نمناک بهداشت و سلامتپیشگیری و بیماریها بیماری عجیب دختر چشم قورباغه ای + تصاویر
بیماری عجیب ، دختر هندی
دختری 7 ساله که با هر بار دیدن چهره اش در آینه ناراحتی اش بیشتر می شود به دلیل اختلال ژنتیکی در رشد دوران قبل از تولد دچار نوعی بیماری عجیب شده است که مسیر رشد استخوان جمجمه را تغییر می دهد.
بازدید : 11,407 نفر

بیماری عجیب دختر هندی با چشمانی شبیه قورباغه

دختر 7 ساله هندی با چشمانی برجسته هماند چشمان قورباغه زندگی دردناکی را تجربه می کند. موقعیت نادر این دختر او را از نظر ظاهری از همبازی هایش جدا کرده است . " شایلی کوماری" به دلیل یک مشکل ناهنجاری ژنتیکی و رشد غیرطبیعی استخوان در ناحیه جمجمه دچار این تغییر شکل از دوران قبل از تولد شده است.

بیماری عجیب

بیماری عجیب دختر هندی 

رشد غیرطبیعی استخوان های پیشانی منجربه گستردگی در رشد کاسه ی چشم و مشکلات بینایی شایلی شده است . همچنین تفاوت در عمق چشمان عاملی است که باعث ناهماهنگی در مسیر قرارگرفتن چشمان شده است. این تغییر در رشد و تفاوت در چهره مانع از ادامه تحصیل او در دبستان شده است و دلیل آنکه او ترک تحصیل کرد به گفته ی خودش تفاوت ظاهری اش بود .او در مصاحبه با ایندین تایمز گفت :زمانی که خودم را در آینه می بینم احساس خیلی بدی به من دست می دهد ولی تعجب می کنم که چرا دیگران هرگز این غیرطبیعی بودن چهره ی من را بازگو نمی کنند.

 عده ای از اهالی روستا بعد از ناتوانی خانواده شایلی برای درمان او را به یکی از بیمارستان های شهر برند تا راه حلی بیابند. پزشک در معاینات اولیه متوجه سیر تغییر و رشد استخوان جمجمه این دختر شد و تشخیص داد که او برای جراحی باید به بیمارستان تخصصی منتقل شود ، حالا او در انتظار فرارسیدن زمان جراحی است تا ظاهری طبیعی داشته باشد.

بیماری عجیب

بیماری عجیب دختر چشم قورباغه ای

 او در ادامه می گوید:من می دانم که یک دختر طبیعی و نرمال از نظر ظاهری نیستم ولی تصمیم گرفته ام تا همپای بچه های دیگر برای رسیدن به اهدافم تلاش کنم. من بعد از صحبت های امیدوار کننده پزشک معالج تصمیم گرفتم به مدرسه بازگردم و در آینده یک پزشک موفق شوم. هزینه ی جراحی شایلی را " اوتپال دوت " 34 ساله موسس مرکز خیریه ای در دهلی نو خواهد پرداخت .به گفته ی متخصان این دسته از مشکلات بایستی قبل از 18 ماهگی تحت جراحی و درمان قرار گیرند که متاسفانه به دلایل مشکلات مالی شایلی از این دوران بسیار دور شده است اما نقطه امیدوارکننده ای که در سلامت جسمی او دیده می شود نبود ناهماهنگی در رشد بخش های دیگر استخوان از جمله سینه است که در موارد مشابه دیده شده است.

بیماری عجیب

عکس بیماری عجیب شایلی 7 ساله 

بیماری عجیب ، بیماری عجیب چشم قورباغه ای کودک هندی

بیماری عجیب دختر چشم قورباغه ای + تصاویر
:
امتیاز : 3.9 تعداد رای : 22
منبع : گروه ترجمه نمناک/ن
این مطلب مفید بود ؟ 17 5
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف