نمناک بهداشت و سلامتدهان و دندان بوی بد دهان با سنگ های بینی
بوی بد دهان ، بیماری های لثه و دندان
بوی بد دهان مشکل شایعی است که دلیل نخست آن فساد دندان و دلیل دوم بیماری لثه است،اما دلالیل دیگری از جمله تشکیل سنگ های بینی دارد که در اینجا بررسی کرده ایم.

بوی بد دهان تحت تأثیر چه عواملی اتفاق می افتد؟

بوی دهان دلایل متفاوتی دارد و علاوه بر بیماری های لثه و دندان می تواند ناشی از دیابت و نارسایی کلیه و عوامل دیگری باشد. گاهی بوی دهان به علت یک موضوع پیش پا افتاده مانند عدم رعایت بهداشت دهان پس از صرف غذاست. استفاده از نخ دندان، مسواک و دهان شویه پس از غذا به برطرف کردن بو بسیار کمک می کند. باقیمانده غذا بین دندان ها باعث رشد باکتری می شود و باکتری ها عامل بوی دهان هستند.

بوی بد دهان یکی از عواملی است که میتواند در روابط اجتماعی افراد باعث اختلالاتی شود و آدم ها هنگامی که بوی بد دهان طرف مقابل به مشام شان میرسد از آن دوری میکنند.تصور اکثر مردم این است که عامل اصلی بدبو شدن دهان وجود دندان های پوسیده و رعایت نکردن بهداشت دهان و دندان است،اما عوامل دیگری هم در تشکیل بوی بد دهان اثرگذار است.

 

بوی بد دهان

علت بوی بدن دهان چیست؟ 

تأثیر سنگ بینی بر بد بویی دهان:

متخصصان معتقدند این عارضه ناخوشایند می تواند دلایل مختلفی داشته باشد.عوامل متعددی در بد بو شدن دهان مؤثرند، سنگ بینی و همچنین بیماری های مخاط بینی از جمله مهم ترین عوامل ایجاد بوی بد دهان و حتی بینی به شمار می آیند.
به طور معمول رسوب موادی که در ترشحات بینی وجود دارد، به تشکیل سنگ های بینی منجر می شود. متأسفانه بوی بد این سنگ ها به اندازه ای است که مبتلایان حتی از فاصله دور نیز باعث آزار دیگران می شوند.
با خارج کردن سنگ و درمان این عارضه توسط متخصص گوش و حلق و بینی، بوی بد دهان نیز برطرف خواهد شد.
عفونت لوزه ها، عفونت سینوس ها، رفلاکس معده به مری، بیماری های گوارشی و رعایت نکردن بهداشت دهان و دندان از دیگر عوامل ایجاد کننده بوی بد دهان است.

بوی بد دهان با سنگ های بینی

بوی بد دهان با سنگ های بینی
:
امتیاز : 4.3 تعداد رای : 29
برگرفته از الودکتر/ی
این مطلب مفید بود ؟ 25 4
برچسب ها :
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف