بیماری متولدین ماه های مختلف سال
اگر متولدین این ماه ها هستید بیماری های ماه تولد خود را بشناسید. محققان در نتیجه مطالعات خود دریافته اند که برخی از بیماری ها ارتباط زیادی به سلامت متولدین ماه تولد افراد دارد.

رابطه ی بین ماه تولد و ابتلا به بیماری ها...

ماه تولد شما تاثیر زیادی بر روند زندگی و سلامت شما دارد. تاکنون ماههای تولد از نظر طالع بینی مورد توجه بود اما دانشمندان به این نتیجه رسیده اند که زمان تولد روی ابتلای شما به بسیاری از بیماری ها تاثیر می گذارد و در واقع به طور مستقیم به سلامت ربط پیدا می کند و بیماری های ماه تولد افراد با یکدیگر متفاوت است.

طالع بینی بیماری

تاثیر ماه تولد بر بیماری ها

 

مطالعات متعددی در این مورد انجام شده است، برای مثال در همین ماه گذشته نتایج تحقیقات وسیعی که در انگلستان انجام شده و نتایج آن در نشریه ژورنال روانشناسی انگلستان به چاپ رسیده نشان داده که کودکان متولد ماه های بهار بیشتر از سایر ماه ها در معرض ابتلا به بیماری های مختلف خوردن، مثل کم اشتهایی عصبی یا پرخوری هستند. این مطلب به شما می گوید که اگر متولد ماه ها یا فصل های مختلف باشید احتمال ابتلای شما به کدام بیماری ها بالاست و در مقابل کدام بیماری ها ایمن هستید.

این مطالعه نشان می دهد افرادی که در اواخر سال میلادی (دی-بهمن) به ویژه افرادی که در ماه اکتبر (مهر-آبان) به دنیا آمده اند مستعد ابتلا به برخی بیماری ها هستند.

در این مطالعه محققان دانشگاه کلمبیا با مطابقت روزهای تولد و سوابق پزشکی بیماران از بانک اطلاعاتی نیویورک سیتی متوجه شدند افرادی که در ماه مه (اردیبهشت - خرداد) به دنیا آمده اند احتمالا سالمترین زندگی را خواهند داشت در حالیکه افرادی که در اکتبر (مهر-آبان) به دنیا آمده اند در معرض بیشترین خطر ابتلا به برخی بیماری ها قرار دارند.

اما متولدین ماه های فروردین و اردیبهشت حداقل در کانادا بیشتر از متولدین ماه های دیگر سال در معرض ابتلا به بیماری ام اس هستند. به طور معمول در ماه های فروردین و اردیبهشت معمولا هوا ابری است و به همین دلیل زنان باردار کمتر در معرض نور خورشید قرار می گیرند. مطالعات نشان داده که در معرض نور مستقیم خورشید به میزان کافی (نه بیش از حد) قرار گرفتن، برای زنان باردار می تواند به رشد بهتر مغز جنین آنها کمک کند.

 
محققان با تایید نتایج مطالعاتی که پیش از این انجام شده بود، ابتلا به برخی بیماری ها مانند بیش فعالی همراه با کمبود توجه (ADHD ) و آسم را با برخی ماه های تولد ارتباط دادند.
 
محققان همچنین متوجه شدند که 9 نوع بیماری قلبی مانند سرعت بالای فیبریلاسیون دهلیزی، نارسایی احتقانی قلب و اختلال دریچه میترال در افرادی در ماه مارس (اسفند- فروردین) به دنیا می آیند، وجود دارد.
 
نتایج این مطالعه در مجله American Medical Informatics Association منتشر شده است.

بیماری متولدین ماه های مختلف سال

2.5120
این مطلب مفید بود ؟6159
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از ایرنا-/ف
برچسب : ماه تولد
وبگردی