نمناک بهداشت و سلامتپیشگیری و بیماریها بیماری پنهان زنانه که روبه رشد است
بیماری زنانه ، بیماری زنان
بیماری پنهان زنانه که بدون هیچ علامت تقریبا واضحی رو به رشد است عامل نگران کننده ای است که به شدت سلامت زنان را تهدید می کند. علائم و نشانه های این بیماری را برایتان خواهیم گفت.
بازدید : 19,059 نفر

خانم ها مواظب این بیماری زنانه باشند

 

بیماری زنانه را که می شنویم نا خودآگاه به یاد بیماری های مختص دستگاه تناسلی زنان و یا از این قبیل می افتیم اما غافل از اینکه بیماری خطرناکی به نام افسردگی زنان به طور پنهانی و با شدت بالا در حال رشد است و توجهی هم به ان نمی شود. 

یکی از متخصصان در زمینه ی افسردگی پنهان زنان می گوید:فردی که درگیر افسردگی پنهان است از روزمرگی رنج برده و توانایی ایجاد تحول در برنامه‎های روزانه خود را ندارد. به علاوه از پیشرفت‎هایی که در زندگی عایدش می‎شود خوشحال نمی شود، به شکل بارزی در خواب و خوراک دچار اختلال می شود و به خرید، مهمانی رفتن و مرتب کردن محیط زندگی خود تمایلی ندارد.

گفتنی است که شخص دچار افسردگی پنهان از اختلال خود آگاه نیست در واقع اطرافیان و خانواده وقتی چنین علائمی را در کسی مشاهده می‎کنند باید به فکر راه چاره بوده و محیط شادی را برای وی فراهم کنند. در واقع برخی بیماری‎های روحی و روانی نیز مثل بسیاری از بیماری های جسمی خاموش بوده و در ظاهر شخص بروز نمی‎کند. این گونه اختلال‎ها افسردگی پنهان نیز جزوی از آن ها است شخص را به شدت آزار می دهد، در حالی که خودش خبر ندارد. از این رو اطرافیان بهتر می توانند این علائم را تشخیص داده و جهت رفع و درمان آن اقدام کنند.

 بیماری پنهان زنان

راه های درمان این بیماری

 غافل گیر کردن یکی از اقدامات تاثیرگزار برای بهبود کسانی است که از افسردگی پنهان رنج می‎برند. به عنوان مثال می توان هدیه گرفتن، برپا کردن جشن‎های تولد و مهمانی را نام برد. در واقع اطرافیان باید فرد را به شرکت در محیط های شاد و پرانرژی مجبور کنند و از تنها گذاشتن زیاد او اجتناب کنند.

گوش سپردن به موسیقی شاد، مطالعه مطالب طنز و فکاهی، حضور در مراکز خرید، رانندگی، ورزش‎هایی از قبیل شنا و آب بازی و از همه مهم تر مراجعه به مشاور مجرب از جمله راهکاری درمان این نوع از افسردگی محسوب می شوند.

بیماری پنهان زنانه که روبه رشد است

بیماری پنهان زنانه که روبه رشد است
:
امتیاز : 4.1 تعداد رای : 29
برگرفته از ایسنا /ن
این مطلب مفید بود ؟ 24 5
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف