نمناک بهداشت و سلامتپیشگیری و بیماریها رابطه افسردگی و حضور بیماران در icu
بیماران icu ، بیماران بخش ICU
بخش مراقبت های ویژه از بخش های تخصصی در بیمارستان هایی است که خدمات مراقبتی و درمانی ویژه ارائه می دهند. این بخش را ICU وCCU می نامند

یک سوم بیماران icu بعد از ترخیص افسرده اند

 
طبق یافته های یک مطالعه جدید، یک سوم بیماران مرخص شده از بخش ICU دچار افسردگی هستند.
 
هرساله شمار زیادی از بیماران در بخش ICU پذیرش می شوند. مطالعات محققان دانشگاه جان هاپکینز مریلند نشان می دهد نرخ افسردگی بعد از ترخیص از این بخش به مراتب بیشتر از جمعیت عمومی جامعه است.

دکتر دال نیدهام، محقق ارشد این پژوهش، در این باره می گوید:«بسیار واضح است که بازماندگان ICU دارای مشکلات فیزیکی، شناختی و فیزیولوژیکی هستند که آسیب شدیدی به بازگشت مجدد آنها به جامعه، محیط کار و بازیابی نقش شان در زندگی می زند.»

وی در ادامه عنوان می کند:«اگر بیماران محیط ICU را پراسترس عنوان کرده یا خاطرات غیرعادی یا حس نامناسبی دارند و در این مورد صحبت می کنند باید آنها را جدی بگیریم.»

تیم تحقیق در این مطالعه 42 پژوهش قبلی را که شامل بیش از 4000 بیمار در ایالات متحده و بریتانیای کبیر بود مورد بررسی قرار دادند.

محققان دریافتند 2 تا 3 ماه بعد از ترخیص از ICU، 29 درصد بیماران مبتلا به افسردگی خفیف بودند. 6 ماه بعد از ترخیص، نرخ بروز افسردگی خفیف 34 درصد بود. یک سال بعد از ترخیص، 29 درصد بیمارانی که قبلا در ICU بستری شده بودند، دچار افسردگی خفیف بودند.
 
بیماران ICU

بیماران بخش  ICU

همچنین مطالعات نشان داد افسردگی متوسط تا شدید در 17 درصد بیمارانی که 2 تا 3 ماه از ترخیص شان از بیمارستان می گذشت، وجود داشت و تا 6 ماه بعد از ترخیص هم ادامه داشت. در مدت 12 تا 14 ماه، نرخ افسردگی متوسط تا شدید به طور نسبی کاهش یافته و به 13 درصد رسید.

 
به گفته محققان، نرخ بروز افسردگی در بین بیماران ترخیص شده از ICU سه تا چهار برابر بیشتر از جمعیت عمومی است.

ریسک بروز افسردگی در بین بیماران مبتلا به علائم روانی نظیر خشم، عصبانیت و علائم حاد استرس به مراتب بیشتر است.

رابطه افسردگی و حضور بیماران در icu

رابطه افسردگی و حضور بیماران در icu
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 1
برگرفته از تابناک -/ر
این مطلب مفید بود ؟ 1 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف