نمناک بهداشت و سلامتپوست و مو چرا بوتاکس بازیگران هالیوود متوقف شده است؟
بوتاکس بازیگران ، بوتاکس بازیگران هالیوودی
بوتاکس بازیگران هالیوودی مدتی است که متوقف شده است و به قول معروف دیگر خبری از تزریق ژل بوتاکس برای رفع چین و چروک در میان ستاره های مشهور نیست، علت این ماجرا راز مهم موفقیت آنهاست.

چرا بازیگران هالیوودی بوتاکس نمی کنند؟

اگر دقت کرده باشید دیگر خبری از عکس های اینستاگرامی بازیگران و ستاره هایی که اصولا در حین و یا مراکز زیبایی تصاویری منتشر می کردند نیست و همین کنجکاوی را برای دانستن علت بیشتر می کند . اینکه چرا بازیگران هالیوودی دیگر بوتاکس نمی کنند و برای رفع چین و چروک دیگر سراغ راههای معمول قدیمی نمی روند سوال است . در دنیای امروز و با توجه به پیشرفت هایی که به خصوص در زمینه پزشکی صورت گرفته، بحث زیبایی و جلوگیری از پیری زودرس خیلی فراگیر شده و بسیاری از خانم ها دوست دارند به شیوه های مختلف چهره شان را زیباتر و جوان تر کنند. یکی از این کارها تزریق بوتاکس است که در میان بازیگران نیز موافقان و مخالفانی دارد. برخی معتقدند این تزریق به آنها اعتمادبه نفس بیشتری می دهد ولی بیشتر آنها معتقدند تزریق بوتاکس باعث می شود گریم روی صورت شان به خوبی ننشیند و نتوانند حس بگیرند.

 حدود یک دهه است که برخی بازیگران هالیوودی تن به بوتاکس می دهند؛ سم ناشی از باکتری ای به نام کلستریدیوم بوتولونیوم. این در حالی است که تماشاگر یا بیننده، بیشتر از اینکه به چین و چروک های صورت بازیگر توجه کند، دنبال گرفتن حس بازی از بازیگر است. بسیاری از کارگردانان معتقدند صورت بازیگرانی که بوتاکس کرده اند، قادر به نشان دادن لذت، غم، ترس یا درد نیست و تنها چهره یخ زده ای را نشان می دهد که مناسب اجرا در آگهی های پر زرق و برق است و بس. یکی از دلایلی که بازیگران زن بریتانیایی در اسکارهای 10 سال اخیر خوب ظاهر شده اند، این است که عضلات صورتشان با بوتاکس فلج نشده است! البته ناگفته نماند هالیوود، در برخی موارد برای بازیگران زن 40 ساله یا بیشتر نیز چاره دیگری باقی نمی گذارد؛ یعنی اگر بوتاکس نکنند و چهره جوان تر و تازه تری پیدا نکنند، نقشی نخواهند داشت و از سوی دیگر، در صورتی که تن به بوتاکس بدهند هم نمی توان از آنها بازی گرفت. زمانی آلفرد هیچکاک می گفت:«بهترین جلوه ویژه، نمای بسته از صورت انسان است» اما به نظر می رسد بوتاکس این جلوه را از سینمای امروز گرفته است .

نیکول کیدمن

بوتاکس بازیگران هالیوودی و نیکول کیدمن خطری برای ازدست دادن نقش

 

چهره براق و بی حرکت ستاره های میانسالی مانند نیکول کیدمن، بروس جنر و رنه سلوگر درس عبرتی برای افراطی گری های تزریق ضدچروک شده است. هم اکنون بسیاری از برترین بازیگران نسبت به بوتاکس، حس انزجار دارند. چندی پیش، گوینت پالترو 41 ساله اعتراف کرد که قبلا عمل جوانسازی انجام داده اما حالا معتقد است:«هرگز نبایدبوتاکس تزریق کرد. من اگرچه خودم یک بار این کار را انجام داده ام اما دیگر سراغ این روش جوانسازی نخواهم رفت .»

با نگاهی به گذشته درمی یابیم، بوتاکس که در سال 2002 به وسیله سازمان غذا و داروی آمریکا برای برطرف کردن چین وچروک های صورت تایید شده بود، مدتی مد بود و خیلی ها از برترین های دنیای بازیگری گرفته تا زنان خانه دار در صف امتحان کردن این اکسیر جادویی بوده اند اما با گذر زمان، بسیاری از کتاب ها و اعترافات شخصی، مزیت های طبیعی ماندن چهره را به جای تزریق برشمرده اند. در آخرین کتاب میشل شال، مدل قدیمی که سبک زندگی «زیبایی بدون عمل زیبایی» را انتخاب کرده، آمده است:«قبل از بوتاکس از خودتان این سوال را بپرسید که قبل از اینکه با این سم، اعصاب صورتم را فلج کنم، از چه روش های دیگری می توانم استفاده کنم؟ به یاد داشته باشید که شما در این دنیا فقط صاحب یک صورت هستید. زیبایی طبیعی خود را به آغوش بکشید و راه های دیگری برای رفع چروک ها بیابید .»

به نظر او، این راه باید برای حرفه او غیرقانونی اعلام شود:«بوتاکس باید برای بازیگران منع شود. بازیگری در بیان احساسات خلاصه می شود. چرا می خواهید اخم خود را از بین ببرید؟» امروزه حتی بسیاری از کارگردان ها نیز بازیگرانی را که به دلیل این نوع معالجات چهره های سرد و غیرقابل انعطاف دارند و قادر به نشان دادن حالت هایی مانند خشم، ناراحتی و خوشحالی نیستند، رد می کنند. کارگردان مقیم لندن، جرمی سیمرمان، می گوید:«من مجبور به رد کردن میکی رورکه برای بازی در فیلم خودم شدم چون صورتش به دلیل عمل های اخیر بسیار غیرقابل انعطاف بود. باعث تاسف است! او می توانست برای این نقش بسیار مناسب باشد.» برخی از کارگردان های هالیوودی هم از این مساله ناراضی هستند که چرا چهره این گروه از بازیگران دیگر قادر به بازی نیست .

بوتاکس بازیگران ، علت ترس بازیگران هالیوود از بوتاکس کردن

چرا بوتاکس بازیگران هالیوود متوقف شده است؟
:
امتیاز : 3.6 تعداد رای : 7
برگرفته از سلامت /ن
این مطلب مفید بود ؟ 5 2
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف