نمناک سبک زندگیبارداری و نوزاد تزریق بوتاکس در بارداری ممنوع !
بوتاکس در بارداری ، بوتاکس
محققان تأکید می کنند استفاده از بوتاکس در بارداری و آمپولی که با آن ترزیق انجام می شود، ممکن است به قیمت جان زنان باردار و شیرده تمام شود.

عوارض بوتاکس در بارداری

بوتاکس در بارداری میتواند عوارض جبران ناپذیری را درپی داشته باشد . این روزها صف افرادی که متقاضی استفاده از بوتاکس هستند، طولانی تر می شود و پزشکان و متخصصان پوست هم نسبت به سلامتی و جان مردم ابراز نگرانی می کنند و بیشتر هشدار می دهند. متخصصان پوست تاکید دارند که زنان باردار و شیرده از تزریق بوتاکس خودداری کنند.

اگر در بارداری به سر میبرید و نگران ایجاد چین و چروک در پوست هستید ، باید توجه داشته باشید که توصیه بیشتر جراحان برای بوتاکس در بارداری خانم ها این است که در صورت امکان از تزریق در این دوران خودداری نمایند .

بوتاکس می تواند باعث زیباتر شدن شما گردد، اما مهم تر از زیبایی، سلامت جنین تان است. بهتر است قبل از اقدام به تزریق بوتاکس اطلاعاتی در مورد آن و عوارضی که در دوران بارداری ممکن است ایجاد نماید به دست آورید.

 تزریق بوتاکس در بارداری

بوتاکس در بارداری بر سلامت جنین تاثیر منفی میگذارد

آیا بوتاکس در دوران بارداری مجاز است؟

بوتاکس می تواند باعث زیباتر شدن شما گردد، اما مهم تر از زیبایی، سلامت جنین تان است. بهتر است قبل از اقدام به تزریق بوتاکس اطلاعاتی در مورد آن و عوارضی که در دوران بارداری ممکن است ایجاد نماید به دست آورید.

بوتاکس چیست؟

سم بوتولینوم توسط باکتری کلستریدیوم بوتولینوم تولید می شود که این باکتری باعث ایجاد بیماری های باکتریایی بوتولیسم می گردد و در درمان های پزشکی، آرایشی و بهداشتی با نام بوتاکس مورد استفاده قرار می گیرد.

در جراحی های زیبایی بوتاکس برای رفع چین و چروک و خطوط ریز نشانه های پیری مصرف می گردد. شایع ترین عوارض جانبی آن شامل تورم یا کبودی در محل تزریق، سردرد و یا علایمی شبیه آنفولانزا می باشد.

تزریق بوتاکس در دوران بارداری

ایمنی تزریق بوتاکس در دوران بارداری ناشناخته است و هیچ گونه تضمینی وجود ندارد که این باکتری در سراسر بدن پراکنده نگردد. اثرات باکتری کلستریدیوم بوتولینوم بر روی زنان باردار با توجه به تغییراتی که بارداری در بدن ایجاد می کند مانند افزایش هورمون های بارداری و افزایش حجم خون می تواند شدیدتر باشد.

در صورتی که شما از بوتاکس استفاده کرده اید و به تازگی متوجه بارداری خود شده اید، ممکن است خطری جنین شما را تهدید نکند. در صورتی که مقدار کمی تزریق انجام گیرد احتمال گسترش آن در سراسر بدن بسیار کم می باشد، اما به هر حال توصیه می شود در دوران بارداری از تزریق بوتاکس خودداری نمایید و از زیبایی که دوران بارداری برای شما به ارمغان می آورد لذت ببرید.

تزریق بوتاکس در بارداری ممنوع !

تزریق بوتاکس در بارداری ممنوع !
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 9
برگرفته از دانشنامه فرزند / م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 8 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف