نمناک ورزشگوناگون نتیجه و فیلم مسابقه بهداد سلیمی در المپیک ریو
بهداد سلیمی ، المپیک ریو
بهداد سلیمی، نماینده کشورمان با 10 وزنه بردار از کشورهای گرجستان (2 نفر)، ارمنستان (2 نفر)، استونی، آلمان، برزیل، مصر، چک و ترکمنستان به رقابت پرداخت که در پایان حرکات دوضرب اوت کرد.
تاریخ انتشار : 27 مرداد 1395

مسابقه بهداد سلیمی در المپیک ریو 2016

در روز پایانی رقابت های وزنه برداری المپیک 2016 ریو، از ساعت 2:30 بامداد امروز (چهارشنبه) مسابقات دسته 105+ کیلوگرم آغاز شد که بهداد سلیمی، نماینده کشورمان با 10 وزنه بردار از کشورهای گرجستان (2 نفر)، ارمنستان (2 نفر)، استونی، آلمان، برزیل، مصر، چک و ترکمنستان به رقابت پرداخت که در پایان حرکات دوضرب اوت کرد.

* حرکت یک ضرب:

سلیمی در حرکت اول یک ضرب وزنه 206 کیلوگرمی را انتخاب کرد که به راحتی موفق به مهار آن شد. وی در حرکت دوم نیز موفق وزنه 211 کیلوگرمی را بالای سر برد. سلیمی برای حرکت سوم وزنه 216 کیلوگرمی را انتخاب کرد تا هم فاصله خود را با حریفان بیشتر کند و هم رکورد جهان و المپیک را بشکند که موفق به مهار این وزنه شد تا با وزنه 216 کیلوگرم با قرار گرفتن در جایگاه نخست به کار خود در حرکت یکضرب پایان دهد.

رکورد قبلی یک ضرب المپیک با 212 کیلوگرم در اختیار حسین رضازاده بود که در المپیک 2000 سیدنی ثبت کرده بود. البته رکورد یک ضرب جهان با 214 کیلوکرم در اختیار خود سلیمی در مسابقات جهانی 2011 پاریس بود که آن را بهبود بخشید.

پیش از سلیمی لاشا تالاخادزه، وزنه بردار گرجستانی با 215 کیلوگرم این رکورد را به نام خود تغییر داد که چیزی نگذشت و سلیمی آنرا پس گرفت تا یک ایرانی همچنان عنوان دار رکورد فوق سنگین در یک ضرب باشد.

بعد از سلیمی لاشا تالاخادزه از گرجستان با ثبت وزنه 215 کیلوگرمی در یک ضرب در جایگاه دوم ایستاد و گور میناسیان از ارمنستان با مهار وزنه 210 کیلوگرمی سوم شد.

* حرکت دوضرب:

سلیمی برای نخستین حرکت دوضرب خود وزنه 245 کیلوگرمی را درخواست کرد و در حالی که این وزنه را به راحتی لیفت و بالای سر برد، اما داوران با دو چراغ قرمز این وزنه را از او قبول نکردند. وی در حرکت دوم بار دیگر وزنه 245 کیلوگرمی را انتخاب و در حالی که این بار هم به راحتی آن را مهار و ثبت کرد کرده بود و داوران 3 چراغ سفید دادند، اما ژوری رأی را برگرداندند تا کار برای وزنه بردار کشورمان سخت شود.

سلیمی برای حرکت سوم بار دیگر وزنه 245 کیلوگرمی را انتخاب کرد که با وجود فشاری که در وزنه های قبلی تحمل کرده بود این بار موفق به مهار نشد تا از گردونه مسابقات بدون کسب مدال حذف شود.

با توجه به ثبت نشدن وزنه های دوضرب سلیمی این وزنه بردار اوت کرد.

 

نتیجه و فیلم مسابقه بهداد سلیمی در المپیک ریو

نتیجه و فیلم مسابقه بهداد سلیمی در المپیک ریو
:
امتیاز : 4.8 تعداد رای : 20
برگرفته از فارس - /م
این مطلب مفید بود ؟ 19 1
برچسب ها :
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف