نمناک بهداشت و سلامتورزش و سلامت ورزش هایی که باعث جوانی شما میشوند
تاثیر ورزش بر جوانی ، تاخیر پیری با ورزش
ورزش کردن و فعالیت داشتن می تواند روند پیرشدن افراد مختلف را کاهش دهد.

ورزشی که پیری را به طرز شگفت آوری به تاخیر می اندازد

کسانی که ورزش می کنند, روند پیری در آنها کندتر است و این مسئله در طب سنتی نیز آمده است, ورزش حرارت غریزی را برافروخته می کند که این امر خود عاملی است که عمر انسان طولانی تر شود.

بررسی های اخیر نشان داده است که انجام ورزش های کوتاه مدت و شدید باعث می شود که آسیب هایی که در طول زمان به میتوکندری وارد می شود کمتر شود. همچنین ورزش های کوتاه مدت نسبت به روش های قدرتی ژن های بیشتری را تغییر می دهد که باعث کمتر شدن سرعت روند پیری می شود.

ورزش کردن

تاثیر ورزش بر جوانی

بررسی های اخیر نشان داده است که روش های کوتاه مدت و شدید 400 ژن را فعال می کنند. این در حالی است که وزنه زدن 33 ژن و ورزش هایی با شدت متوسط 19 ژن را فعال می کنند. این ژن ها بر کارکرد میتوکندری تاثیر گذارند و در نهایت پروسه پیری را کندتر می کنند.
فاکتورهای مسمومیت های محیطی، غذای ناسالم، نداشتن فعالیت، استرس و ... باعث سرعت پیدا کردن روند پیری می شود.
در ورزش های کوتاه مدت و شدید (HIIT) فرد با شدت 100 درصد اما در زمان بسیار کوتاه ، یک حرکت ورزشی را انجا م می دهد و بعد یک استراحت کوتاه انجام می دهد.HIIT یکی از بهترین ورزش ها برای سوزاندن چربی های بدن است.

ورزش هایی که باعث جوانی شما میشوند

ورزش هایی که باعث جوانی شما میشوند
:
امتیاز : 3.3 تعداد رای : 3
برگرفته از ایسنا-/ ر
این مطلب مفید بود ؟ 2 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف