نمناک بهداشت و سلامتپیشگیری و بیماریها بیماری که علامتش روی زبان شماست
بیماری زبان ، علت قرمزی نوک زبان
با نگاه به زبانتان متوجه چه چیزهایی می شوید؟ نوک زبان قرمز است یا آنکه لایه ی روی زبانتان تکه تکه شده است ؟ با شناخت علائم به بیماری های خفته بدنتان پی ببرید.

روش تشخیص بیماری از روی زبان

اکثر متخصصان طب سنتی با معاینه زبان متوجه وجود مشکلات و برخی از بیماری ها می شوند .در این جا به چند مشکل که می توان از روی زبان به وجود آن ها پی برد اشاره می کنیم.

متخصصان طب سنتی کدام بیماری را با معاینه زبان تشخیص می دهند

تنش ناحیه ی گردن
اگر شما در سمت راست شانه خود و یا در گردن احساس درد و تنش داشته باشید، زبان تان کمی به سمت چپ منحرف می شود. دردهای لگنی نیز می تواند موجب این تغییر حالت شود. انجام تمریناتی مانند یوگا به کاهش تنش در ناحیه گردن، کمر و باسن کمک می کند. بسیاری از این مشکلات ناشی از نشستن نامناسب پشت میز و یا هنگام رانندگی است.

بیماری زبان

نشانه کم خوابی و بیماری روده روی زبان

علامت مشکلات روده روی زبان
یک لایه نازک روی زبان وجود دارد که بسیار مفید است. این قشر نازک در خوردن و جذب مواد مغذی بسیار مفید است و در سراسر زبان وجود دارد. حال اگر این قشر تکه تکه شده و یا در یک محل خاص متمرکز شود، سوالاتی برای متخصص پیش خواهد آمد. اگر تجمع این قشر فقط کمی در قسمت عقب زبان باشد، سوالات مربوط به عادات اجابت مزاج در یک روز و شکل مدفوع و کامل بودن عمل دفع است و احتمالا مشکل ناشی از وجود یک انگل و یا افزایش باکتری های روده و ... خواهد بود. 

خواب ناکافی و اختلال خواب در شب
اگر نوک زبان تان قرمز باشد، متخصص طب سوزنی درباره چگونگی خواب، بی قراری، احساس گرما و شب زنده داری تان در شب از شما سئوال خواهد کرد. عرق ریختن و دیدن کابوس ها و رویاهای شبانه و استرس ها موجب خواهد شد، رنگ نوک زبان به رنگ قرمز تغییر کند. باریک شدن دو طرف زبان در افرادی که استرس دارند، غیرعادی نیست، به خصوص اگر استرس، گوارش شان را بهم بزند.

بیماری که علامتش روی زبان شماست

بیماری که علامتش روی زبان شماست
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 4
برگرفته از العالم /ن
این مطلب مفید بود ؟ 4 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف