نمناک بهداشت و سلامتتازه های سلامت بلای خواب بی کیفیت در بدن
خواب ، خواب بهتر
برای شارژ دوبارهٔ جسم و روان خود به خواب خوب و کامل در شب احتیاج دارد، خواب می تواند دارویی مؤثر علیه بیماری ها باشد خواب نماد استراحت مفید است و سیستم دفاعی بدن را تقویت می کند.

کیفیت خواب مهم تر است یا کمیت آن

محققان الگوی خواب بیش از 30500 نفر از اعضای خانواده های بریانیایی را در مدت بیش از 4 سال بررسی و تجزیه و تحلیل کردند و دریافتند که سطح سلامت روانی و جسمی در افرادی با خواب بهتر، بیشتر است.

خواب

کمیت و کیفیت خواب

نتایج نشان داده استفاده کمتر از دارو های مرتبط با خواب و ایجاد تغییرات مثبت در زمینه کمیت و کیفیت آن منجر به کسب نمرات بهتری در پرسشنامه سلامت عمومی (General Health Questionnaire یا به صورت مخفف:GHQ) می شود. متخصصان از این پرسشنامه برای نظارت بر سلامت روانی بیماران بهره می برند.
علاوه بر این، سطح سلامت جسم و روان، و توانایی برای انجام فعالیت های روزانه نیز حاکی از بهبودی در این تحقیق بود. در مقابل، مشخص شد که کمبود خواب، کیفیت بد آن، و استفاده از دارو های خواب آور بیشتر می تواند منجر به تکمیل وضعیت های احساسی و پزشکی بدتری شود.
این یافته ها که در مجله خواب (Sleep) منتشر شده، به گفته دکتر «نیکول تنک»، روانشناسی در دانشگاه وارویک، نشان می دهد که بهبود کیفیت و کمیت خواب و کاهش استفاده از روش های دارویی بهبود خواب، راهی موثر، ساده و ارزان برای ارتقاء سلامت و احساس رضایت است.

خواب , خواب با کیفیت بهتر است یا با کمییت؟

بلای خواب بی کیفیت در بدن
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 1
برگرفته از سلامت آنلاین-/ ر
این مطلب مفید بود ؟ 1 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف