نمناک سبک زندگیروابط عاطفی رفتارهای اشتباه با یک بیمار سرطانی
بیمار سرطانی ، رفتارهای غلط با بیمار سرطانی
بعد از انکه متوجه بیمار سخت دوست یا عضوی از خانواده می شوید بایستی رفتارتان را سنجیده تر کنید ، یک بیمار سرطانی به تمام گفته ها و برخوردهای دیگران حساس خواهد بود و تاثیر خواهد گرفت.

حرف هایی که نباید به یک بیمار سرطانی بگویید

کار بسیار سختی است که بدانید چه بگویید و چه کار کنید وقتی متوجه می شوید شخصی سرطان دارد. برخورد شما تغییرات زیادی را روی زندگی شخصی، درمان، امیدواری و دوره نقاهت او می گذارد.

رفتار های اشتباه با بیمار سرطانی

1. به آنها نگویید اگر در این موقعیت بودید چه میکردید: در بعضی مواقع دوستان و آشنایان نظرات امیدوار کننده می دهند که اگر ما جای شما بودیم چگونه تصمیمات مختلفی می گرفتیم.

2. خیلی با آنها احساسی برخورد نکنید : دوستان، نزدیکان و اقوام هنگام فهمیدن بیماری سعی می کنند همدردی و حمایت کنند اما خیلی پریشان نباشید که آنها به شما دلداری بدهند.

بیمار سرطانی

چگونه با بیمار سرطانی برخورد کنیم

3. تصور نکنید آنها برای انجام همه کارها به کمک نیاز دارند: بعضی از دوستان و آشنایان برای کارهای روزمره پیشنهاد کمک می دهند مانند:نگهداری بچه، تمیز کردن منزل و آشپزی، اما آنها به این همه کمک نیاز ندارند.

4. عنوان سرطان را در اینترنت جستجو نکنید و آمار نگیرید: برای کسب اطلاعات بیشتر به اینترنت وارد نشوید یا از اشخاص بی تجربه نپرسید، به شخص بینمار پیشنهاد کنید که سوال های خود را بنویسد و از دکتر بپرسید.

5. تصور نکنید آنها باید زندگی خود را تغییر دهند: زندگی فراز و نشیب های زیادی دارد و آنها باید با واقعیت های زندگی خود کنار بیایند، سعی کنید با یکدیگر صحبت کنید و انها را برای استقامت بیشتر تشویق کنید.

6. به آنها پیشنهاد برگشت به کار ندهید: پیشنهاد هایی از این قبیل که به زندگی طبیعی خود برگردید و از فضای درمان فاصله بگیرید بیشتر ناراحت کننده است.

7. نقش پزشک را برای آنها بازی نکنید: گاهی اوقات بیماران با اطلاعات مختلفی که دارند گیج می شوند و ممکن است بر اساس همین نظرات تصمیمات اشتباهی بگیرند. با آنها همدردی کنید اما به آنها دارو پیشنهاد ندهید.

رفتارهای اشتباه با یک بیمار سرطانی

رفتارهای اشتباه با یک بیمار سرطانی
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 2
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ز.ن
این مطلب مفید بود ؟ 2 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف