نمناک اخبارجامعه میزان افزایش حقوق بیمه بیکاری
بیمه بیکاری ، مبلغ بیمه بیکاری
مدیرکل تعاون، کار و رفاه استان تهران گفت: بر اساس قانون کارگرانی که مشمول بیمه بیکاری می شوند پرداخت بیشترین سهم بیمه بیکاری 85 درصد حقوق افراد است.
تاریخ انتشار : 25 فروردین 1396

افزایش حقوق بیمه بیکاری

حاتم شاکرمی، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران درباره میزان مقرری بگیر بیمه بیکاری گفت:بیمه بیکاری مطابق با افزایش حداقل دستمزد در سال 96افزایش یافت. بر اساس قانون کارگرانی که مشمول بیمه بیکاری می شوند پرداخت بیشترین سهم بیمه بیکاری 85 درصد حقوق افراد است که 55 درصد به عنوان حداقل مزد سه ماه آخر پرداخت می شودو 10 درصد حق همسر و10درصد برای دو فرزند است، یعنی هر کدام از فرزندان 10 است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه استان تهران گفت:متناسب با سابقه کار و عایله مندی ها در میزان بیمه بیکاری اثر بخش است. در استان تهران 49هزار نفر تحت پوشش بیمه بیکاری هستند.در حال حاضر کمترین مدت پرداخت مقرری بیمه بیکاری شش ماه و بیشترین پرداخت 50ماه است.

وی تسریع و تسهیل در روند پرداخت بیمه بیکاری را یکی از مزیت ها عنوان کرد و گفت:سالانه بیش از 50 هزار نفر به 84 کاریابی تهران مراجعه می کنند که به فرصت های شغلی متناسب با شرایط بیکاران معرفی می شوند.

شاکرمی با بیان اینکه حدود 25 درصد از کل مقرری‎بگیران بیمه بیکاری سراسر کشور، در استان تهران حضور دارند، گفت:بنابراین واگذاری پرداخت بیمه بیکاری به مراکز کاریابی به عنوان بخش های خصوصی یک کار بزرگ است.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران با بیان اینکه در حال حاضر در تهران حدود 50 هزار نفر نیز بیمه بیکاری دریافت می کنند، گفت:بیکاری و اشتغال از شاخص نرخ مشارکت تبعیت می کنند بنابراین به رغم اینکه در سال های اخیر فرصت های جدید شغلی برای جوانان فراهم شد و برخی بیکاران شاغل شدند، اما به دلیل افزایش نرخ مشارکت، به تبع آن نرخ بیکاری افزایش می یابد.

 

میزان افزایش حقوق بیمه بیکاری

میزان افزایش حقوق بیمه بیکاری
:
امتیاز : 3.2 تعداد رای : 11
برگرفته از تسنیم - /م
این مطلب مفید بود ؟ 7 4
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف