بیت‌الله عباسپور

“بیت الله عباسپور” قهرمان پرورش اندام ایران درگذشت

تاریخ انتشار : 4 شهریور 1394کد مطلب : 19616زمان مطالعه : 2 دقیقه
“بیت الله عباسپور” قهرمان بدنسازی و پرورش اندام ایران پس از تحمل درد و بستری بودن در بیمارستان درگذشت.

درگذشت بیت الله عباسپور

بیت الله عباسپور قهرمان بدنسازی و پرورش اندام کشورمان پس از مدت ها تحمل درد و بستری بودن، شامگاه سه شنبه3 شهریور دار فانی را وداع گفت.

بیت الله عباسپور

این ورزشکار متولد 1358 در بیجار و پرورش یافته در کرج و به سبب اخلاق نیک نیز زبانزد بود. وی ابتدا ورزش فوتبال را در سطح بالایی دنبال می کرد و در کنار آن به ورزش یوگا می پرداخت. اما به دلیل آسیب دیدگی در رقابت های فوتبال مدتی با وزنه های ابتدایی سعی به قدرتمند کردن بدن خود نمود. در سال 1374 به پیشنهاد عمویش به باشگاه بدنسازی رفت که از همان روز اول به خاطر داشتن بدنی ورزیده و عضلانی موردتوجه مربی باشگاه قرار گرفت. وی در سن 16 سالگی برای اولین بار در مسابقات جوانان کرج شرکت کرد و پس ازآن در مسابقات مختلف شرکت و موفق به کسب عناوین متعدد قهرمانی شد.

مرحوم عباسپور تنها ایرانی است که به مسابقات فینال مستر المپیا، معتبرترین تورنمنت بین المللی پرورش اندام راه یافته و جدای آن  نیز بارها در سطوح ملی و بین المللی افتخار کسب کرده است.

نقره مسابقات کشوری سال 1379 در اصفهان، قهرمان سال 1382 ایران، قهرمان سال 2003 مسابقات جهانی IFBB هندوستان، مقام سوم مسابقات جهانی 2005 IFBB چین، مقام اول مسابقات 2007 آسیایی چین، مقام اول مسابقات 2008 آسیایی هنگ کنگ و جهانی بحرین در همین سال، مقام دوم مسابقات آسیایی 2009 تایلند، مقام مسابقات 2010 آسیایی تهران از جمله عناوین وی در ورزش آماتور بود.

وی از سال 2012 وارد دنیایی حرفه ای شد و در همان سال در مسابقات "فیبو پاور آلمان" مقام چهارم، در همان سال در مسابقات مستر اروپا (اسپانیا) مقام سوم، در سال 2013 و  مسابقات نوردیک پرو (فنلاند) مقام اول، بازهم همان سال در مسابقات مستر المپیا (لاس وگاس) عنوان هفدهم مشترک را کسب کرد. آن مرحوم در سال 2014 بسیار پرکار بود و در هفت مسابقه مهم شرکت کرد. در مسابقات آرنولد کلاسیک (برزیل) مقام نهم، در مسابقات حرفه ای سوپر نمایش اروپا (دالاس) عنوان چهارم، در  مسابقات حرفه ای نیویورک مقام سوم، در مسابقات حرفه ای تامپا عنوان پنجم، در مسابقات مسترالمپیا ردهٔ بدنسازان 212 پوندی رتبه پنجم و مسابقات حرفه ای گرند پریکس (سئول)  مدال برنز را کسب کرد تا لقب دومین بدنساز قرن ایران بعد از علی تبریزی را از آن خود کند.

بیت الله عباسپور ، درگذشت بیت الله عباسپور قهرمان پرورش اندام

4.760
این مطلب مفید بود ؟564
برگرفته از مشرق -/م
نظرات
وبگردی