نمناک بهداشت و سلامتسلامت روان بوهایی که باعث خوش اخلاقی تان می شوند
خوش اخلاقی ، راههای خوش اخلاق شدن
دانشمندان ثابت کرده اند که استشمام بوی برخی از گیاهان می تواند روی انسان تاثیر گذاشته و در خوش اخلاقی و مهربان بودن به آنها کمک زیادی می کنند.

این بو ها باعث خوش اخلاقی شما میشود...

 

تحقیقات حاکی از آن است که بوییدن، تاثیر مستقیمی روی بدن و ذهن انسان دارد. وقتی شخص اعصاب بویایی خود را تحریک می کند، سیستم limbic مغز خود را فعال می سازد که با حافظه و روحیه شخص در ارتباط می باشند. این موضوع برای بودرمانی مفید می باشد، که یک سنت سلامتی طبیعی است و از طریق استفاده بوی گیاهان صورت می گیرد.بوهای گیاهان مختلف می توانند روی خوش اخلاقی افراد اثر کرده و رفتار آنها را مهربان تر کنند. براساس تحقیقی که در یکی از دانشگاه های فرانسه انجام شد، به این نتیجه رسیدند که برای مثال استشمام بوی نان باعث می شود شما مهربان تر شوید. در واقع بوی نان انسان را نرم تر می کند.

خوش اخلاقی با بودرمانی

در یک تحقیق از 8 زن و مرد خواسته شد تعدادی از آنها در مقابل یک فروشگاه لباس و عده ای دیگر در مقابل در یک نانوایی بایستد. بعد از آنها خواسته شد وانمود کنند در حال پیدا کردن چیزی در کیفشان هستند و چیزی را از کیفشان بیرون بیندازند مثل دسته کلید، کیف پول و... نتایج نشان داد 70 درصد کسانی که از کنار مغازه نان فروشی رد می شدند، در مقابل شرکت کنندگان توقف و به آنها کمک می کردند، اما از بین کسانی که از کنار مغازه لباس فروشی رد می شدند، 55 درصد برای کمک به شرکت کنندگان در این بررسی داوطلب می شدند.

خوش اخلاقی با بوی نعناع

تاثیر فوق العاده نعناع در ایجاد انگیزه

نعناع جادوی شادی

تحقیقات نشان می دهد استشمام بوی نعناع به خصوص برای ورزشکاران باعث ایجاد انگیزه و علاوه بر این، باعث بهبود خلق و خوی افراد می شود.

خوش اخلاقی

خواصیت ضد استرس قهوه

بوی قهوه از بین برنده استرس

دانشمندان کره جنوبی در یک تحقیق روی موش های آزمایشگاهی کشف کردند استشمام بوی قهوه باعث از بین رفتن استرس و اضطراب می شود. با بو کردن دانه های قهوه استرس را به حداقل برسانید تا شادمانی بیشتری را به سمت خودتان جذب کنید.

مرکبــات رایحه های شادیی بخش

علاوه بر خواص بی شماری که مرکبات برای سلامت بدن دارد، استشمام بوی پرتقال و لیمو باعث افزایش انرژی و به دنبال آنشادی و نشاط می شود. از این 2 رایحه شادی بخش غافل نشوید.

بودرمانی، معالجه افسردگی به وسیله یاسمن، انبساط خاطر با اکالیپتوس، شادمانی و هوشیاری به وسیله گریپ فروت را توصیه می کند. روغن این گیاهان را روی شقیقه، گردن یا نقاطی دیگر از بدن خود بمالید. روشی دیگر، این داروهای گیاهی را بجوشانید و بخار آنها را با بینی استنشاق کنید.

بوهایی که باعث خوش اخلاقی تان می شوند

بوهایی که باعث خوش اخلاقی تان می شوند
:
امتیاز : 4.7 تعداد رای : 16
برگرفته از دکترسلام-/ف
این مطلب مفید بود ؟ 15 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف