نمناک بهداشت و سلامتسلامت روان آنتی بیوتیک ها و تاثیر آن بر مغز انسان
آنتی بیوتیک ، مضرات آنتی بیوتیک
آنتی بیوتیک ها دسته ای از داروها هستند که برای از بین بردن عوامل ایجاد کننده ی بسیاری از بیماری های عفونی، به صورت گسترده در سراسر دنیا مصرف می شوند. اما آیا از تاثیر این دارو بر مغز آگاهی دارید ؟

تاثیر آنتی بیوتیک ها بر مغز انسان

آنتی بیوتیک ها از جمله داروهایی هستند که در پزشکی جدید بیشترین تجویز را دارند . تاثیر آنتی بیوتیک ها در درمان بیماری های عفونی بیشترین کاربرد را یافته است .آنتی بیوتیک ها با کشتن و آسیب رساندن به باکتری ها بیماری ها را

بهبود می بخشند . امروزه 100 نوع آنتی بیوتیک وجود دارد که برای درمان بیماری های خفیف تا عفونت های شدید مورد استفاده قرار میگیرد. اما تاثیری که آنتی بیوتیک ها بر مغز میگذارند بسیار قابل تامل است .

بر اساس تحقیقات جدید مصرف آنتی بیوتیک قوی در مبارزه با باکتری های روده به دلیل ارتباط بین فعالیت سلول های خونی خاص مغزی، سیستم ایمنی و روده بر عملکرد مغز نیز تاثیر دارد.

آنتی بیوتیک های تجویز شده برای از بین بردن باکتری های روده بسیار قوی بوده و مانع رشد سلول های جدید در هیپوکامپ می شود. 

 آنتی بیوتیک ها

اثرات استفاده از آنتی بیوتیک ها روی مغز 
 
 اطلاعات بدست آمده از آزمایش بر روی موش ها نشان داد دریافت کنندگان آنتی بیوتیک دارای سطح کمتری گلبول های سفید Ly6Chi بوده که در مغز، خون و حتی ستون فقرات قابل مشاهده است.
 
 محقق ارشد این تحقیق اظهار کرد:قادریم با جایگزین کردن Ly6Chi تاثیرات آنتی بیوتیک را معکوس کنیم. این نتایج در مورد انسان نیز صادق است.
 
 محقق دیگر این تحقیق از مرکز پزشکی مولکولی در برلین اظهار کرد:پروبیوتیک و ورزش موجب تنظیم فعالیت مغزی شده و گزینه درمانی حقیقی در این درمان خواهد بود.
 
 براساس گزارش ساینس ریپورت، سازمان غذا و داروی امریکا به تازگی اعلام کرده است باید از ورود برخی آنتی بیوتیک های مضر به بازار پیشگیری کرد. داروی ضد باکتری فلوروکینولون یکی از این داروهاست که عوارض جانبی همچون گیجی،
 
هذیان و اثراتی بر مفاصل، عضلات، سیستم عصبی و اعصاب دارد.
 
 توصیه می شود بیماران مبتلا به برونشیت حاد، عفونت های دستگاه ادراری و سینوزیت حاد از گزینه های دیگری برای درمان استفاده کنند. 

 

آنتی بیوتیک ها و تاثیر آن بر مغز انسان

آنتی بیوتیک ها و تاثیر آن بر مغز انسان
:
امتیاز : 4.3 تعداد رای : 14
برگرفته از فرهنگ نیوز / م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 12 2
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف