نمناک سرگرمیدیدنی ها بیماری مادرزادی عجیب این نوجوان + عکس
بیماری مادرزادی ، بیماری مادرزادی ریه
لیام پسر نوجوانی است که به بیماری مادرزادی مبتلا است و در صورتی که بخوابد تهویه ریوی کاهش پیدا می کند و می میرد!

بیماری مادرزادی که باعث توقف تنفس می شود

لیام دربیشایر با بیماری Ondine’s Curse متولد شد که با عنوان سندروم مادرزادی کاهش تهویه مرکزی شناخته می شود و باعث توقف تنفس می شود، زیرا اگر بیمار به خواب رود ریه های او کار نمی کنند.
کمتر از 1500 نفر در جهان به این بیماری مبتلا هستند به این معنی که این نوجوان 17 ساله باید به یک دستگاه پشتیبانی زندگی متصل باشد و یک نفر تمام شب مراقبش باشد تا زنده بماند. بعد از تولد پزشکان گفتند که فقط شش هفته زنده خواهد ماند، اما او امسال 18 ساله خواهد شد.

پیتر و کیم، والدین لیام بخش اصلی تیم مراقبتی او هستند و شبانه روزی او را با تجهیزات جی پی اس کنترل می کنند. لیام برای نفس کشیدن به دستگاه وابسته است و بدون آن زنده نمی ماند. پدر لیام معمولا دستگاه تنفسی را به او متصل می کنند و وقتی مطمئن شد همه چیز مرتب است می نشیند و خوابیدنش را تماشا می کند. او از زمانی که لیام به دنیا آمده تا به حال یک شب هم نتوانسته راحت بخوابد، زیرا باید همیشه گوش به زنگ باشد و همیشه نگران این است که آخرین شبی باشد که به فرزندش شب بخیر می گوید.

 

بیماری مادرزادی

نوجوانی که با خوابیدن می میرد!

بیماری مادرزادی

نوجوانی که با خوابیدن می میرد!

 

لیام روی یک تخت الکتریکی می خوابد که سه حالت دارد تا کیفیت خواب او را بهتر کند. در طرف چپ تخت تجهزات تنفسی قرار دارد که فشار مثبت ایجاد می کند تا کربن دی اکسید را از بدن لیام خارج کند، کاری که بدن ما به صورت طبیعی انجام می دهد. علاوه بر این اتاق که برای خوابیدن اوست، لیام یک اتاق دیگر نیز دارد که وسایل بازیش درآن قرار دارند.

 

بیماری مادرزادی

نوجوانی که با خوابیدن می میرد!

 

همچنین او باید غذاهای زیادی در روز بخورد تا عملکرد بدن خود را حفظ کند. زیرا هنگام تولد بخش زیادی از روده خود را از دست داده و در حال حاضر کیسه ایلوستومی دارد. غذا یک مساله بزرگ برای لیام است. پیتر و کیم باید هزینه زیادی برای زنده نگه داشتن پسرشان صرف کنند. اما چاره ای ندارند. هزینه دارو و غذایی که باید مصرف کند بسیار زیاد است در غیر اینصورت به سرعت وزنش کم می شود. با این حال والدین لیام آماده مراقبت از او برای بقیه زندگیش هستند.

 

بیماری مادرزادی

نوجوانی که با خوابیدن می میرد!

بیماری مادرزادی عجیب این نوجوان + عکس

بیماری مادرزادی عجیب این نوجوان + عکس
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 4
برگرفته از برترین ها/ی
این مطلب مفید بود ؟ 4 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف