نمناک فرهنگ و هنرچهره ها تعریف بهزاد فراهانی از دخترش
بهزاد فراهانی ، دعوتنامه
بهزاد فراهانی در نشست پرسش و پاسخ فیلم دعوتنامه که دخترش شقایق در این فیلم بازی کرده است, از بازی دخترش در فیلم دعوتنامه تعریف کرد.

تعریف بهزاد فراهانی از نقش دخترش در دعوتنامه

فیلم دعوتنامه روایتگر زندگی شخص درمانده ای است که در مشهد زندگی می کند و کارش این است که از زایران حرم علی بن موسی الرضا دزدی کند و از طریق آن زندگی بگذراند.

بهزاد فرهانی در نشست پرسش و پاسخ «دعوتنامه» با تعریف از بازی دخترش در این فیلم، تاکید کرد بهتر است در جلسات نقد یک اثر با بیان فرزانه تری صحبت شود.

دعوتنامه

بهزاد فراهانی پدر شقایق فراهانینشست پرسش و پاسخ فیلم دعوتنامه به کارگردانی مهرداد فرید در دومین روز از جشنواره فیلم فجر با حضور عوامل این اثر برگزار شد، بهزاد فراهانی هم مهمان این جلسه بود.

در نشست فیلم سینمایی «دعوتنامه» که شبانگاه دوشنبه 11 بهمن در برج میلاد برگزار شد، مهرداد فرید (کارگردان، نویسنده، تدوین گر و تهیه کننده)، شقایق فراهانی، بهزاد جعفری، سحر کریمی، غزل فرید، سامان صفاری و شهاب شادابی (بازیگران)، بایرام فضلی (مدیر فیلمبرداری) و حمید چمنی فیلمنامه نویس حضور داشتند.

در ابتدای نشست، مهرداد فرید درباره تجربیات روزنامه نگاری اش گفت:«الان روزهایی را به یاد می آورم که سمت دیگر میز می نشستم و البته حالا که فیلم خودم در برج اکران شده برای من یادآور دوران خوشی است که سال ها قبل داشتم. اما قبل از اینکه فیلم را بسازم، برخی از دوستان به من می گفتند این فیلم را نساز، چون ساخت آن مانند عملیات انتحاری است. کار در حوزه دین سخت است و معمولا فیلمسازی که در این حوزه کار می کند مممکن است برخورد خوبی از سمت تماشاگران نگیرد.»

فرید افزود:«فکر می کنم همان طور که دریافت سیمرغ نباید کسی را به وجد بیاورد، عدم دریافت آن هم نباید کسی را ناراحت نکند. قطعا اگر آدم های دیگری در هیئت انتخاب بودند، فیلم های دیگری را در جشنواره می دیدیم.»

وی در ادامه و به عنوان مصداق برای اینکه جشنواره فیلم فجر آنقدر اتفاق مهمی نیست، اظهار کرد:«اگر از خیلی از شما بپرسیم که بهترین فیلم جشنواره کدام بوده است، شاید اصلا به خاطر نیاورید، چون اتفاقات آن ته نشین نمی شود و این نشان می دهد که جشنواره آن قدر مهم نیست و می توان به افزایش کیفیت آن فکر کرد.»

شقایق فراهانی بازیگر «دعوتنامه» هم در ادامه نشست درباره همکاری با مهرداد فرید و بازی در این فیلم اظهار داشت:«هر بار می خواستیم با هم کار کنیم، این اتفاق نمی افتاد تا اینکه در نهایت این همکاری در «دعوتنامه» اتفاق افتاد.

فراهانی در پاسخ به این سوال که آیا از این که در فیلم ها نقش دوم یا مکمل را بازی می کند، نگران نیست، گفت:«من در خانواده ای بزرگ شدم که هیچ وقت از نقش دو یا مکمل ترسی ندارم.»

یکی از مهمانان این نشست خبری بهزاد فراهانی بود که در میانه جلسه گفت:«خوب است اگر نقدی به یک اثر داریم کاش با بیان فرزانه تری اظهار کنیم، وقتی خودمان در جریان تولید یک اثر نیستیم، نباید این مقدار راحت اظهار نظر کنیم. اجازه بدهیم که بوی دموکراسی و سخن گفتن پارسی جای بیفتد، در چشمان یکدیگر بدون کینه نگاه کنیم و با خود مردم دوستی کنیم»

فراهانی افزود:«با اینکه دختر بزرگترم بازیگر قلدری در تئاتر است، در سینما از او خیلی تعریف نکرده ام، اما این بار می گویم بازی خیلی خوبی در این فیلم داشت. احساس می کردم حس رهبری خوبی در فیلم وجود داشت. حضور بازیگرهای جوان هم نشان می دهد که می توان روی آن ها حساب کرد.»

تعریف بهزاد فراهانی از دخترش

تعریف بهزاد فراهانی از دخترش
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 4
برگرفته از خبر آنلاین -/ح
این مطلب مفید بود ؟ 3 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف