نمناک اخبارپزشکی و سلامت دختر جوانی که بیماری خودکشی دارد! + عکس
بیماری خودکشی ، درد عصب سه قلو
دردی به نام نورالژی عصب سه قلو که بیماری مزمن نادری به شمار می رود و بر عصب های سه قلو در ناحیه صورت اثر می گذارد دردی است که آن را بیماری خودکشی نامیده اند
تاریخ انتشار : 19 مهر 1395

بیماری خودکشی 16 سال است که این زن را عذاب می دهد

پزشکان این بیماری را یکی از پرمشقت ترین مصائبی می شناسند که ممکن است به سراغ کسی برود.  زنی 23 ساله از 16 سالگی با آن مبارزه می کند.«هالی پسینا» هر روز با درد زندگی می کند؛ دردی به نام نورالژی عصب سه قلو که بیماری مزمن نادری به شمار می رود و بر عصب های سه قلو در ناحیه صورت اثر می گذارد. به بیان ساده می توان آن را درد صورت دانست؛ دردی که البته هنوز هیچ درمانی هم برای آن پیدا نشده. با این حال، نوعی جراحی غیر مرسوم کمی شرایط حاد این بیماری را برای او بهتر کرده است.

چنان که خود هالی بیماری اش را توصیف می کند «نورالژی عصب سه قلو، در بدترین حالتش باعث می شود در تختخوابتان بیفتید. دیگر نمی توانید کاری کنید، همه چیزتان محدود می شود. تمام کاری که می توانید انجام دهید این است که تن به مصرف داروهای متعدد دهید تا شاید دردتان تسکین یابد، دردی که حتی پس از مصرف دارو هم احساسش می کنید».

بیماری خودکشی

این درد از 16 سالگی به سراغ او آمد. با این حال تا زمانی که به 23 سالگی رسید مشکل وی تشخیص داده نشد. بیش از 6 سال طول کشید تا در آن زمان پزشکی را بیابد که بالاخره بتواند بیماری او را بدرستی تشخیص دهد. پس از معاینه و تشخیص، او ناچار تعداد زیادی سفر انجام داد تا بتواند بیماری دردناک خود را درمان کند یا حداقل به زندگی نیمه عادی دست یابد.

بیماری خودکشی

دختر جوان مبتلا به بیماری خودکشی

بیماری نورالژی عصب سه قلو، شرایطی است که در هر منطقه ای می تواند زندگی کسی را تحت تاثیر خود قرار دهد. او برخی کارها را نیز تجربه کرد به این امید که بتواند از درد در امان باشد یا آن را کنترل کند. از خوردن تا از دست دادن وزن! ...و در نهایت وضعیتش حتی بر روابطی که با شوهر و فرزندانش داشت نیز اثر گذاشته بود.

در سال 2015 او از طریق کسی به پزشکی در دالاس و سپس به متخصصی به نام دکتر ریموند سکولا معرفی شد. درد او بیش از حدی بود که بتواند به گونه ای منظم به مسئولیت هایش برسد. با این حال، در ملاقاتی که از طریق اسکایپ صورت گرفت، این پزشک متخصص به او گفت می تواند با انجام نوعی عمل جراحی نامرسوم به او کمک کند.

بیماری خودکشی


بیماری خودکشی

جراحی سخت برای رهایی از بیماری خودکشی

پس از جراحی، به قول خودش، «بزرگترین تغییر زندگی» او رخ داد:«پیش از عمل جراحی حتی نمی توانستم با خانواده ام بیرون بروم. می ترسیدم درد در جایی عمومی به سراغم بیاید. اما اکنون می توانم با آنها در اماکن عمومی ظاهر شوم. زمانی آن قدر ناتوان بودم که ناچار شدم سراغ پرستاری تمام وقت بروم اما حالا هنوز هم روزهای بدی دارم، هنوز هم با درد دست وپنجه نرم می کنم؛ ولی شرایطم دیگر مثل قبل نیست».

دختر جوانی که بیماری خودکشی دارد! + عکس

دختر جوانی که بیماری خودکشی دارد! + عکس
:
امتیاز : 4 تعداد رای : 10
برگرفته از سلامت آنلاین /ن
این مطلب مفید بود ؟ 8 2
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف