نمناک بهداشت و سلامتتازه های سلامت بیماری وحشتناک پوستی 3 خواهر هندی + تصاویر+16
بیماری وحشتناک ، عکس بیماری پوستی
3 دختربچه هندی با عنوان انسان های نجس در روستایشان شناخته می شدند ، بیماری وحشتناک پوستی که از کف دست و پاهایشان به سمت بیرون رشد می کرد آنها را تقریبا فلج کرده بود.

بیماری وحشتناک پوستی دختران هندی

سه خواهر هندی که به دلیل ابتلا به یک بیماری پوستی نادر و دردناک قادر به حرکت روی پاهایشان و لمس اشیا توسط دستانشان نبودند تحت عمل جراحی قرار گرفتند.

بیماری وحشتناک

بیماری وحشتناک

بیماری وحشتناک 3 خواهر هندی

ماجرای زندگی و درمان دختران هندی مبتلا به بیماری وحشتناک در کف دست و پاهایشان

" گیتارانی " 12 ساله و دو خواهر 8 ساله دوقلویش هر سه مبتلا به سندرم اولمستد هستند . این بیماری مادرزادی باعث ضخیم شدن غیر طبیهعی پوست کف دست و پا می شود. دختران هرسه دربدو تولد کاملا سالم و بدون مشکل به نظر می رسیدند اما بعد از تولد یک سالگی پوست کف دست و پاهایشان شروع به رشد غیرطبیعی کرد. شدت این ماجرا به حدی شد که انها هرگز پوشیدن کفش را تجربه نکردند و به راحتی نمی توانستند دست به هر چیزی بزنند به واسطه همین تغییرات راه رفتن و انجام کارهای ساده هم برای آنها غیرممکن شد.
 
بیماری وحشتناک پوستی

عکس بیماری وحشتناک

بیماری وحشتناک پوستی به نام اولمستد

پدر و مادر این دختران مجبور بودند فرزندانشان را برای حرکت در کمترین مسافت در آغوش بگیرند و حمل کنند ، در محیط داخل خانه هم آنها به حالت کشان کشان حرکت می کردند. به گفته ی پزشکان این نوع بیماری نادر در سرتاسر دنیا تنها 73 مورد گزارش شده است یعنی به عبارتی به جز این سه خواهر تنها 70 نفر در دنیا به نوع خفیف تا قوی ان دچار شده اند.
در نهایت پس از یک دهه درمان بی فایده تیم پزشکی یک بیمارستان دولتی تصمیم به جراحی رایگان آنها گرفتند.
جراحی دختران هندی

جراحی دختران هندی مبتلا به بیماری وحشتناک پوستی

پس از جراحی در مدت کمتر از یک ماه هر سه خواهر اولین قدم های عمرشان را برداشتند. مادر آنها می گوید:دختران من هرگز زندگی طبیعی را تجربه نکرده بودند و به دلیل بیماری عجیب و غریبشان مردم روستا انها را نجس می دانستند. بعضی ها می ترسیدند به دختران من نزدیک شوند چرا که فکر می کردند مشکل آنها مسری است و ممکن است انها نیز دچار شوند در واقع کم کم ارتباط همسایه ها و فامیل از من و پدرشان هم قطع شد. ما سالها برای درمان فرزندانمان تلاش کردیم اما هیچ نتیجه ای نداشت و از انجایی که توانایی تامین هزینه جراحی را نداشتیم دوره سختی انها بیشتر طول کشید.

بیماری وحشتناک پوستی 3 خواهر هندی + تصاویر+16

بیماری وحشتناک پوستی 3 خواهر هندی + تصاویر+16
:
امتیاز : 3.6 تعداد رای : 43
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ن
این مطلب مفید بود ؟ 31 12
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف