نمناک دنیای مدآرایش و زیبایی بهترین موبرها ، تخم مورچه یا پودر ؟
بهترین موبرها ، تخم مورچه موبر
به نظر شما بهترین موبرها برای رفع موهای زائد بدن و صورت کدام است ؟ استفاده از تخم یا روغن مورچه یا پودرهایی که حکمای قدیمی توصیه کرده اند؟

بهترین موبرهای گیاهی و طبیعی

بهترین موبرهای طب سنتی به چند دسته تقسیم می شوند . حکمای قدیمی در رابطه با پودرهای واجبی و روغن مورچه رازهایی را گفته اند .در طب سنتی از تخم مورچه حرفی به میان نیامده اما روغن مورچه از جمله ترکیباتی است که به دلیل داشتن اسید فورمیک باعث سوختن ریشه مو می شود.البته این کار بی عارضه هم نیست زیرا باعث بسته شدن منافذ عرق و چربی و زمخت شدن پوست می شود. به همین دلیل استفاده از آن در طب سنتی ایرانی چندان توصیه نشده است.

بهترین موبرها

بهترین موبرهای بدن و صورت در طب سنتی

بهترین موبر به توصیه اطبا سنتی کدام است؟

حکما روش بهتر را استفاده از موبر های سنتی یا نوره که همان واجبی است، می دانند. نوره حاوی آرسنیک، آهک و زرمیخ است که همگی خواص خوبی دارند و نه تنها به لطافت و آبرسانی پوست کمک می کنند بلکه در رفع درد مفاصل، کاهش رطوبت بدن و رفع واریس موثرند.

پیش از این گفته می شد آرسنیک سمی و کشنده است اما تحقیقات جدید ثابت کرده آرسنیک جذب موضعی ندارد و حتی با باز کردن عروق به درمان برخی بیماری های عروقی کمک می کند.

خانم ها برای رفع موهای ناخواسته که زیر چانه یا دور سینه به دلیل کاهش هورمون های زنانه می رویند، می توانند از روغن رازیانه هم استفاده کنند. این روغن با تاثیر مثبتی که بر افزایش هورمون های زنانه دارد باعث رفع دائمی موی زائد در نواحی ناخواسته می شود .

بهترین موبرها ، تخم مورچه یا پودر ؟

بهترین موبرها ، تخم مورچه یا پودر ؟
:
امتیاز : 4.3 تعداد رای : 29
برگرفته از سلامت /ن
این مطلب مفید بود ؟ 25 4
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف