شده از شهر را کنترل می کند. این فرودگاه به عنوان یک مرکز اصلی برای ANAA ، هوپیمایی ژاپن، دلتا، و یونایتد عمل می کن.داوران اسکای ترکس این فرودگاه را به خاطر کارکنان کارآمد و خوش برخورد، امکانات پاکیزه، و گزینه های غذاخوری فراوان تحسین کردند.

13. فرودگاه بین المللی ونکوور (YVR)

بهترین فرودگاه

بهترین فرودگاه های 2017

مسافران سالانه: 22.3 میلیون نفر

رتبه ی پیشین: 14

چرا عالی است:

ونکوور برای هشتمین سال پیاپی جایزه ی برترین فرودگاه آمریکای شمالی را از آن خود کرد، و این انتخاب بی دلیل نیست. داوران اسکای ترکس از رفتار دوستانه ی کارکنان YVR، سطح بالای سازماندهی، و دسترسی به مرکز شهر ونکوور را به عنوان برخی از بهترین خصوصیات این فرودگاه ذکر کردند. فرودگاه بین المللی ونکوور همچنین به داشتن یک ترمینال هواپیماهای آب نشین، و مجموعه ی هنری بزرگی از شمال غربی اقیانوس آرام می بالد.

12. فرودگاه بین المللی کانزای

بهترین فرودگاه

بهترین فرودگاه های 2017

مسافران سالانه: 25.2 میلیون نفر

رتبه ی پیشین: 9

چرا عالی است:

فرودگاه بین المللی کانزای که در جزیره ای مصنوعی در خلیج اوزاکا قرار دارد، یکی از مراکز اصلی خطوط هوایی ژاپن و ANA است. داوران اسکای ترکس این فرودگاه را به خاطر معماری مدرن، امکانات پاکیزه، و کارکنان سودمند مورد ستایش قرار داد. هم چنین این فرودگاه یک سکوی بازدید اسکای ویو (منظره ی آسمان) دارد که مناظری دیدنی از پروازهای ورودی و خروجی را برای مسافران فراهم می کند.

11. فرودگاه اسخیپول آمستردام (AMS)

بهترین فرودگاه

بهترین فرودگاه های 2017

مسافران سالانه: 58.3 میلیون نفر

رتبه ی پیشین: 13

چرا عالی است:

فرودگاه اسخیپول آمستردام یکی از شلوغ ترین فرودگاه های اروپا است و به عنوان مرکزی برای KLM، ترنساویا، و دلتا عمل می کند. اسخیپول که در 1916 افتتاح شده است، به خاطر تنوع گسترده ی فعالیت های اوقات فراغت مورد توجه قرار گرفته است و کتابخانه ای دارد که مسافران می توانند در فضایی دنج کتاب بخوانند و منتظر پروازشان باشند.

10. فرودگاه فرانکفورت (FRA)

بهترین فرودگاه

بهترین فرودگاه های 2017

مسافران سالانه: 61 میلیون نفر

رتبه ی پیشین: 12

چرا عالی است:

فرودگاه فرانکفورت چهارمین فرودگاه شلوغ اروپا و یکی از مهم ترین مراکز حمل ونقل دنیا است. فرودگاه فرانکفورت پایگاه خانگی ناوگان لوفت هانزا است که بیش از 2700 جت دارد. داوران اسکای ترکس این فرودگاه را به خاطر حمل ونقل آسان بین ترمینال ها و گزینه های غذاخوری و خرید فراوان مورد تحسین قرار دادند. با این حال برخی از صف های طولانی بخش مهاجرت شکایت داشتند.

9. فرودگاه هیترو لندن (LHR)

بهترین فرودگاه

بهترین فرودگاه های 2017

مسافران سالانه: 75 میلیون نفر

رتبه ی پیشین: 8

چرا عالی است:

فرودگاه هیترو سومین فروگاه پرازدحام جهان و از بین پنج فرودگاه اصلی شهر لندن، بزرگ ترین است. هیترو با اضافه کردن یک ساختمان ترمینال 2 جدید در حال نوسازی است. ساختمان هجده ساله ی ترمینال 55 از سوی اسکای ترکس بهترین ترمینال فرودگاهی جهان نام گرفت. هیترو به عنوان مرکز اصلیبریتیش ایرویز و ویرجین آتلانتیک عمل می کند.

8. فرودگاه زوریخ (ZRH)

بهترین فرودگاه

بهترین فرودگاه های 2017

مسافران سالانه: 27.7 میلیون نفر

رتبه ی پیشین: 7

چرا عالی است:

این فرودگاه که فقط 8 مایل از مرکز زوریخ فاصله دارد، به عنوان خانه ی خطوط هوایی بین المللی سوئیس و مرکز ارتباط بین بزرگ ترین شهر سوئیس و بقیه ی کشور عمل می کند. فرودگاه زوریخ به مسافرانی که توقف طولانی دارند دوچرخه و کفش اسکیت کرایه و گشت وگذار در موزه ی حمل ونقل لوزرن را ارائه می دهد.

7. فرودگاه بین المللی مرکزی ژاپن (NGO)

بهترین فرودگاه

بهترین فرودگاه های 2017

مسافران سالانه: 9.8 میلیون نفر

رتبه ی پیشین: 6

چرا عالی است:

فرودگاه بین المللی مرکزی ژاپن ـ به نام سنتریر هم شناخته می شود ـ روی جزیره ای مصنوعی در وسط خلیج ایسه و نزدیک شهر ناگویا ساخته شده است، و مرکز تجمع هواپیمایی ژاپن و ANA است. سنتریر به عنوان به عنوان بهترین فرودگاه منطقه ای دنیا از بقیه پیش است. یک سکوی آسمان 3000 متری دارد که مسافران می توانند از آن جا حرکت کشتی ها در بندر ناگویا را تماشا کنند. هم چنین یک گرمابه ی سنتی ژاپنی در این فرودگاه قرار دارد که می توانید در آب غوطه ور شوید و از تماشای غروب خورشید روی خلیج لذت ببرید.

6. فرودگاه بین المللی حمد (DOH)

بهترین فرودگاه

بهترین فرودگاه های 2017

مسافران سالانه: 30 میلیون نفر

رتبه ی پیشین :10

چرا عالی است:

فرودگاه بین المللی حمد در سال 2014 برای کسب و کار افتتاح شد و حالا خانه ی هواپیمایی قطر است. این فرودگاه و دو ترمینالش بر روی زمینی به مساحت 5،400 هکتار و با هزینه ای بالغ بر 166 میلیارد دلار ساخته شده است. اسکای ترکس این فرودگاه را “چشم گیرترین مجموعه ترمینالی جهان از نظر معماری، و هم چنین لوکس ترین آن ها” توصیف می کند.

5. فرودگاه بین المللی هنگ کنگ (HKG)

بهترین فرودگاه

بهترین فرودگاه های 2017

مسافران سالانه: 68.3 میلیون نفر

رتبه ی پیشین :5

چرا عالی است:

این فرودگاه که بر روی جزیره ای مصنوعی کنار ساحل هنگ کنگ ساخته شده است، از زمان افتتاحش در 1998، به یکی از محبوب ترین تاسیسات دنیا تبدیل شده است. فرودگاه بین المللی هنگ کنگ که یکی از شلوغ ترین فرودگاه های آسیا است، به عنوان خانه ی کاتای پسیفیک، هواپیمایی هنگ کنگ، و دراگون ایرعمل می کند. حتما در زمین گلف ناین ایگلز اسکای سیتی کنار ترمینال 22 بازی کنید.

4. فرودگاه مونیخ (MUC)

بهترین فرودگاه

بهترین فرودگاه های 2017

مسافران سالانه: 42.3 میلیون نفر

رتبه ی پیشین : 3

چرا عالی است:

فرودگاه مونیخ که در شمال غربی مرکز مونیخ قرار گرفته است، یکی از پرازدحام ترین فرودگاه های اروپا و بعد از فرانکفورت دومین فرودگاه شلوغ آلمان است. مونیخ به عنوان مرکزی برای ایربرلین، لوفت هانزا، و کوندور عمل می کند و از نظر معماری دارای فضایی بزرگ و شیشه ای است. پارکی در کنار فرودگاه برای بازدیدکنندگان تعبیه شده که مجهز به مینی گلف است و نمایشگاهی از دستاوردهای هوایی تاریخی دارد.

3. فرودگاه بین المللی اینچئون (ICN)

بهترین فرودگاه

بهترین فرودگاه های 2017

مسافران سالانه: 49.3 میلیون

رتبه ی قبلی: 2

چرا عالی است:

فرودگاه اینچئون با کسب رتبه ی سوم، جایگاه خود را به عنوان یکی از متمایزترین فرودگاه های جهان حفظ کرده است. این فرودگاه که در جزیره ای درست بیرون مرکز کره ی جنوبی قرار گرفته است، پایگاه خانگی هواپیمایی کره و 24مین فرودگاه شلوغ جهان است. این فرودگاه در سال 20011 افتتاح شده است. امکانات بسیار مورد توجه اینچئون شامل مجموعه ای از فروشگاه ها و گزینه های ناهارخوری، به علاوه ی تعدادی از اجراهای فرهنگی است. این فرودگاه حتی یک موزه ی فرهنگی کره ای هم دارد.

2. فرودگاه بین المللی هانه دا توکیو (HND)

بهترین فرودگاه

بهترین فرودگاه های 2017

مسافران سالانه: 75.3 میلیون

رتبه ی پیشین: 4

چرا عالی است:

هانه دا یکی از دو فرودگاه اصلی ناحیه ی توکیو است. این فرودگاه که چندین مایل از قلب پایتخت ژاپن فاصله دارد، درگاه محبوبی برای مسافران و توریست های کسب و کاری است. هانه دا به عنوان پنجمین فرودگاه شلوغ جهان، به خاطر کیفیت خدمات، پاکیزگی، و مراکز خرید شناخته می شود.

1. فرودگاه بین المللی چانگی سنگاپور (SIN)

 

بهترین فرودگاه

بهترین فرودگاه های 2017

مسافران سالانه: 55.4 میلیون نفر

رتبه ی پیشین: 1

چرا عالی است:

فرودگاه چانگی برای پنجمین سال پیاپی تاج بهترین فرودگاه جهان را بر سر گذاشت. چانگی به عنوان خانه ی هواپیمایی سنگاپور، سیلک ایر، و تایگرایر عمل می کند و 166مین فرودگاه شلوغ جهان است. فرودگاه سنگاپور به خاطر معماری زیبا، عملکرد موثر، امکانات رفاهی لوکس، و گزینه های خرید و غذاخوری تحسین مسافران را دریافت کرده است. مسافرانی که گذرشان به این فرودگاه می رسد به یک سالن سینما، سکوی تفریحات چندرسانه ای، اسپا، و یک سرسره ی مارپیچ بلند مهمان می کند.

آشنایی با بهترین فرودگاه های جهان در سال 2017 + عکس

برگرفته از بازده/ی
این مطلب مفید بود ؟ 5 0
برچسب ها :
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف