نمناک سبک زندگیبارداری و نوزاد بیماری لثه باعث میشود دیرتر باردار شوید
بیماری لثه ، بارداری زنان
بیماری لثه تاثیر زیادی در بارداری خانم ها دارد و آن را به تاخیر می اندازد به این صورت که خانم هایی که بیماری لثه دارند دیرتر باردار میشوند.

 تاثیر بیماری لثه در بارداری

طبق یافته های پزشکی محققان، وجود یک باکتری شایع مرتبط با بیماری لثه در بارداری زنان تاثیر داشته و آن را به تعویق می اندازد.

نتیجه مطالعات محققان نشان می دهد که بیماری لثه بارداری زنان را به تاخیر می اندازد. در این مطالعه 256 زن سالم 19 تا 42 ساله را که باردار نبودند مورد بررسی قرار دادند؛ تمامی این زن ها قصد باردار شدن داشتند.

بیماری لثه

بیماری لثه بارداری را به تاخیر می اندازد

محققان دانشگاه هلسینکی در فنلاند، تمامی این افراد را تحت معاینه های دندانپزشکی و زنان قرار دادند و بزاق آنها را نیز برای تشخیص پاتوژن های اصلی لثه آزمایش کردند.

این افراد برای یک دوره 12 ماهه مورد بررسی قرار گرفتند تا متوجه شوند آیا در طول این مدت باردار می شوند یا خیر.

به گفته محققان:"در بزاق زنانی که در طول این مطالعه باردار نشدند در قیاس با زنانی که باردار شدند، سطوح بطور قابل توجه بالاتری از P. gingivalis، که یک باکتری مرتبط با بیماری های لثه است کشف شد."

نتایج بررسی ها نشان می داد، مشکل باردار شدن در زنانی که در بزاق خود P. gingivalis داشتند 3 برابر بیشتر از زنانی بود که این باکتری در بزاق آنها مشاهده نشد.

نتایج این مطالعه حاکی از آن است زنانی که تصمیم به بارداری گرفته اند یا در سن بارداری قرار دارند به بهداشت دهان و دندان خود اهمیت دهند و مرتب سلامت لثه های خود را ارزیابی کنند.

بیماری لثه باعث میشود دیرتر باردار شوید

بیماری لثه باعث میشود دیرتر باردار شوید
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 6
برگرفته از تسنیم -/ح
این مطلب مفید بود ؟ 6 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف