اسکندر کوتی

بیماری پسر اسکندر کوتی گزارشگر مشهور فوتبال

تاریخ انتشار : 29 دی 1395کد مطلب : 42890زمان مطالعه : 2 دقیقه
اسکندر کوتی گزارشگر قدیمی فوتبال از نقش آفرینی در سریال معمای شاه و بیماری سرطان خون پسرش میگوید.

اسکندر کوتی از معمای شاه تا بیماری پسرش

اسکندر کوتی گزارشگر ، مجری و تهیه کننده  برنامه های ورزشی صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران بود.

هنوز و تا همیشه آن «الله اکبر» گفتن های هیجانی اش در بازی ایران و عربستان مقدماتی 98 فرانسه در یادها می ماند. ضربه ای که البته کریم باقری از دستش داد. درباره اسکندر کوتی حرف می زنیم.

اسکندر کوتی در بازی معروف دو تیم ایران و عربستان در مقدماتی جام جهانی ١٩٩٨ فرانسه که در ورزشگاه آزادی برگزار شد پس از گل کریم باقری با گفتن چندین باره الله اکبر موجب شگفتی بینندگان شد.
 
گزارشگر قدیمی بازی های فوتبال در دهه 70. یکی از نسل بهروان و شفیع که با گل کردن جوان هایی مثل جواد خیابانی، عادل فردوسی پور، مزدک میرزایی و پیمانیوسفی، دوره کوتاه شان به سر رسید.
 
مدتی در شبکه 2 جنگ فوتبال آسیا را گزارش کرد و بعدتر هم رفت به سمتی که از تلویزیون حذف شود. خانه و زندگی اش کرج بود. برای همین رفت و مدتی طولانی مسئول ورزش رادیو کرج بود. تقریباً دیگر همه اسمش هم داشت یادشان می رفت که یکباره نامش دوباره سر زبان ها افتاد.
 
سریال معمای شاه و بازی او در نقش شهید مفتح سبب شد تا دوباره همه یادشان بیاید که اسکندر کوتی هم هست. نوستالژی کوتی دوباره سر زبان ها افتاد.
 
اسکندر کوتی

اسکندر کوتی در معمای شاه

 
او البته پیش از این هم در مستند «جهل مرکب» در نقش یک مفتی وهابی بازی کرده بود. این کارشناس فوتبال که خوزستانی است، به دلیل تسلط به زبان عربی در آن نقش بازی کرده بود. برای بازی در نقش شهید مفتح هم، سریال طولانی معمای شاه که نیاز به هنرپیشه های زیادی داشته، به نام او رسیده است و تست گریمش را برای نقش شهید مفتح را پسندیده اند و به این کار پیوسته است.
 
اسکندر کوتی

اسکندر کوتی در نقش شهید مفتح

 
او اما این روزها اصلاً شرایط روحی خوبی ندارد که بخواهد درباره نقشش در این سریال صحبت کند. او در این مورد گفت:«راستش را بخواهید اصلاً شرایط روحی خوبی ندارم. از ابراز لطف مردم ممنونم. امیدوارم که خوب بازی کرده باشم. بالاخره این نقش، درباره شخصیت مهمی در تاریخ ما بود اما الان اصلاً شرایط روحی مناسبی ندارم. مثل همه روزهای این یکی، دو سال اخیر، درگیر بیماری پسرم هستم. در مسیر بیمارستانم. خودتان می دانید چقدر بیماری فرزند سخت است. واقعاً اصلاً دل و دماغ حرف زدن را ندارم.»

کوتی ادامه داد:«پسرم 25 ساله است و سرطان خون دارد. تمام دارایی ام به دلیل سرطان پسرم تمام شده است.»

بیماری پسر اسکندر کوتی گزارشگر مشهور فوتبال

4.49
این مطلب مفید بود ؟81
برگرفته از خبر آنلاین -/ح
وبگردی