دیگران چه می خوانند..؟
نمناک بهداشت و سلامتتغذیه به این دلایل گوجه سبز نخورید!
گوجه سبز ، مضرات گوجه سبز
متخصص تغذیه نکات بهداشتی و تغذیه ای میوه های نوبرانه گوجه سبز و چغاله بادام را مطرح کرد و گفت: مصرف زیاد این میوه ها برای زنان باردار، بیماران قلبی و مبتلایان به فشارخون به دلیل نمک بالا توصیه نمی شود.
بازدید : 22,397 نفر

به این دلایل گوجه سبز نخورید!

سید ضیاءالدین مظهری در رابطه با مصرف میوه های نوبرانه بهاری گفت:در این روزها مصرف چغاله بادام و گوجه سبز زیاد شده که باید در مصرف این میوه ها نکات بهداشتی رعایت شود. آبی که برای حفظ طراوت آنها استفاده می شود یا دستمالی که روی این میوه ها گذاشته می شود احتمال انتقال آلودگی زیادی دارد.

وی ادامه داد:هنگامی که فروشنده برای حفظ طراوت این میوه ها را آب پاشی می کند باید احتیاط های لازم را از نظر بهداشتی رعایت کند و مردم نیز در منزل به خوبی آنها را شستشو داده و ضد عفونی کنند.

این متخصص تغذیه ادامه داد:در زمان سم پاشی این میوه ها گاهی از سمومی استفاده می شود که با توجه به زمان شکوفه کردن و زمانی که میوه رسیده می شود عمر سم به پایان می رسد بنابراین چیدن زودهنگام این میوه ها باعث می شود که سم روی آنها باقی مانده و هنگام مصرف به بدن منتقل شود.

گوجه سبز

وی همچنین گفت:چغاله بادام و گوجه سبز با نمک زیادی مصرف می شود این در حالی است که در کشور ما مصرف نمک 3 تا 4 برابر بیش از حد مجاز و توصیه شده سازمان بهداشت جهانی است.

مظهری افزود:خانواده های ایرانی به مصرف غذاهای شور عادت کرده و غذاهایی می خورند مانند نان که 2 درصد نمک اضافه شده دارد یا فست فود و غذاهای فرآوری شده مصرف می کنند که نیترات و نیتریت زیادی دارند.

این متخصص تغذیه ادامه داد:بنابراین مصرف این میوه ها به دلیل نمک فراوان برای بیماران قلبی عروقی، مبتلا به فشار خون و زنان باردار مناسب نیست.

 

گوجه سبز

وی گفت:همچنین گوجه سبز دارای هسته های نرمی است که معمولاً به هنگام مصرف از سوی کودکان و جوانان خورده می شود که باعث سوء هاضمه شده یا در ترکیبات آن طعم تلخ اسید سیانیتریت وجود دارد که مصرف بالای آن باعث مسمومیت می شود.

این متخصص تغذیه در مورد خواص تغذیه ای این میوه ها گفت:مصرف آنها به دلیل ذائقه مردم است وگرنه خواص تغذیه ای قابل توجهی ندارند البته برخی ویتامین ها و ترکیبات فیبری دارند که در صورت عدم رعایت بهداشت در نحوه تهیه، نگهداری و توزیع اثر عکس خواهد داشت.

به این دلایل گوجه سبز نخورید!

به این دلایل گوجه سبز نخورید!
445
برگرفته از جام نیوز/م.ن
این مطلب مفید بود ؟ 36 9
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف