بیماری جدید ، مونونوکلئوز
بیماری جدید یا همان بیماری بوسه سبب بروز بیماری ها و مشکلات خطرناکی می شود. نکته مهم در ایجاد این بیماری این است که راه اتقال و تولید آن از طریق بوسیدن گونه نیست بلکه ..
بازدید : 23,036 نفر

بوسه نام بیماری جدید که از طریق بوسیدن منتقل میشود،اما چگونه؟؟؟

 

بیماری جدید به نام بوسه بیماری است که با انتشار ویروس epstein-barr منتقل می شود. نام علمی این بیماری  مونونوکلئوز عفونی است که نوعی عفونت خطرناک محسوب می شود.

پروفسور عمر جویت عضو هیات علمی بخش بیماری های کودکان دانشکده پزشکی دانشگاه جمهوریت ترکیه اظهار کرد:بیماری بوسه که در نوزادان بیشتر دیده می شود سبب بروز بیماری های مختلفی در سنین بالا تر می شود. به همین خاطر کودکان تان را زیاد نبوسید.

پروفسور جویت افزود:ویروس epstein-barr که سبب بروز بیماری بوسه یا با نام علمی اش مونونوکلئوز عفونی می شود، پوست را به شدت تحریک می کند.همچنین  30 درصد از کودکان در معرض این بیماری قرار می گیرند ولی در برخی موارد نشانه هایی از آن دیده نمی شود.

بیماری به نام بوسه

بیماری بوسه و نحوه سرایت آن

 

 این ویروس از طریق بوسه از گونه سرایت نمی کند. بلکه باید در پوست زخم یا خراشی وجود داشته باشد که ویروس به داخل پوست نفوذ نماید. این بیماری با بوسه های آبدار و بوسه از لب منتقل می شود. بویژه باید به بوسه افرادی که اعضای خانواده نیستند دقت کرد.

 پروفسور جویت یادآور شد:بیماری بوسه ممکن است سبب بروز بیماری هایی نظیر التهاب لوزه، کبد، طحال و بزرگ شدن غدد لنفاوی شود. در افراد ابتلا به این ویروس خستگی مزمن وجود دارد. خصوصا در سنین بالا ریسک ابتلا به سرطان در این افراد بالاست. به همین علت به خانواده ها اکیدا توصیه می کنم که کودکان تان را در آغوش بگیرید ولی نبوسید. به بیگانگان هم اجازه ندهید کودکان تان را ببوسند.

 

بیماری جدید به نام بوسه

بیماری جدید به نام بوسه
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 132
برگرفته از ایسنا /ن
این مطلب مفید بود ؟ 122 10
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف