نمناک بهداشت و سلامتپیشگیری و بیماریها “بواسیر” از علائم تا درمان های طبیعی
بواسیر ، علائم بیماری بواسیر چیست
بواسیر بیماری مزمن و دردناکی است که متاسفانه اکثر مبتلایان از ابراز آن خودداری می کنند. شما می توانید با شناخت علائم بواسیر درمان های خانگی “بواسیر” را دنبال کنید.

تمام علائم و روش های درمان بواسیر

 

بواسیر و درمان آن

معرفی بیماری بواسیر

 بواسیر چیست؟

بواسیر عبارت است از سیاهرگ های گشادشده ( واریسی ) در راست روده یا مقعد. بواسیر ممکن در مجرای مقعدی (بواسیر داخلی ) یا در مدخل مقعد (بواسیر خارجی ) واقع شده باشد. بواسیر ممکن است سال ها وجود داشته باشد اما تنها با وقوع خونریزی بدان پی برده شود.

علائم بواسیر

علائم و نشانه های بواسیر

 علائم بیماری بواسیر چیست؟

 خونریزی . امکان دارد خون قرمز روش به صورت رگه هایی در اجابت مزاج دیده شود یا به دنبال اجابت مزاج ، خون به مقدار کم و به مدت کوتاهی چکه کند.

درد، خارش یا ترشح مخاطی پس از اجابت مزاج

وجود یک برجستگی در مقعد

احساس این که پس از اجابت مزاج ، راست روده به طور کامل تخلیه نشده باشد (این حالت تنها در مورد بواسیر بزرگ دیده می شود).

التهاب و تورم

 

راههای درمان بواسیر

ناحیه عفونی را به مدت 15 دقیقه، هر روز سه بار، در آب گرم خیس کنید. با حوله نرم و یا سشوار، آرام خشک کنید.

 تورم و خارش را با کیسه های یخ کاهش دهید. اگر این کار جواب نداد، شاید کیسه های آب داغ جواب بدهند.

 سرکه سیب تورم و خارش ناشی از بواسیر داخلی و بیرونی را کاهش می دهد. بهتر است از سرکه سیب خالص و غیر پاستوریزه استفاده کنید، چرا که قوی تر هستند. در بواسیر بیرونی، ابتدا ناحیه عفونی را به آرامی تمیز کنید. کمی از سرکه سیب را به پارچه کتان بمالید و روی ناحیه بمالید. شاید اول کار احساس سوزش شدیدی داشته باشید که پس از مدتی رفع می گردد. این کار را چند بار در روز انجام دهید تا تورم کاهش بیابد. در بواسیر داخلی، یک قاشق چای خوری سرکه را قورت داده و روی آن یک لیوان آب بخورید. حداقل دوبار این کار را انجام دهید. حتما بعد از خوردن سرکه آب بخورید تا اسید معده متعادل شود. می توانید کمی عسل اضافه کنید تا طعم سرکه را بتوانید تحمل کنید.

 زیاد آب بخورید. حداقل روزی 6 لیوان آب بخورید. الکل تاثیری منفی دارد. اگر از مکمل استفاده می کنید، حداقل 8 لیوان آب بخورید.

 در فصول گرم، لباس تنگ نپوشید. لباس تنگ باعث تعریق شده و خارش و التهاب را سبب می شود. پارچه های نایلونی، از آنجایی که تعریق را زیاد می کنند، برای پوست ضرر دارند 

درمان طبیعی بواسیر و مواد غذایی مفید برای بواسیر:

 درمان علل اصلی یبوست تنها راه رهایی از این مشکل میباشد. درابتدا تمام مسیر گوارشی برای چندین روز باید استراحت کنند تاروده پاک شود. بدین منظور بیمار باید خورن میوه را حداقل تا شش روز ادامه دهد پس از آن ممکن است از غذاهای طبیعی برای راحت مدفوع کردن استفاده نماید.

درمان بواسیر با انجیر خشک

چند انجیر خشک را با آب گرم بشویید وشب آن را خیس نمایید. صبح انجیر وآبی که انجیر در آن خیس خورده را میل نمایید.خوردن انجیر هنگام عصر نیز مفید میباشد.

خوردن انجیر زمانی اثر گذار است که چندین هفته خوردن آن را ادامه دهید. دانه های ریز انجیر باعث تحریک روده وحرکت مدفوع میشود .

درمانهای خانگی باعث کاهش فشار درقسمت مقعد و کاهش میزان بواسیر میشود. برای رهایی یافتن از این بیماری باید از مبتلاشدن به یبوست جلوگیری نمایید .

درمان بواسیر با  تربچه:

مخلوط صد میلی گرم از تربچه رنده شده ویک قاشق عسل ویا نوشیدن آب این سبزی دو بار درروز درحدود 60 الی 90 میلی گرم دردرمان بیماری مفید میباشد. این روش درمانی میتواند به شکل داروی خارجی نیز استعمال شود . تربچه سفید را باشیر ترکیب نمایید تابه شکل خمیر درآید استفاده آن درمحل درد باعث کاهش یافتن ورم ودرد میشود.

 درمان بواسیر با شلغم:

آب برگ آن باید گرفته شود و 150 میلی گرم باید به بیمارداده شود و زمانیکه آب آنرا مصرف میکنیدخوردن میوه های خام و سبزیجات ضروری میباشد. برای بدست آوردن نتیجه بهتر، آب برگ شلغم را به اندازه یکسان با آب شاهی واسفناج و هویج مخلوط نمایید.

 درمان بواسیر با خوردن کدو :

سه قاشق چایخوری آب برگ کدو را با یک لیوان شیر بدون چربی مخلوط نموده وهرروز صبح مصرف نمایید وخمیر ریشه گیاه را نیز برای بدست اوردن نتیجه بهتر میتوانید استفاده کنید.

 درمان بواسیر با زنجبیل :

نصف قاشق چایخوری از آب زنجبیل تازه را بایک قاشق چایخوری آبلیموی تازه ونعنا و یک قاشق عسل ترکیب کنید .

 درمان بواسیر

درمان خانگی بواسیر

درمان بواسیر با  پیاز:

در بواسیر خونی مصرف پیاز مفید میباشد.تقریبا 30 گرم آن را درآب رنده کنید. شش گرم شکر را به آن اضافه نماییدودوباردرروز مصرف کنید بعد ازچند روز عوارض این بیماری کاهش مییابد . همچنین پیاز دردرمان بواسیر خشک مؤثر میباشد.

درمان بواسیر با علف:

تنقیه آب علف دیواره روده را از مدفوع پاک میکند مرحله عادی تنقیه با آب ولرم میباشد . بعد از 20 دقیقه صبر کردن می توان 90 الی 120 میلی گرم از این ماده را استعمال کرد.

درمان بواسیر با دانه کنجد :

بیست گرم دانه کنجد را در پانصد میلی گرم آب بجوشانید تا آب آن یک سوم میزان اصلی شود یا به شکل یک شیرینی دربیاید. آن را با آب به شکل خمیر در بیاورید و برای درمان بواسیرمی توانید آن را با کره استفاده نمائید.

 درمان بواسیر با هلیله کابلی :

گیاه هلیله کابلی برای درمان بواسیر و به عنوان ماده ای ملین وگس معروف است. این میوه باید درروغن سرخ شود تا به رنگ قهوه ای درآید؛ سپس آنرا پودرکرده ونگهداری نمایید. نصف قاشق چایخوری از این پودر هنگام خواب باعث حرکت معمولی مدفوع هنگام صبح میشود. گس بودن میوه باعث از بین رفتن سفتی مدفوع می شود. ترکیب خمیرمیوه در روغن برای استعمال خارجی مفید میباشد.

بواسیر ، علائم و راههای درمان طبیعی بواسیر

“بواسیر” از علائم تا درمان های طبیعی
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 943
منبع : نمناک /ن
این مطلب مفید بود ؟ 837 106
برچسب ها :
نظر کاربران
Abc

Abc

فقط از شیاف آنتی هموروئید استفاده کن بعد از هر بار اجابت مزاج روزی دوبار ده روزه خوب میشی خودم امتحان کردم
لیزر خوب نیست دوباره بیماری برمیگرده

پاسخ دادن 79 32
امیر

امیر

سلام پماد آنتی هموریید چطور است حل میکنه ؟

پاسخ دادن 106 40
میلاد

میلاد

به پیشنهاد های من خوب عمل کنید ، بعد از بهبودی یه دعا برام کنید. به هیچ عنوان فلفل نخورید ، به هیچ عنوان غذای تب گرم نخورید ، به هنگام خواب و قبل از صبحانه یک حبه سیر بخورید ، هر روز به حمام برید و داخل اب گرم بنشینید، از بلند کردن وسایل سنگین خودداری کنید ، محل را هر سه ساعت یکبار با اب و صابون بشویید، به هیچ عنوان در محل یخ نگذارید

پاسخ دادن 15 7
میرزا

میرزا

باسلام عزیزان تامتوجه شدید سریع به یک دکترعمومی باتجربه مراجعه کنید وقضیه روبگیدبدن ماینه متوجه میشه خجالت نکشید بادوبرگ قرص ویک شربت ویک ژل برای مقعد وبارعایت سیستم تغذیه زود مشکل حل مشه من خودم یه هفته ای خوب شدم اصلا نگراننباشید واین دراون درنزنید

پاسخ دادن 1 2
محسن

محسن

سلام، ممنون، بنده شنیدم که روغن کوهان شتر هم برای رفع و بهبود بواسیر بسیار موثر است

پاسخ دادن 38 15
بهار

بهار

با سلام خون در اثر مصرف زیاد مواد غذایی با طبع گرم دارای حرارتی می شود که باعث بالا بردن درجه حرارت در بدن مخصوصا ناحیه مقعدی میشود که گرما وحرارت موجب سوزش ودرد این ناحیه میگردد برای کم کردن این حالت باید ابتدا یبوست را با مصرف کپسول رولاکس درمان نمود وبعد برای خنک شدن بدن دائم همزمان با مصرف کپسول ماست ودوغ چرب استفاده شود همچنین از مصرف ادویه جات و غذاها با طبع گرم در طول درمان پرهیز شود

پاسخ دادن 19 8
محمد

محمد

سلام من به بواسیر و زخم روده و خونریزی روده مبتلا بودم اما حدود یک ماه است که یک قاشق چایخوری سر صاف حنا رو با دو قاشق مربا خوری روغن زیتون مخلوط میکنم اوائل روزی دو بار ظهر و شب موقع خواب و هم اکنون شب یک اپلیکاتور مصرف می کنم بعد از دو روز خونریزی روده ام قطع شد و الان درد روده ام به طور چشمگیر کاهش پیدا کرده

پاسخ دادن 23 19
ارمان منوچهری

ارمان منوچهری

ایا با پماد بتامتازون درمان میشه؟؟؟؟؟؟

پاسخ دادن 53 32
مجيد سعدي

مجيد سعدي

با سلام من خارش دارم با كمي درد در هنگام مدفوع بدون خونريزي ازمايش انگل هم دادم كه منفي بوده چكار كنم

پاسخ دادن 57 33
بی نام

بی نام

سلام دوستتان
برای اینکه صبح ها دفع راحت داشته باشید شبها حلیم بخورین
خیلی دفع راحت میکنه امتحانش کنین حتما

پاسخ دادن 5 3
نازی

نازی

منم بواسیرخونی ازداخل دارم لطفا بگین چیکارکنم

پاسخ دادن 34 17
جراحی لیزر کن

جراحی لیزر کن

جراحی لیزر انجام دادم خوب شدم

پاسخ دادن 1 1
رضا

رضا

سلام...گفتید که سرکه سیب برای بواسیر بیرونی خوبه یه وقت ضرر نداره؟چون امشب میخواستم برای پدرم بزنم

پاسخ دادن 4 4
بنده خدا

بنده خدا

قرص سی لاکس از عطاری بگیرید برای یبوست خیلی خوبه بعد از یک هفته خیلی بهتر میشید بیشترش از یبوست مشکل ما

پاسخ دادن 2 0
Parviz

Parviz

سلام من در قسمت مقعد برامدگی بواسیر دارم خونریزی ندارم خارش هم به اون صورت ندارم الان دو شبه از اپلیکاتور مقعدی استفاده میکنم و یبوست هم گویا دارم چون دفع کم دارم غذاهای پرچرب و ادویه زیاد میخورم البته از امروز دیگه نمیخورم پیشنهاد چی میکنید؟ همین درمان خوبه؟ البته حمام روزانه مو میرم و محل رو با صابون تمییز میکنم غذا چی بخورم که بهتر باشه؟

پاسخ دادن 14 4
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف