نمناک بهداشت و سلامتپیشگیری و بیماریها مراقب بیماری خطرناک بعد از ماه رمضان باشید
بیماری خطرناک ، فشار خون
بی شک به دلیل جنبه های مثبت سلامتی ماه رمضان، بدن در این ماه مبارک از برخی بیماری ها تا حدودی دور می شود ولی بعد از اتمام این ماه برخی بیماری های خطرناک دوباره به سراغ فرد می آیند.

این بیماری خطرناک بعد از ماه رمضان در کمین افراد است!!

 

بیماری خطرناک فشار خون در طول ماه مبارک رمضان به خوبی کنترل می شود ولی بعداز پایان این ماه دوباره فرد در معرض افت و خیز این بیماری قرار می گیرد.

یک متخصص تغذیه بیان کرد:بیماری فشار خون زمانی اتفاق می افتد که فشار خون بالای 140 میلی متر جیوه باشد، علت این بیماری در بسیاری از افراد نا شناخته است و سایر علل بیماری فشار خون مربوط به کلیه و دستگاه قلبی، عروقی است که اگر این بیماری تحت کنترل نباشد و بیمار از درمان آن خودداری کند موجب خفگی در افراد می شود. 

 وی افزود:عواملی که باعث بالابردن فشار خون در افراد می شود مصرف غذاهایی است که مقدار زیادی سدیم دارا باشد که در راس آنها نمک طعام قرار دارد و همچنین غذاهایی که بالقوه حاوی نمک زیاد است مثل ماهی دودی، تن ماهی، خیار شور و بسیاری از کنسرو ها و از طرف دیگر موادی که به کاهش فشار خون کمک می کنند غذاهایی هستند که حاوی املاح کلسیم، منیزیم و پتاسیم باشد. 

فشار خون 

نکاتی برای کنترل این بیماری بعد از ماه رمضان 

 

این متخصص تغذیه گفت:در طی این ماه مبارک به علت اینکه وعده های غذایی افراد منظم می شود و افراد برای رفع تشنگی از سالاد و سبزیجات استفاده می کنند دریافت پتاسیم و منیزیم بدنشان بیشتر می شود که این امر به کاهش فشار خون کمک می کند. 

  وی ادامه داد:به دلیل اینکه افراد به علت ترس از تشنگی مصرف نمک را در این ماه کاهش می دهند بنابراین با مصرف سدیم رو به رو هستند و کمتر در این ماه فشار خون بالا را تجربه می کنند. 

 اما متاسفانه بسیاری از افراد با اتمام این ماه عادات غذایی نامناسب گذشته را تکرار می کنند و مجددا به سراغ مصرف بیش از حد نمک می روند که موجب افزایش شدید فشار خون در آنها می شود. 

  وی خاطرنشان کرد:طبق دستور سازمان بهداشت جهانی تمام افراد باید کمتر از 6 گرم در روز نمک طعام مصرف کنند که این میزان در افراد مبتلا به فشار خون حدودا باید به، نصف برسد پس بهتر است نه فقط در این ماه مبارک بلکه در تمام ماهها مصرف نمک را به حداقل رساند. 

مراقب بیماری خطرناک بعد از ماه رمضان باشید

مراقب بیماری خطرناک بعد از ماه رمضان باشید
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 6
برگرفته از افکارنیوز /ن
این مطلب مفید بود ؟ 6 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف