نمناک ورزشگوناگون معرفی بهترین های المپیک ریو 2016
المپیک 2016 ، بهترین ورزشکار مرد
در طی مراسمی که شب گذشته در دوحه قطر برگزار شد بهترین های المپیک ریو 2016 معرفی و جوایز آنها اهدا شد.
تاریخ انتشار : 26 آبان 1395

بهترین های المپیک 2016

در نشست کمیته های ملی المپیک که در قطر تشکیل شده است، بهترین ورزشکار مرد ، بهترین ورزشکار زن و بهترین تیم المپیک ریو 2016 انتخاب شدند.

فن نیکرک دونده اهل کشور آفریقا جنوبی موفق شد با ثبت رکورد 43.03 علاوه بر قهرمانی در دو 400 متر رکورد دنیا را نیز بهبود بخشد.

مونیکا پویگ تنیسور شگفتی ساز پورتوریکوئی که در رقابت های تنیس المپیک ریو 2016 تاریخ سازی کرد و به مدال طلای انفرادی بازی ها دست یافت

بهترین ورزشکار مرد المپیک 2016:

وید فن نیکرک : دونده اهل آفریقای جنوبی که در دوی 400 متر مدال طلا را به دست آورد. این دونده مدال طلا را به دست آورد و رکورد جهان را نیز جا به جا کرد. این رکورد پس از 17 سال تغییر کرد و به نام این ورزشکار آفریقایی به ثبت رسید.

المپیک 2016

عکس وید فن نیکرک

گزارشگر شبکه ای معروف زمانی که این دونده رکورد جهان را شکست در مورد وی بیان کرد :" فکر کنم بولت باید به زودی بانشسته شود و فن نیکرک جای او را خواهد گرفت."

بهترین ورزشکار زن المپیک 2016:

مونیکا پویگ : تنیسور 23 ساله ای که در بخش تنیس انفرادی المپیک درخشید. این تنیسور جوان تنیسورهای مطرحی مانند گاربین ماگوروزا و پترا ویتووا را شکست داد و پس از پیروزی در برابر نفر دوم تنیس جهان، نخستین مدال المپیکی پورتو ریکو را به دست آورد و به عنوان تخستین زنی که در تاریه پورتو ریکو مدال المپیک را به دست آورده است، تلقی می شود.

المپیک 2016

مونیکا پویگ بهترین ورزشکار زن المپیک

بهترین تیم مردان المپیک 2016 :

تیم هفت نفره راگبی فیجی : این تیم برای نخستین بار مقابل بریتانیا به پیروزی رسید و به مدال طلای مسابقات راگبی المپیک دست یافت. پس از پیروزی تیم هفت نفره فیجی همه ادارات دولتی و مغازه های این کشور تعطیل شدند و به پیروزی پرداختند.

بهترین تیم زنان المپیک 2016 :

تیم هاکی زنان بریتانیا : این تیم موفق شد با شکست تیم هلند که مدافع عنوان قهرمانی این مسابقات بود به مدال طلای المپیک دست پیدا کند. دیدار این دو تیم توسط 9 میلیون نفر در سراسر جهان تماشا شد.

معرفی بهترین های المپیک ریو 2016

معرفی بهترین های المپیک ریو 2016
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 2
برگرفته از باشگاه خبرنگاران -/ح
این مطلب مفید بود ؟ 2 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف