دیگران چه می خوانند..؟
نمناک بهداشت و سلامتپیشگیری و بیماریها با بیماری ورم بهاره چشم چقدر آشنایی دارید؟
ورم چشم ، علل ورم چشم
بیماری ورم بهاره چشم در صورت عدم درمان ممکن است چشم بیمار را به عارضه قوز قرنیه دچار کند.در ادامه به بررسی علل و خطرات آن خواهیم پرداخت.

علت ورم بهاره چشم چیست؟

دکتر محمودرضا پناهی بزاز با اشاره به علایم بیماری ورم ملتحمه بهاره چشمی اظهار کرد:بیماری ورم بهاره چشم در فصل بهار، تابستان و اوایل پاییز از شدت بیشتری برخوردار و شایع تر است. این بیماری چشمی، بیماری فصلی بوده و علامت اصلی آن خارش، قرمزی چشم و گاه ترشحات غلیظ چشمی است.
وی ادامه داد:این بیماری در افرادی که زمینه آتوپی دارند، شایع تر است. همچنین شیوع این بیماری معمولا در سنین 4 تا 8 سالگی است و بروز آن در پسران دو برابر بیشتر از دختران است.

پناهی بزاز با اشاره به این که این نوع بیماری چشمی، دوره چند ساله دارد و حملات خود را با شدت و ضعف در بیمار بروز می دهد، اظهار کرد:این بیماری ضایعاتی را در پشت پلک و اطراف قرنیه ایجاد می کند و از جمله عوامل تشدید آن گرما، اشعه آفتاب، گرد و خاک و هوای خشک است.
وی در خصوص درمان بیماری ورم بهاره چشمی بیان کرد:به دلیل این که ماده هیستامین در پلک افراد مبتلا به این نوع بیماری چشمی، آزاد می شود، هیستامین آزاد شده موجب خارش چشم افراد خواهد شد. به همین دلیل پزشکان داروهایی که خاصیت مهارکنندگی حساسیت دارند مانند قطره چشمی کرومولین سدیم چشمی را برای درمان آن تجویز می کنند.

ورم چشم

علل و درمان ورم چشم


این متخصص چشم افزود:همچنین ممکن است جهت درمان این بیماری از کورتن هایی مانند بتامتازون و پردنیزولون استفاده شود، ولی چنانچه مصرف کورتون جهت درمان این بیماری تحت نظر پزشک کنترل شده نباشد، چشم بیمار را در معرض خطر آب سیاه قرار می دهد.
پناهی بزاز با اشاره به این که بیماری ورم بهاره چشمی عارضه جانبی ندارد، بیان کرد:به تدریج از شدت بروز این بیماری کاسته می شود و بیمار بهبود می یابد ولی اگر بیمارانی با وجود خارش شدید در چشم، آن را بدون درمان رها کنند، ممکن است این بیماری موجب ابتلای چشم به عارضه قوز قرنیه شود.

با بیماری ورم بهاره چشم چقدر آشنایی دارید؟

برگرفته از دکتر سلام/م.ن
این مطلب مفید بود ؟ 2 0
برچسب ها :
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف