نمناک بهداشت و سلامتتازه های سلامت هشدارهایی به بیماران قلبی عازم سفرهای نوروزی
بیماران قلبی ، بیماران قلبی و هواپیما
بیماران قلبی که قصد سفر به راه دور دارند باید حتما قبل از سفرهای طولانی با پزشک خود مشورت کنند.

بیماران قلبی مراقب خود باشند

مبتلایان به اختلالات قلبی و عروقی برای داشتن سفری آسوده و همراه با آرامش در تعطیلات نوروز باید در ایام مسافرت داروهایی را که توسط پزشکشان برای آن ها تجویز شده است، به همراه داشته باشند و آن ها را به طور منظم مصرف کنند. همچنین در صورتی که این افراد دچار بیماری های قلبی و عروقی دچار بیماری زمینه دیگری مانند فشار خون نیز باشند، باید حتما نسبت به کنترل علایم بیماری خود نیز اقدام کنند.

خستگی زودرس، تنگی نفس در حین فعالیت، دردهای قفسه سینه و شکم در زمان انجام فعالیت فیزیکی، تپش قلب و احساس درد در ناحیه پشت، دست و فک پایین را از نشانه های ناراحتی های قلبی و عروقی است، افراد با مشاهده این علایم باید هر چه سریعتر به متخصص قلب و عروق مراجعه کنند.

 
بیماران قلبی

مراقب لخته شدن خون در سفرهای هوایی باشید!

 برخی افراد که در خانواده شان سابقه اختلالات قلبی و عروقی وجود دارد و مبتلایان به دیابت و فشار خون بیشتر در معرض خطر قرار دارند و باید حتما قبل از سفرهای طولانی با پزشک خود مشورت کنند. همچنین اشخاصی که دچار اضافه وزن هستند یا سیگار استعمال می کنند نیز جزء گروه های آسیب پذیر محسوب می شوند.
اغلب بیماران دچار اختلالات قلبی و عروقی می توانند بدون نگرانی با هواپیما سفر کنند و تنها درصد کمی از افراد باید قبل از مسافرت با هواپیما خودداری کنند، همچنین لخته شدن خون در اندام های تحتانی و پا ها یکی از مشکلاتی است که اغلب در سفرهای هوایی طولانی پیش می آید.
افراد برای جلوگیری از لخته شدن خون در حین مسافرت هوایی باید به طور مرتب در داخل هواپیما راه بروند، همچنین تجویز داروهای ضد انعقاد تحت نظر پزشک که مانع از لخته شدن خون می شود نیز در این گروه از اشخاص کمک کننده است.
 
 
بیماران قلبی

مراقب لخته شدن خون در سفرهای هوایی باشید!

خوشبختانه اغلب روش های درمان بیماران قلبی و عروقی تحت پوشش بیمه قرار دارند و تنها درصد کمی از خدمات درمانی مانند دستگاه های کمک قلبی، دریچه های مصنوعی قلب و برخی از وسایلی که داخل عروق یا آرئوت می گذارند بسیار گران قیمت هستند و به طور کامل تحت پوشش بیمه قرار ندارند و اکنون کمیته کشوری برای این منظور تشکیل شده که تعدادی از این افراد تحت پوشش بیمه قرار بگیرند.

هشدارهایی به بیماران قلبی عازم سفرهای نوروزی

هشدارهایی به بیماران قلبی عازم سفرهای نوروزی
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 1
برگرفته از باشگاه خبرنگاران جوان/ی
این مطلب مفید بود ؟ 1 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف