دیگران چه می خوانند..؟
نمناک سبک زندگیکار و زندگی چگونه از رسانه های اجتماعی بهره بیشتری ببریم ؟
رسانه های اجتماعی ، اشتباهات رسانه های اجتماعی
در این مقاله به شما خواهیم آموخت که چگونه بدون این که انرژی، وقت، پول یا سلول های خاکستری تان را تلف کنید از رسانه های اجتماعی بهره ی بیش تری ببرید.

راهکارهای مقابله با اشتباهات رسانه های اجتماعی

امروزه رسانه های اجتماعی به یک مهارت جدید و مهم برای همه و حتی برای کسانی که حتی درک بسیار بالایی از فناوری ندارند، تبدیل شده است. در سال های اخیر دسترسی میلیون ها کاربر در سراسر جهان به رسانه های و شبکه های اجتماعی باعث شده است تا این رسانه ها درکانون توجه جوامع مدرن و افراد زیادی قرارگیرند و از محبویت قابل توجهی به خصوص در میان نسل جوان برخوردار شوند. شناخت صیحیح از این رسانها باعث می شود تا کاربران بیش از پیش بتوانند از این ابزارها استفاده مفید و موثر داشته باشند.

بین رسانه های اجتماعی و کسب وکارهای کوچک رابطه ای شبیه رابطه ی عشق و نفرت وجود دارد. دوره هایی وجود دارد که نمی توانید بدون یک دیگر زندگی کنید، اما دوره های دیگری هم هست که نمی توانید با هم به زندگی ادامه دهید.

اگر شما صاحب یک کسب وکار کوچک هستید، شک ندارم از واکنش های متفاوت رسانه های اجتماعی احساس ناامیدی و شکست کرده اید و حتی بی نهایت خشمگین شده اید.

خبر خوب این است که می توانید احساس ناچاری و گرفتاری را از خودتان دور کنید و به اوضاع تسلط داشته باشید و از انجمن های برخط تان اطمینان کامل داشته باشید. فقط کافی است بدانید چه کارهایی را نباید انجام دهید.

درست است. همه می گویند در یک رسانه ی اجتماعی چه کارهایی را باید بکنید، اما امروز من می خواهم بگویم 6 هرگز یا خطا درمورد رسانه های اجتماعی وجود دارد. از این 6 خطا اجتناب کنید و حضورتان را پررنگ تر کنید، و بدون این که انرژی، وقت، پول یا سلول های خاکستری تان را تلف کنید از رسانه های اجتماعی بهره ی بیش تری ببرید.

به نظر خوب می رسد، این طور نیست؟ پس بیایید شروع کنیم.

 رسانه های اجتماعی

بین رسانه های اجتماعی و کسب وکارهای کوچک رابطه عمیقی وجود دارد

راههای بهره مندی بیشتر از رسانه های اجتماعی :

1. بدون برنامه ریزی وارد یک شبکه می شوید

عدم برنامه ریزی یا نداشتن راه برد مناسب، یکی از بزرگ ترین اشتباه های کسب وکاری است که یک صاحب کسب وکار می تواند درمورد رسانه های اجتماعی مرتکب شود. کسب وکارهایی که به محض آشنا شدن با یک شبکه در آن عضو می شوند، و چپ و راست پست می گذارند به مشکل مواجه خواهندشد.

چون پشت هر محتوا اندیشه وجود ندارد و نتیجه اش این است که در نهایت وقت تان را تلف کرده اید، هیچ سودی نبرده اید و احساس ناامیدی می کنید.

راه کار:یک راه برد مناسب برای استفاده از رسانه های اجتماعی داشته باشید. بدانید از هر شبکه چه انتظاری دارید و در پی چه هدفی هستید، و برای تحقق آن اهداف ی طرح قابل اجرا داشته باشید.

2. همیشه خودتان را ارتقا می دهید

آیا تا به حال صفحه های کسب وکاری را در فیس بوک دیده اید، صفحه هایی که در آنها هر پست لینکی به وب گاه آن کسب وکار دارد؟ بله، می دانم، من هم دیده ام.

این یک راه مطمئن برای بیچاره شدن و درماندگی است. دلیلی وجود دارد که رسانه های اجتماعی را اجتماعی نامیده اند. باید روابط تان را با جامعه تان بسازید.

تصور کنید به یک میهمانی می روید، و میزبان تان یک کارت ویزیت به شما می دهد و ردتان می کند.

چه احساسی به شما دست می دهد؟ سردرگمی و ناراحتی؟ حتی احساس می کنید به شما توهین شده است؟

هنگامی که افراد جامعه تان وارد صفحه تان می شوند و تنها چیزی که می خوانند پست های”این را بخرید… آن را بخرید….” است، دقیقا همین احساس را دارند.

راه کار:راه بردتان باید دقیقا مشخص کند چه نوع محتوایی را می خواهید به اشتراک بگذارید. از دانش مخاطبان تان برای ساختن تقویم محتوایی استفاده کنید. این تقویم محتوایی هم باید جذاب و هم معطوف به نتیجه باشد.

3. کاری را می کنید که همه می کنند

آیا می خواهید وقت تان را در رسانه های اجتماعی تلف کنید؟ کافی است از دیگران تقلید کنید.

صدای شما در جمعیت گم خواهدشد. اگر پیامی تکراری را به اشتراک بگذارید، هیچ کس دست از کار نمی کشد تا پیامی را بشنود که قبلا هزاران بار شنیده است.

این یک خطای بزرگ است که بسیاری از کسب وکارهای کوچک مرتکب می شوند، چون ممکن است رسانه های اجتماعی این گونه باشند. شما رقیب تان را می بینید که تبلیغات فیس بوکی دارد و فورا سراغ فیس بوک می روید. یک نفر دیگر مسابقه برگزار می کند، شما هم تصمیم می گیرید یک مسابقه داشته باشید.

راه کار:آهسته تر اقدام کنید و از پایه شروع کنید. چرا آدم ها باید شما را بشناسند؟ چه چیزی شما را از سایرین متمایز می کند؟ از برای ساختن یک گفت وگو استفاده کنید. اجازه بدهید صدای تان و ارزش های تان جلوه کنند.

4. همه ی ایده های محتوا را در اینترنت پیدا می کنید

گوشی های هوشمند و تبلت ها باعث شده اند همیشه به آسانی به اینترنت متصل شویم، برای همین فراموش می کنیم برای یافتن ایده به اطراف مان نگاه کنیم.

اگر بیش تر وقت کاری تان صرف این می شود که در اینترنت جست وجو کنید و چیزهای جالبی برای اشتراک گذاری پیدا کنید، دارید وقت تان را تلف می کنید.

راه کار:ایده های تان را برای محتوا از دنیای واقعی پیدا کنید. از مقاله ای که واقعا خوانده اید، مکانی که دیده اید، ایده بگیرید. به عنوان یک کسب وکار کوچک افراد جامعه تان را به دنیای خودتان دعوت کنید. این نه تنها باعث می شود در زمان صرفه جویی کنید، بلکه کمک تان می کند روابط تان را با افراد جامعه بسازید.

5. برای رشد سریع تر به خریدن دنبال کننده فکر می کنید

خدای من! این یک اشتباه بزرگ است که اغلب درمورد آن صحبت نمی شود. اما من می خواهم درمورد آن صحبت کنم. آیا تا به حال برای تان پیش آمده است که یک حساب کاربری بزرگ را ببینید و با خودتان بگویید اوه سال ها طول می کشید تا من به این جا برسم. بگذار فقط چندهزار تا دنبال کننده بخرم. اجازه بدهید شما را همین حالا متوقف کنم.

هرگز، هرگز، هرگز برای این که یک شبه حضور مجازی تان را رشد دهید، دنبال کننده یا هوادار نخرید.

این کار نه تنها شدیدا غیراخلاقی است، بلکه ممکن است باعث مسدود شدن حساب تان شود و اعتبارتان را در برابر مشتریان و مراجعان تان از بین ببرد.

به علاوه، اغلب حساب هایی که می خرید جعلی هستند. بنابراین یک مجموعه ی دنبال کننده ی بزرگ بدون هیچ فعالیت و مشارکتی خواهیدداشت. این ایده آل نیست، درست است؟

راه کار:شما(خوش بینانه! ) باید بدانید مشتریان تان چه کسانی هستند. با توجه به شبکه ی اجتماعی که در آن هستید، از هر طریقی که مناسب تر است با آنها ارتباط برقرار کنید. محتوای جالب بسازید و به اشتراک بگذارید. صبور باشید و بدانید اگر ممارست داشته باشید دنبال کننده ها به سوی تان خواهندآمد.

6. پروفایلی دارید که به روز نیست

این اشتباه بزرگ دیگر است. اگر پروفایلی دارید که یک عکس یا لوگوی حرفه ای و واضح و توصیفی درخور و کامل ندارد، باید آن را درست کنید.

وقتی دنبال کننده های جدید وقتی به پروفایل رسانه ی اجتماعی شما می آیند اغلب اوقات این نخستین چیزی است که می بینند. شما باید با توصیف خودتان و آن چه درموردش صحبت می کنید، آنها را جذب کنید.

راه کار:این راه کار را بلد هستید. بروید و پروفایل های تان را به روز کنید و کاری کنید که شخصیت تان را به جلوه بگذارد. یک تقویم محتوایی ایجاد کنید، و از ابزارهای زمان بندی رسانه های اجتماعی کمک بگیرید تا بتوانید پست های جدید و مرتبط بگذارید.

چگونه از رسانه های اجتماعی بهره بیشتری ببریم ؟

برگرفته از سایت کسب و کار بازده / م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 2 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف