نمناک اخبارسیاست بیماری پادشاه عربستان دقیقا چیست؟
پادشاه عربستان ، پادشاه عربستان
از زمانی که یک سال قبل سلمان بن عبدالعزیز جای برادرش عبدالله را در قدرت گرفت حرف و حدیث های زیادی درباره سلامت او وجود داشته است. ملک سلمان 80 پادشاه عربستان چه بیماری دارد؟
تاریخ انتشار : 16 دی 1394

بیماری ملک سلمان پادشاه عربستان

موضوع بیماری پادشاه عربستان ملک سلمان برای برخی در حاله ای از ابهام است که دقیقا بیماری پادشاه عربستان چیست ؟خیلی ها طی یک سال گذشته که عربستان اشتباهات مهلکی را مرتکب شد هشدار داده بودند که پادشاه این کشور به قدری بیمار است که عملا همه چیز در اختیار محمد بن سلمان، پسرش که پست های وزارت دفاع و جانشین ولیعهد را دارد قرار گرفته است.

جزئیات بیماری پادشاه عربستان ملک سلمان

گزارش های مختلفی درباره ابتلای سلمان به زوال عقل و احتمالا آلزایمر وجود دارد اما عربستان همیشه این مسائل را مانند گذشته رد می کند. در مورد ملک عبدالله هم که در 90 سالگی درگذشت هم چنین سیاست پنهان کاری در جریان بود. گفته می شود عبدالله در محل اقامت خود یک بیمارستان تمام عیار داشت و به همین خاطر مدت کوتاهی قبل از مرگش که اعلام شد او برای آزمایش های پزشکی به بیمارستان منتقل شده همه فهمیدند که اوضاع جسمی او بسیار وخیم شده است.

پادشاه عربستان

پادشاه عربستان ملک سلمان دقیقا چه بیماری دارد؟


واشنگتن پست درباره وضعیت سلامتی ملک سلمان می نویسد:حرفهای ولیعهد عربستان تنها در چند دقیقه اول نشست ها پیوستگی لازم را دارد و پس از مدت کوتاهی حرفهایش بی ربط می شود. این مسئله را افراد دیگری هم اعلام کرده اند و به همین خاطر است که معمولا سخنرانی ها و دیدارهای سلمان مدت کوتاهی دارد.

گفته می شود که او یک سکته مغزی را پشت سر گذاشته و به همین خاطر قادر به تکان دادن بازوی چپ خود مانند دست راستش نیست. حتی برخی ها از مبتلا بودن او به پارکیسنون حرف زده اند اما بیشتر منابع از ابتلای او به دمانس حرف می زنند. حتی برخی گفته اند او یکبار در دیدار با نخست وزیر لیبی گفته است که سلامش را به برادرش سرهنگ قذافی برسانند!

دمانس (dementia) یا زوال عقل، در پزشکی و روان پزشکی، به اختلال مزمن و گاهی حاد فرایندهای روانی به علت بیماری عضوی مغز گفته می شود که با تغییر شخصیت و موقعیت ناشناسی و اختلال در حافظه و داوری و اندیشه همراه است. شایع ترین نوع دمانس، زوال عقل سالخوردگی یا آلزایمر است.

امروزه حدود 12 میلیون نفر در جهان دمانس دارند و انتظار می رود که این تعداد در سال 2040 به 25 میلیون برسد. در شایع ترین نوع آن یعنی آلزایمر که گفته می شود پادشاه عربستان هم به آن مبتلاست به تدریج توانایی های ذهنی بیمار تحلیل می رود. بارزترین تظاهر زوال عقل اختلال حافظه است. اختلال حافظه معمولاً به تدریج ایجاد شده و پیشرفت می کند. در ابتدا اختلال حافظه به وقایع و آموخته های اخیر محدود می شود ولی بتدریج خاطرات قدیمی هم آسیب می بینند. بیمار پاسخ سئوالی را که چند لحظه قبل پرسیده است فراموش می کند و مجدداً همان سؤال را می پرسد. بیمار وسایلش را گم می کند و نمی داند کجا گذاشته است. در خرید و پرداخت پول دچار مشکل می شود و نمی تواند حساب دارائیش را نگه دارد. بتدریج در شناخت دوستان و آشنایان و نام بردن اسامی آنها نیز مشکل ایجاد می شود.

پادشاه عربستان ، بیماری پادشاه عربستان ملک سلمان

بیماری پادشاه عربستان دقیقا چیست؟
:
امتیاز : 3.9 تعداد رای : 9
برگرفته از خبرآنلاین /ن
این مطلب مفید بود ؟ 7 2
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف