نمناک بهداشت و سلامتتازه های سلامت تأثیر بوی بنزین در کاهش رشد کودکان
بوی بنزین ، کاهش رشد کودک
استنشاق بوی بنزین در میان نوجوانان یک پدیده جدی و گسترده است، بدترین حالت استنشاق بنزین، مرگ ناگهانی ناشی از کمبود اکسیژن است.

استشمام بوی بنزین رشد کودک را کاهش می دهد 

نتایج مطالعات نشان می دهد استشمام بوی بنزین در کاهش رشد کودکان موثر است. محققان دریافتند استشمام بوی بنزین در رشد کودکان تاثیر دارد و رشد آنها را کاهش می دهد. این بررسی بر روی 118 نفر در استرالیا انجام شد و طی آن 86 نفر از شرکت کنندگان بوی بنزین را در سن 13 سالگی استنشاق کرده بودند و بعد از دو سال قد آنها نسبت به همسالانی که بوی بنزین استنشاق نکرده بودند، 6 سانتیمتر کوتاه تر بود. علاوه بر این، بوی بنزین در افزایش وزن طبیعی در این شرکت کنندگان هم تاثیر داشت. در این آزمایش نوجوانان حدود 250 میلی لیتر بنزین را هر شب بو کشیدند.

 

 بوی بنزین

خطرات استشمام بوی بنزین برای کودکان

 محققان اظهار کردند:استنشاق بوی بنزین در میان نوجوانان یک پدیده جدی و گسترده است. بدترین حالت استنشاق بنزین، مرگ ناگهانی ناشی از کمبود اکسیژن است. این مواد از بعضی مواد مخدر هم مضرتر هستند. این اولین بار است که اثرات رشد در این مورد بررسی می شود.

تأثیر بوی بنزین در کاهش رشد کودکان

تأثیر بوی بنزین در کاهش رشد کودکان
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 1
برگرفته از آفتاب نیوز/ی
این مطلب مفید بود ؟ 1 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف