نمناک اخبارجامعه بیمه زنان خانه دار تا پایان سال 92
مریم مجتهدزاده رئیس مرکز امور زنان و خانواده ریاست جمهوری از تصویب کلیات طرح بیمه زنان خانه دار در ستاد ملی زن و خانواده خبر داد و ابراز امیدواری کرد تا پایان سال جاری ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار زن خانه دار را تحت پوشش بیمه ای قرار گیرند.
تاریخ انتشار : 8 اردیبهشت 1392

'مریم مجتهدزاده گفت:در جلسه روز گذشته ستاد ملی زن و خانواده که با حضور معاون اول رئیس جمهور برگزار شد کلیات طرح بیمه زنان خانه دار تصویب شد و همچنین آئین نامه ستاد توانمندسازی، اشتغال و کارآفرینی زنان مورد بررسی قرار گرفت.
وی در خصوص تصمیمات ستاد ملی زن و خانواده در خصوص اشتغال زنان افزود:کارگروهی زیر نظر شورای عالی اشتغال تشکیل می شود که به مدت یک هفته موضوع اشتغال زنان را مورد بررسی قرار می دهد و یک هفته از هر ماه را با توجه به درخواست اشتغال زنان و دختران فارغ التحصیل جویای کار به موضوع اشتغال زنان اختصاص می دهیم.
وی ادامه داد:در کارگروه اشتغال زنان و دختران جویای کار وزیران و رؤسای بانک ها حضور دارند تا بتوانیم سریعتر وارد کارهای عملیاتی شویم و موانع موجود بر سر راه اشتغال زنان و دختران را مرتفع کنیم و تسهیلات لازم را در اختیارشان قرار دهیم.
وی همچنین به تصویب طرح بیمه زنان خانه دار اشاره کرد و ادامه داد:به منظور اجرایی کردن طرح بیمه زنان خانه دار و بر اساس تصمیم ستاد ملی زن و خانواده قرار شد کارگروهی با حضور مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی، وزیر تعاون، مرکز امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری، وزارتخانه های آموزش و پرورش، کار، تعاون و رفاه اجتماعی و بهداشت تشکیل شود.
رئیس مرکز امور زنان و خانواده تصریح کرد:ریاست این کارگروه به معاون حقوقی ریاست جمهوری سپرده شد تا نکات حقوقی این طرح نیز مورد بررسی قرار گیرد.
رئیس مرکز امور زنان و خانواده ریاست جمهوری در پاسخ به اینکه آیا تا پایان سال 92 این طرح اجرایی می شود افزود:امیدواریم تا پایان سال 92، 111 تا 211 هزار زن تحت پوشش بیمه زنان خانه دار قرار گیرند و تا پایان برنامه پنجم نیز یک میلیون و تا پایان برنامه هفتم، 19 میلیون زن خانه دار بیمه میی شوند.
وی همچنین در خصوص حضور بیمه های خصوصی در طرح بیمه زنان خانه دار گفت:در کنار بیمه تأمین اجتماعی از بیمه های خصوصی نیز استفاده می کنیم و در کار گروه تشکیل شده نمایندگان سازمان های بیمه های خصوصی نیز حضور دارند. تا بتوانیم با همکاری تمام سازمان ها این طرح را سریعتر وارد مراحل اجرایی و عملیاتی کنیم.'

بیمه زنان خانه دار تا پایان سال 92

بیمه زنان خانه دار تا پایان سال 92
: امتیاز : 4.3 تعداد رای : 7
برگرفته از asremrooz.ir
این مطلب مفید بود ؟
6 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف