نمناک سبک زندگیکودک چرا بچه های امروزی لوس هستند؟
بچه های لوس ، بچه های نسل جدید
شما هم معتقد هستید که بچه های نسل جدید لوس تر هستند؟ والدین کجا در تربیت فرزندان اشتباه میکنند که بچه ها لوس میشوند؟

چرا بچه های نسل جدید لوس تر هستند؟

کودکان موجودات در حال رشدی هستند و براساس این که در سال های اولیه زندگی چگونه تربیت شوند وآموزش ببینند، سبک خاص رفتاری پیدا می کنند.

آیا بچه های امروز نسبت به بچه های نسل قبل لوس تر شده اند ؟ این نکته ای است که خیلی زود درباره آن حرف می زنند. والدین اغلب متهم می شوند که سختگیری های لازم را ندارند و اجازه می دهند که فرزندانشان پی در پی اشتباه کنند و نمی گذارند آ نها به اشتباهات خود پی ببرند. زیرا می ترسند دچار افسردگی شوند!

بچه های لوس

بچه های لوس امروزی


امروز می شنویم که پدر ومادرها به بی ادبی های فرزندانشان اهمیت نمی دهند و به جای اینکه پیامد کارهای خلاف و نسنجیده آنها راگوشزد کنند سعی می کنند جلوی مجازات شدن آنها را بگیرند . پدرو مادرهای دوران ما اغلب به خاطر اشتباهان فرزندانشان سرزنش می شوند وبستگان و نزدیکان به جای ارائه راه حلی منطقی فقط در فکر سرزنش آنها هستند.

پدر و مادرهای امروزی که هنوز از سختگیری های پدر ومادرانشان آزرده هستند سعی می کنند به فرزندانشان عشقی را بدهند که فکر می کنند پدرو مادرشان از آنها دریغ کرده اند اما نمی دانند این عشق بی منطقی چه مصائبی را به دنبال خواهد داشت.

به نظر می رسد تربیت فرزندان تنها وظیفه ای است که والدین فکر می کنند قادر به انجامش هستند اما وقتی با فریادهای خشمگینانه فرزندشان روبه رو می شوند ، می فهمند چیز زیادی از تربیت فرزند نمی دانند. شاید علت این اشتباه آن است که والدین فکر می کنند اگر گفتارشان را دایم تکرار کنند فرزندانشان سرانجام پنبه ها را از گوششان بیرون می آورند و رفتارشان را تغییر می دهند.

گاهی اوقات پدر و مادر به انتظار فردا می نشینند فردایی که سر فرزندشان به سنگ بخورد ومتوجه اشتباهش بشود که البته این سربه سنگ خوردن کمی دیر اتفاق می افتد وجزافسوس و ندامت و پشیمانی برای والدین ارمغان دیگری ندارد .

والدین امروزی باید بیاموزند که اگر به تمام خواسته های فرزندانشان تن بدهند در حق آ نها لطفی که نکرده اند، ظلم هم کرده اند. خواسته های بچه ها هیچ وقت تمامی ندارد. از آنجا که بچه ها نمی توانند میان خواسته ها و نیازهای واقعی شان تفاوتی قائل نشوند این وظیفه پدرومادری است که به جای آ نها این تفاوت ها را تشخیص دهند.

اکثر والدین با وظیفه بزرگ کردن و تربیت فرزندان با عشق و خوش بینی برخورد می کنند و عشق را عامل مهمی می دانند ولی اگر این عشق کافی نبود چه باید کرد؟ مسئولیت شما به عنوان یک والد این است که محدودیت های مناسبی را در نظر بگیرید فرزندتان را سالم وایمن نگه داریدو درخانه خود نظم برقرار کنید. باید بیاموزید که عشق لازم است اما کافی نیست. باید به معجون عشق سخت گیری را اضافه کنید تا کامل شود.باید بیاموزید که میان سخت گیری و انعطاف پذیری تعادل برقرار کنید.

چرا بچه های امروزی لوس هستند؟

چرا بچه های امروزی لوس هستند؟
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 3
برگرفته از رسالت -/ح
این مطلب مفید بود ؟ 3 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف