نمناک سبک زندگیتناسب اندام تاثیر رنگ در کاهش و افزایش اشتها
تاثیر رنگ در اشتها ، رنگ های سرکوب کننده اشتها
آیا می دانید رنگ ها می توانند تاثیر به سزایی روی اشتها و در نتیجه چاق و لاغر شدن ما داشته باشند؟ رنگ ها حتی می توانند روی طعم غذا یا بویی که حس می کنیم اثر بگذارند.

رنگها چه تاثیری بر اشتهای شما دارند

هنگام انتخاب رنگ ها بیشتر دقت کنید. آیا می دانید رنگ ها می توانند تاثیر بسزایی روی اشتها و در نتیجه چاق و لاغر شدن ما داشته باشند. پس با احتیاط بیشتری رنگ هارا به خانه تان راه دهید.

آبی؛ کاهش اشتها
این رنگ به شدت سرکوب کننده اشتهای شماست. محققان دریافته اند اتاق های غذاخوری که به رنگ آبی در می آیند روی اشتهای افراد اثری منفی دارند و باعث می شوند آنها به طور کلی30درصد کمتر کالری مصرف کنند. اگر می خواهید لاغر شوید می توانید دیوارهای اتاق ناهارخوری را آبی کنید و میز و ظروف غذایتان را آبی انتخاب کنید؛ حتی می توانید داخل یخچال تان نیز از لامپ آبی استفاده کنید تا هر زمان، در یخچال را به قصد برداشتن خوراکی باز می کنید پشیمان شوید. کسانی که از دکوراسیون آبی رنگ در خانه شان استفاده می کنند معمولا لاغرند.اگر می خواهید رژیم غذایی بگیرید، تمام آشپزخانه و اتاق غذاخوری، ظروف تان را آبی کنید و حتی از شمع های آبی رنگ استفاده کنید.

قرمز؛ رنگ اشتها
این رنگ درست برعکس رنگ آبی است زیرا بسیار قوی و پرانرژی است که می تواند تا اندازه ای فشار خون را بالا برده و همچنین اشتها را تحریک کند.اگر می خواهید دیوار آشپزخانه تان را به رنگ زرد خورشیدی در آورید کمی بیشتر تامل کنید. دیوارهای زردرنگ نه تنها بیشتر دعواهای خانگی را موجب می شوند بلکه چاق کننده هم هستند زیرا باعث می شوند بیش از حد نیاز غذا بخورید.

ترکیب سبز- آبی؛ کورکننده اشتها
رنگ سبز، به ویژه سبز لجنی نه تنها اشتها را کور می کند بلکه ذهن را به طور ناخودآگاه به سمت غذاهای فاسد می برد. رنگ های آبی و سبز اصلا مناسب رستوران ها نیستند اما اگر در خانه می خواهید پرخوری نکنید و لاغر شوید ولی نمی توانید جلوی شکم تان را بگیرید از رنگ های سبز و آبی برای دیوارهای اتاق غذاخوری و میز و ظروف آشپزخانه استفاده کنید. سبز نیز مانند آبی اثر آرام کننده ای دارد و دقیقا به همین دلیل بعضی از برنامه سازان تلویزیونی قبل از اینکه مهمان هایشان را جلوی دوربین بیاورند در اتاق سبز رنگ پذیرایی می کنند.

تاثیر رنگ بر اشتها

این رنگها اشتها را می کشند

ترکیب زرد- سبز؛ نابودکننده اشتها
این ترکیب یعنی فاجعه؛ اگر می خواهید لاغر شوید و از غذا بیزار، از این ترکیب رنگی استفاده کنید که به خوبی جواب می دهد زیرا فرد را به یاد انواع و اقسام مواد شیمیایی سمی می اندازد و اشتهایش کاملا کور می شود.

سفید؛ افزایش اشتها بدون عذاب وجدان
رنگ سفید که در بسیاری از خانه ها، رستوران ها و فروشگاه ها به وفور دیده می شود و به نظر خنثی می آید اما تاثیر بسیار زیادی روی اشتهای فرد می گذارد در واقع باعث می شود شخص بدون توجه به چیزی غذا بخورد. خوراکی هایی که سفیدرنگ هستند مغز را نسبت به مقدار مصرف غذا بی خیال می کنند. ظروف سفیدرنگ هم باعث می شوند هرچه بیشتر بخورید، کمتر احساس رضایت کنید. خوراکی معمولا وی ظروف سفیدرنگ جلوه خوبی پیدا می کند؛ برای مثال یک کیک نارگیلی با کلی خامه روی بشقاب سفید یخچالی بسیار زیبا و اشتهاآور است.

سبز؛ سرکوب کننده اشتها
رنگ سبز اگر چه خود به تنهایی سرکوب کننده اشتهاست زیرا فرد را به یاد غذاهای فاسد می اندازد اما در کنار رنگ های گرمی مانند قرمز و زرد مناسبند. در حقیقت رنگ سبز در ارتباط با رشد و طبیعت و سلامت است و خاصیت آرام کنندگی دارد. دیوارهای سبز رنگ غذاخوری باعث کسب اطمینان نسبت به سلامت غذا می شوند؛ بنابراین در کنار رنگ های گرم می توانند فرد را به غذا خوردن تشویق کنند.

طلایی؛ محیط رنگ و رو رفته و قدیمی
طلایی مانند سبز خبر از سلامت می دهد و می توان تا اندازه ای از این رنگ استفاده کرد اما استفاده زیاد آن باعث می شود محیط رنگ و رو رفته و قدیمی به نظر آید و از اشتهای فرد بکاهد.

خاکستری؛ کاهش وزن
خاکستری و یا طوسی از رنگ هایی است که موجب کاهش اشتها می شود و برای افرادی که تمایل دارند اشتهایشان کمتر شود و یا وزنشان کاهش پیدا کند، مناسب است. استفاده از این رنگ در محیطی که افراد می خواهند غذایشان را با لذت میل کنند؛ مانند اتاق غذاخوری بسیار نامناسب است.

فیروزه ای؛ چاق کننده
از رنگ های اشتهاآور و مناسب افراد کم اشتهاست؛ به خصوص اگر این رنگ با نارنجی ترکیب شود. اگر می خواهید چاق شوید از این دو رنگ در آشپزخانه تان بسیار استفاده کنید.

تاثیر رنگ بر اشتها

این رنگها اشتها را می کشند

قهوه ای؛ غذای سوخته
این رنگ یادآور اعتماد، دوستی و سلامتی است و قدرت فراوانی دارد اما اگر بیش ازحد استفاده شود اثری منفی می گذارد. در واقع رنگ قهوه ای ممکن است ذهن فرد با به سوی غذاهای سوخته و یا خیلی پخته ببرد و حتی گاهی یادآور آلودگی و کثیفی شود.

سیاه؛ کور کننده مرموز
سیاه رنگی مرموز است؛ بنابراین مردم نمی توانند به غذاهایی که سیاه رنگ هستند اعتماد کنند. این رنگ اثری بسیار منفی روی فرد می گذارد و اشتها را به شدت کور می کند.

صورتی؛ خنثی کننده احساس گرسنگی
صورتی اگر چه از خانواده قرمز هاست اما هرگز به فرد احساس گرسنگی نمی دهد. صورتی رنگی غیرطبیعی است که بیشتر احساسی ملایم از عشق و احساساتی بودن را به فرد تلقین می کند و به طور کلی برای اتاق غذاخوری کسانی که می خواهند چاق شوند، مناسب نیست.
اگر بخواهید لباسی را برای مهمانی های خانواده شوهرتان کدام رنگ را انتخاب می کنید که به چشم خانواده همسرتان بیایید؟

رنگ ها و تاثیرات آن ها، قسمت اول:قرمز، نارنجی و زرد

یکی از مربیان و طراحان با تجربه رابط کاربری و تجربه کاربری در این سری از پست ها به رنگ ها و تأثیرات آن ها می پردازد.

تاثیر رنگ بر اشتها

رنگ های سرکوب کننده اشتها 

رنگ قرمز (سرزنده ، مهیج ، محرک)

غده هیپوفیز وقتی رنگ قرمز را می بیند فعال می شود یک پیغام شیمیایی به مغز می دهد و آدرنالین آزاد می کند. این هورمون سیستم شیمیایی بدن شما را تغییر داده و باعث تنفس بیشتر و سریع تر می شود و فشار خون و ضربان نبض را افزایش می دهد این واکنش ها، روانی هستند و ما کنترلی بر آن ها نداریم در نتیجه قرمز همواره روی مغز انسان برای ایجاد هیجان و انرژی مضاعف بسیار موثراست .

تون های گرم به عنوان رنگ های بسیار مهیج شناخته شده اند و بخصوص قرمز بیشترین آستانه هیجان را در انسان ایجاد می کند ، اشتهای آدم را تحریک و وسوسه می کند. در امور چاپی یا در فروشگاه ها ، قرمز به صورت مجازی غیر قابل انکار است چون طبیعی ، جذب کننده توجه و فعال است

رنگ نارنجی (انرژی زا ، جذاب ، دوستانه ، با نشاط و دارای مزه تند)

نارنجی به لحاظ دما ، داغ ترین رنگ در میان رنگ هاست،همچنین یک رنگ مهیج و همواره تداعی گر برگ های خزان پاییز و شعاع پرتو های خورشید در پاییز است ، درخشان و حیاتی. در شدید ترین حالت درخشندگی به عنوان رنگی که نباید خیلی جدی گرفته شود به چشم می آید. این نکته عجیب در افراد و شخصیت های “برون گرا ” دیده می شود.

این رنگ بیشتر به عنوان رنگی بازیگوش سرزنده ، اجتمایی ، شاد و کودکانه است که بیشتر برای کودکان بین 3 تا 6 سال توصیه می شود و درضمن برای نوجوانان نیز به کار می رود. نارنجی رنگی عالی برای اسباب بازی های پلاستیکی نه چندان گران است

رنگ زرد

زرد همواره طلوع خورشید را مجسم می سازد و نماد روشنایی و گرماست. رنگی که به دلیل احساس تخیل و روشنگری و به واسطه خودش با نور نیرومند خورشید شناخته می شود.در روشن ترین نوع خود ، مصرف کنندگان، زرد را به عنوان رنگی بشاش ، جاافتاده و دلپذیر می دانند.

زرد داودی روشن، مساوی با سرزندگی است. گرچه در مقایسه با زرد کمرنگ تر بیشتر به عنوان رنگی انرژیک و جاذب نگاه است. زرد مهمترین رنگ برای استفاده در مراکز خرید یا برای مرکز نمایش است زیرا که چشم به میزان زیادی زرد انعکاسی را قبل از توجه به سایر رنگ ها می بیند.

لاغری و چاقی با رنگ

تاثیر رنگ در کاهش و افزایش اشتها
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 1
برگرفته از نوعروس - آواتک/ ر
این مطلب مفید بود ؟ 1 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف