نمناک بهداشت و سلامتپیشگیری و بیماریها بیماری هایی که علت شکم بزرگ شماست
شکم بزرگ ، بزرگ شدن شکم
چاقی و شکم بزرگ یکطرف ماجراست . ماجرایی که آن طرفش یعنی بیماری هایی که شما از آنها بی خبرید ولی باید خبردار شوید تا به سرعت درمان کنید.

بیماری های که باعت شکم بزرگ می شوند

داشتن شکمی بزرگ همیشه به دلیل پرخوری نیست . از آنجایی که چاقی می تواند سرمنشا بسیاری از بیماری ها باشد پس باید به علائم و نشانه های هشدار دهنده در این رابطه توجه بیشتری کرد.

پژوهشگران به تازگی دریافته اند انواع چاق شدن ها به ویژه در ناحیه شکم می تواند تحت تأثیر عوامل مختلفی رخ دهد، ازجمله خوردن مواد غذایی پرچرب، ابتلا به بیماری تیروئید، چاقی پس از زایمان، مشکلات گوارشی را در بروز چاقی شکمی و ایجاد نفخ شکمی مؤثر می دانند.

شکم بزرگ

بیماری هایی که دلیل شکم بزرگ هستند

رابطه بیماری ها با داشتن شکم بزرگ

بررسی ها نشان می دهند، اشکال در هضم مواد غذایی، می تواند منجر به بروز مشکل در روده و فشار به دیواره های روده و به دنبال آن ورم شکم شود.خوردن بیش از حد غذا در یک وعده غذایی نیز می تواند سبب بروز نفخ شکمی و به دنبال آن ورم شکم و چاقی موضعی شود.
 
برخی از مواد غذایی از جمله شیرین کننده های مصنوعی، گندم، سیر، پیاز و نیز میوه هایی چون گیلاس، آلو، کنگر فرنگی، چغندر و قارچ می توانند باعث ایجاد نفخ شکمی شوند.
پژوهشگران عدم یا مصرف کم این نوع مواد غذایی را به ویژه برای افرادی که مبتلا به سندروم روده تحریک پذیر هستند، توصیه اکید می کنند.
 
استرس و نگرانی نیز می تواند باعث چاقی موضعی در ناحیه شکم شود.

شکم بزرگ ، علت شکم بزرگ این بیماری هاست

بیماری هایی که علت شکم بزرگ شماست
:
امتیاز : 3.3 تعداد رای : 36
برگرفته از جام جم سرا /ن
این مطلب مفید بود ؟ 24 12
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف