نمناک بهداشت و سلامتتازه های سلامت کاهش شدید قد یک زن پس از زایمان + تصاویر
زن هندی ، بیماری زن هندی
زن هندی 60 ساله بعد از تولد فرزند سومش به علت یک بیماری ژنتیکی نادر دچار کاهش قد شدید شد.
تاریخ انتشار : 27 مهر 1395
بازدید : 23,714 نفر

زن هندی بعد از تولد فرزندش 60 سانت شد

زن هندی بعد از تولد فرزند سومش، دچار بیماری نادر و عجیبی شده است. بنا به گزارش رسانه های هند، "شانتی دوی" زن 60 ساله هندی بعد از تولد فرزند سومش به علت یک بیماری ژنتیکی نادر دچار کاهش قد شدید شده است. وی که قبل از تولد پسرش دارای حدود 1.52 سانتی متر قد بوده است حالا قدش به حدود 60 سانتی متر کاهش یافته است.

"شانتی " که تمام روزش را بر روی یک تخت مخصوص سپری می کند و اغلب در حال زمزمه کردن یا آواز خواندن است اکنون تبدیل به یک جاذبه توریستی در روستایش در شمال هند شده است.

بیماری عجیب زن هندی

زن هندی بعد از تولد فرزندش کوچک شد

وی بیش از دو دهه است که این وضعیت را تحمل می کند و قادر به باز کردن دست ها، جداکردن پاها و حتی خم کردن سرش نیست و مانند یک کودک احتیاج به یک مراقب دارد. وی با صدایی گرفته در مورد بیماری اش می گوید:نزدیک 25 سال است که با این شرایط زندگی می کنم. واقعا خسته شده ام اما کاری هم نمی توانم انجام دهم. نمی توانم بنشینم، راه بروم و به دوستانم سر بزنم و یا به گلها آب بدهم.

بیماری عجیب زن هندی

کوتاهی قد زن هندی بعد از تولد فرزند سوم

همسر وی "گاگاچاران کوشواها" نیز در خصوص می گوید:وقتی 35 سال پیش با او ازدواج کردم او کاملا سالم بود و زندگی عادی داشت. تمام مشکلات همسرم بعد از تولد پسرمان شروع شد. شرایط جسمانی همسرم تغییر کرد و او به سرعت ضعیف و لاغر شد. بعد از گذشت 2 ماه همسرم از درد شدید استخوان هایش شکایت داشت و بعد از گذشت 5 ماه تغییر قد او شروع شد. در حالی که حدود 10 سال است این زن به هیچ پزشکی مراجعه نکرده است و خانواده وی از وضعیت عجیب و غیر عادی او در حیرت بسر می برند، یکی از پزشکان محلی به نام "پنکاج سریسواستاوا" معتقد است که وی ممکن است به بیماری پوکی استخوان دچار شده باشد.

بیماری عجیب زن هندی

بیماری نادر زن هندی را بعد از تولد فرزندش کوچک کرد

او می گوید:من بدون معاینه نمی توانم نظری بدهم اما بیماری این زن ممکن است oI (osteogensis Imperfecta) باشد. این یک بیماری ژنتیکی است که در آن استخوان ها ضعیف و شکننده می شوند.

کاهش شدید قد یک زن پس از زایمان + تصاویر

کاهش شدید قد یک زن پس از زایمان + تصاویر
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 41
برگرفته از باشگاه خبرنگاران / م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 31 10
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف