نمناک فرهنگ و هنرچهره ها صحبت های بهزاد فراهانی درباره بهمن مفید
بهزاد فراهانی ، بهمن مفید
بهزاد فراهانی از 17 سال ممنوع التصویری بهمن مفید بازیگر از جم برگشته انتقاد کرده و میگوید چرا اجازه نمیدهند این بازیگر قدیمی کار کند؟
تاریخ انتشار : 27 دی 1395

حمایت بهزاد فراهانی از بهمن مفید

بهمن مفید در سالهای اخیر به جز تلاش های ناکام برای بازیگری در سینما یا تئاتر به عنوان صداپیشه در دوبله چند انیمیشن و البته صداپیشگی چند کار عروسکی مانند “دربدرها” هم حضور داشته اما این حضورها نیز برایش حاشیه ساز بوده است.

بهزاد فراهانی دوست و همکار قدیمی بهمن مفید می گوید:دوستش مدت هاست که با شبکه جم همکاری ندارد، بگذارید این هنرمند سالخورده بازگردد و اقلا در وطنش تئاتر بازی کند.

بهزاد فراهانی:مگر بهمن مفید چه صحنه ناجوری بازی کرده است که بعد از سال ها از یاد کسی نرود؟
بهزاد فراهانی

بهمن مفید یار قدیمی بهزاد فراهانی

بهزاد فراهانی، یار قدیمی بهمن مفید می گوید دوستش مدت هاست که با جم همکاری ندارد و همچنان خواسته اش از مسئولان سینمایی و فرهنگی کشور این است که بگذارند این هنرمند پا به سن گذاشته و اقلا تئاتر بازی کند.بازیگر سرشناس جامعه تئاتر ایران می گوید:
«بهمن مفید رفیق من است و می دانید که قوم وخویش من است و گرکانی است. فاصله گرکان تا ده ما خیلی نزدیک است. او نزدیک به 17 سال است که در تهران زندگی می کند. سال هاست که ممنوع التصویر شده. شاید در همین 17 سال آخرش من از 17 راه با پنج تا رئیس جمهور وارد مذاکره شدم که مجوز بازی ایشان را بگیرم. این آخری ها دیگر آقای جنتی لطف کردند و نظر مثبت دادند و وزارت اطلاعات هم برای بازی ایشان اتفاقاً نظر مثبت داد ولی نهادهای امنیتی دیگری، باز نگذاشتند. خب یکی مثل بهمن مگر چه گناهی کرده که باید این همه سال خانه نشین باشد؟ معلوم است که وقتی پیشنهادی به او می کنند، دو دل می شود برای رفتن. او هم زندگی دارد و باید زندگی کند.»
بهزاد فراهانی

درخواست بهزاد فراهانی برای مجوز بهمن مفید

برای همین بود که او به جم رفت؟

فراهانی می گوید:
«بله رفت جم بازی کرد و الان دوباره برگشته و دارد زندگی اش را می کند. اصلاً هم تجربه خوبی برایش نبود. بی سر و صدا رفت و بعد هم قبل از همه تصمیم گرفت برگردد و بی سر و صدا برگشت به زندگی اش. او آمده و حالا می خواهد بازی کند. چرا نمی گذارند بازی کند؟ یعنی واقعاً آقای بهمن مفید خیلی هنرپیشه مشکل داری است؟ چه کار خلافی انجام داده؟ چه صحنه ناجوری بازی کرده که بعد از این همه سال از یادها نمی رود؟ او چه کار کرده است؟ در تمام دوران زندگی اش یک دفعه بغل دست درباری ها دیده شده؟ تازه اگر دیده شده بود هم نباید فرقی می کرد. چون خیلی ها هستند که آن دوران مدام در دربار بودند و بعد از انقلاب مشکلی برایشان پیش نیامد یا با یک معذرت خواهی برگشتند. این فرد که اصلاً از آن مشکلات هم نداشته است. بعد هم بهمن سال هاست که دارد در ایران زندگی می کند و باید روزی اش برسد. خدا روزی را داده، چرا عده ای جلویش را گرفته اند؟ چرا نمی گذارند بازی کند؟ من برای تئاتر داش آکل دعوتش کردم اما نگذاشتند کار کند و هیچ دلیلی هم برایش نداشتند.»
 
او اینها را می گوید و ادامه می دهد:
 
«الان اگر بگویی، می گویند فلان روز در یک پیش پرده خوانی، چیزی گفته که شاید سیاسی بوده! اینکه در فلان زمان بهمن مفید در یک سیاه بازی فلان حرف را زده است آخر اینقدر جرم دارد؟ او که الان می گوید ببخشید و بگذارید من بازی کنم. از همان ابتدا گفتم که بحث بر اساس خودی و ناخودی است. وگرنه یکی مثل بهمن مفید گناهی ندارد و اگر هم کاری کرده، خواسته که بخشیده شود.»

صحبت های بهزاد فراهانی درباره بهمن مفید

صحبت های بهزاد فراهانی درباره بهمن مفید
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 16
برگرفته از تماشاگران امروز -/ح
این مطلب مفید بود ؟ 14 2
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف